Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Bill Crothers Secondary School Track & Field and Cross Country - Unionville, Ontario
you RUN the place
44 Main St, Unionville, Ontario, L3R 2E4, Canada
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Sasha Riccuiti
Photos (
0
)
View
Videos (
2
)
View
News (
4
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (1 articles)
2010 / 2011 - (3 articles)
All News
Search
2010 Results - Kinsmen-Hungerford Invitational
Published by
ross
May 8th 2010, 2:20pm
Comments
Kinsmen-Hungerford Invitational
- May 7, 2010
Brockville, ON, CA
« Filter Results by Team: »
All Saints - Whitby
Almonte
Ange-Gabriel
Arnprior
Athens
Bayside
Bill Crothers SS
Brockville Collegiate
Cardinal Newman Cath - Scarborough
Carleton Place
Char-Lan Dhs
Colonel By
Cornwall
Courtice
East Northumberland
Eastern Commerce Collegiate Institute
Ernestown
ES L'Héritage
ES Thériault Catholic
Fellowes
Frontenac
Gananoque
Glebe CI
Glengarry
Heritage Christian
Highland
Hillcrest - Ottawa
Holy Cross Cath - Kingston
Kingston
La Salle - Kingston
Loyalist
Mary Ward
Merivale
Monsignor Paul Dwyer Catholic
Neil McNeil
North Dundas
North Hastings
Notre Dame - Ajax
Perth
Port Hope
Port Perry
Quinte
Regiopolis-Notre Dame - Kingston
Renfrew
Rideau - Elgin
Rothwell-Osnabruck
RS McLaughlin
Seaway
South Carleton
South Grenville
St John's - Perth
St Joseph's - Cornwall
St Mary's - Brockville
St Michael - Kemptville
St Paul's - Trenton
St Theresa - Belleville
Sydenham
Thousand Islands
Trenton
Trinity College
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ajayi, Steven
Neil McNeil
11.32
nwi
1
10
2
Karilinginham, Yathu
Bill Crothers SS
11.46
nwi
1
8
3
Manuel, Alex
Bill Crothers SS
11.57
nwi
1
6
4
Anglin, Omar
Bill Crothers SS
11.61
nwi
1
4
5
Siegel, Jeremy
Carleton Place
11.62
nwi
1
2
6
Mputu, David
Colonel By
11.81
nwi
1
1
7
Goltz, Hayden
Perth
11.89
nwi
1
8
Aribido, Tim
Colonel By
11.97
nwi
1
Mens 100m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ajayi, Steven
Neil McNeil
11.02
nwi
1
2
Karilinginham, Yathu
Bill Crothers SS
11.42
nwi
4
3
Mputu, David
Colonel By
11.55
nwi
3
4
Siegel, Jeremy
Carleton Place
11.58
nwi
4
5
Manuel, Alex
Bill Crothers SS
11.60
nwi
2
6
Goltz, Hayden
Perth
11.63
nwi
5
6
Anglin, Omar
Bill Crothers SS
11.63
nwi
1
8
Aribido, Tim
Colonel By
11.71
nwi
5
9
Suenaga, Michael
Kingston
11.78
nwi
1
10
Champagne, Aaron
Monsignor Paul D
11.85
nwi
3
11
Hewitt, Nick
St Mary's - Broc
11.86
nwi
5
12
Baylis, Stephen
Arnprior
11.87
nwi
4
12
Carty, Sam
Regiopolis-Notre
11.87
nwi
4
14
Dorey, Ryan
Gananoque
11.94
nwi
2
15
Kargus, Ryan
Arnprior
12.00
nwi
2
16
Ghosh, Arnav
Colonel By
12.11
nwi
5
17
Carty, Ben
Regiopolis-Notre
12.18
nwi
1
18
Raji, David
Colonel By
12.27
nwi
2
19
Field, Josh
East Northumberl
12.40
nwi
2
20
Morgan, Darin
East Northumberl
12.46
nwi
5
21
Duhaume, Ryan
South Carleton
12.47
nwi
2
22
Porter, Brandon
Holy Cross Cath
12.49
nwi
4
23
Rogers, Will
Arnprior
12.73
nwi
1
24
Steele, Joe
Renfrew
13.05
nwi
4
25
Stipinac, Filip
Colonel By
13.20
nwi
1
26
Lindsay, Josh
Holy Cross Cath
14.90
nwi
4
--
Gibbons, Scott
Renfrew
NT
nwi
2
--
Land, Kevin
Sydenham
NT
nwi
4
--
Dasousa, Isaac
Holy Cross Cath
NT
nwi
5
--
Carroll, Broeghan
Kingston
NT
nwi
5
--
Fraser Tait, Euan
Glebe CI
NT
nwi
1
--
Murphy, Brayden
St John's - Pert
NT
nwi
3
--
Alamag, Gabriel
Notre Dame - Aja
NT
nwi
3
--
Lesveque, Robert
Gananoque
NT
nwi
3
--
Hiltz, Mike
St Mary's - Broc
NT
nwi
3
--
Abrams, Davy
St Mary's - Broc
NT
nwi
3
--
Babcock, Brett
Regiopolis-Notre
NT
nwi
5
--
Hebert, Jeremy
Carleton Place
NT
nwi
3
Mens 100m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ashton, Jamie
Thousand Islands
11.88
nwi
1
10
2
Riccuiti, Sasha
Bill Crothers SS
11.97
nwi
1
8
3
Gwalchmai, Braedon
Arnprior
12.08
nwi
1
6
4
Francis, Malcolm
Notre Dame - Aja
12.10
nwi
1
4
5
Lodge, Stan
St Mary's - Broc
12.20
nwi
1
2
6
Paul, Vincent
ES L'Héritage
12.35
nwi
1
1
7
Bitchoka, Ross
Colonel By
12.37
nwi
1
8
Boileau, Scott
Thousand Islands
12.57
nwi
1
Mens 100m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ashton, Jamie
Thousand Islands
11.13
nwi
1
2
Riccuiti, Sasha
Bill Crothers SS
11.28
nwi
2
3
Paul, Vincent
ES L'Héritage
11.56
nwi
3
4
Lodge, Stan
St Mary's - Broc
11.69
nwi
6
5
Gwalchmai, Braedon
Arnprior
11.75
nwi
6
6
Bitchoka, Ross
Colonel By
11.81
nwi
1
7
Francis, Malcolm
Notre Dame - Aja
11.84
nwi
3
8
Boileau, Scott
Thousand Islands
11.97
nwi
3
9
Sanger, Tarek
St Michael - Kem
12.07
nwi
5
10
Hook, Michael
Arnprior
12.19
nwi
1
11
Graham, Jeff
Colonel By
12.21
nwi
2
12
Lu, Elvin
Bill Crothers SS
12.28
nwi
5
12
Thompson, Dylan
Gananoque
12.28
nwi
6
14
Baladad, Brandon
Cardinal Newman
12.35
nwi
3
15
Nelson, Rashayne
Monsignor Paul D
12.38
nwi
3
16
Brglez, Jacob
Port Hope
12.40
nwi
1
16
Phillips, Jarred
Bill Crothers SS
12.40
nwi
3
18
Lozada, Mark
Cardinal Newman
12.41
nwi
6
18
Fox, Ryan
Regiopolis-Notre
12.41
nwi
3
20
Zubilewich, Zachary
St Paul's - Tren
12.47
nwi
6
21
Higgins, Winston
Cardinal Newman
12.50
nwi
6
21
Davis, Reshawn
Monsignor Paul D
12.50
nwi
1
23
Chen, Daniel
Merivale
12.60
nwi
5
24
Young, Graham
Rideau - Elgin
12.75
nwi
4
25
Matos, Jesse
St Mary's - Broc
12.84
nwi
6
26
Selleck, Kurtis
South Grenville
12.88
nwi
2
27
McCurdy, Alex
Perth
13.00
nwi
6
27
Swolfs, Darien
South Grenville
13.00
nwi
4
29
Paladeau, Paco
Athens
13.38
nwi
4
--
Lewis, Branden
Sydenham
NT
nwi
4
--
Fauvel, Philippe
Sydenham
NT
nwi
2
--
MacDonald, Bryce
Monsignor Paul D
NT
nwi
2
--
Samuel, Josh
Mary Ward
NT
nwi
2
--
Blanchard, Dustin
Thousand Islands
NT
nwi
5
--
Adamyczk, Jake
La Salle - Kings
NT
nwi
3
--
Semeniuk, Marshall
All Saints - Whi
NT
nwi
5
--
Vandusen, Jimmy
Athens
NT
nwi
2
--
Hoelke, Marshal
Rideau - Elgin
NT
nwi
2
--
Ahmed, Nabil
Glebe CI
NT
nwi
5
--
Lu, Jeffrey
Glebe CI
NT
nwi
4
--
Goulette, Logan
Renfrew
NT
nwi
1
--
Knapp, Riley
St Mary's - Broc
NT
nwi
5
--
Beckett, Steve
Gananoque
NT
nwi
4
--
Kilpatrick, Luke
Regiopolis-Notre
NT
nwi
1
--
Johnston, Tylor
East Northumberl
NT
nwi
1
Mens 100m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Corney, Trent
Thousand Islands
11.27
nwi
1
1
Mills, Shawn
Almonte
11.27
nwi
1
3
Wright, Maurice
Monsignor Paul D
11.28
nwi
1
4
Bahm, Alex
Thousand Islands
11.30
nwi
1
5
O'Meara, Michael
Rideau - Elgin
11.50
nwi
1
6
Horner, Wes
Merivale
11.69
nwi
1
7
Worth, Brian
Neil McNeil
11.82
nwi
1
--
Burns, Dylan
Thousand Islands
NT
nwi
1
Mens 100m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bahm, Alex
Thousand Islands
11.03
nwi
3
2
Wright, Maurice
Monsignor Paul D
11.10
nwi
1
3
Corney, Trent
Thousand Islands
11.14
nwi
4
4
Mills, Shawn
Almonte
11.21
nwi
5
5
O'Meara, Michael
Rideau - Elgin
11.33
nwi
3
6
Burns, Dylan
Thousand Islands
11.40
nwi
3
7
Worth, Brian
Neil McNeil
11.57
nwi
8
7
Horner, Wes
Merivale
11.57
nwi
6
9
Edwards, Josh
Trenton
11.60
nwi
7
10
Lauder, Shaun
South Carleton
11.64
nwi
2
11
Essebier, Kevin
Trenton
11.66
nwi
5
12
Wong, Alwin
Bill Crothers SS
11.67
nwi
2
13
Gazendam, Aaron
Holy Cross Cath
11.68
nwi
2
14
Ko, Martin
Kingston
11.69
nwi
8
14
Dey, Sean
Arnprior
11.69
nwi
4
16
Byker, Will
Seaway
11.70
nwi
4
17
Brown, Tevin
Mary Ward
11.73
nwi
6
18
Deugo, Andrew
Almonte
11.75
nwi
6
19
Tafel, Leopold
Trinity College
11.80
nwi
1
20
Maracle, John
St Theresa - Bel
11.99
nwi
8
21
Lacharite, Erik
Holy Cross Cath
12.06
nwi
5
21
Woodward, Julian
Trinity College
12.06
nwi
5
23
Macdonald, Chris
Gananoque
12.10
nwi
3
24
Li, Simon
Holy Cross Cath
12.15
nwi
6
25
Nadobny, Jesse
Renfrew
12.32
nwi
1
26
Barut, Michael
Neil McNeil
12.40
nwi
7
26
Cheslock, Mike
Arnprior
12.40
nwi
6
28
Maguire, Zac
East Northumberl
12.48
nwi
3
29
Janczak, Matthew
Monsignor Paul D
12.50
nwi
5
30
Bradford, Steven
Renfrew
12.51
nwi
8
31
Dorman, Holly
Regiopolis-Notre
12.52
nwi
4
32
Mauer-Vakil, Dana
Kingston
12.53
nwi
3
33
Mooney, Sheldon
St Theresa - Bel
12.57
nwi
6
34
Fowler, Cory
Seaway
12.60
nwi
5
34
VanNeidek, Josh
Sydenham
12.60
nwi
2
34
Toppings, Jeremy
Ange-Gabriel
12.60
nwi
4
37
Morris, Ryan
Kingston
12.80
nwi
2
38
Fowler, Curtis
Seaway
13.22
nwi
2
39
Finlayson, Jonathon
South Grenville
13.25
nwi
4
40
Greenwood, Kenton
Regiopolis-Notre
13.28
nwi
8
41
Thamas, Anthony
Trenton
13.54
nwi
8
42
Awotundun, Samuel
Monsignor Paul D
13.66
nwi
3
43
Kellog, Eric
Gananoque
13.83
nwi
7
--
Carnegie, Rob
Frontenac
NT
nwi
6
--
Fisher, Ben
Sydenham
NT
nwi
7
--
Horler, Cyrus
Holy Cross Cath
NT
nwi
2
--
Touch, Somron
Glebe CI
NT
nwi
7
--
Golding, Kevin
Ernestown
NT
nwi
7
--
Lepp, Connor
Port Perry
NT
nwi
1
--
Murphy, Phil
Arnprior
NT
nwi
1
--
Wilson, Steven
La Salle - Kings
NT
nwi
6
--
Bluethner, Darcy
Almonte
NT
nwi
1
--
Holland, Baiden
St Theresa - Bel
NT
nwi
2
--
Voskamp, Randy
East Northumberl
NT
nwi
5
--
Fawcett, Cody
St Mary's - Broc
NT
nwi
7
--
Chung, Kevin
Trinity College
NT
nwi
4
--
Thorn, Justin
Gananoque
NT
nwi
1
--
Leafloor, Kyle
Arnprior
NT
nwi
8
Mens 200m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ajayi, Steven
Neil McNeil
22.96
nwi
1
10
2
Anglin, Shemar
Bill Crothers SS
22.98
nwi
1
8
3
Cobbold, Evander
Mary Ward
23.68
nwi
1
6
4
Haggerty, Jeremy
Highland
23.79
nwi
1
4
5
Dirocco, Pascal
Holy Cross Cath
24.16
nwi
1
1.50
5
Anglin, Omar
Bill Crothers SS
24.16
nwi
2
1.50
7
Siegel, Jeremy
Carleton Place
24.41
nwi
1
8
Manuel, Alex
Bill Crothers SS
24.48
nwi
2
9
Goltz, Hayden
Perth
24.53
nwi
1
10
Kargus, Ryan
Arnprior
24.74
nwi
3
11
Carty, Sam
Regiopolis-Notre
24.84
nwi
3
12
Cavellini, Cristian
St Paul's - Tren
24.93
nwi
2
13
Baylis, Stephen
Arnprior
24.96
nwi
3
14
Manyonga, Chris
All Saints - Whi
24.97
nwi
4
15
Tilley, Kyle
East Northumberl
25.17
nwi
2
16
Rogers, Will
Arnprior
25.25
nwi
4
17
Duhaume, Ryan
South Carleton
25.37
nwi
5
18
Carty, Ben
Regiopolis-Notre
25.46
nwi
3
19
Ghosh, Arnav
Colonel By
25.59
nwi
3
20
Batson, Alex
Holy Cross Cath
25.65
nwi
5
21
Ratcliff, Deion
Highland
25.66
nwi
3
22
Field, Josh
East Northumberl
25.96
nwi
3
23
Smallgange, Kyle
La Salle - Kings
26.23
nwi
5
24
O'Neil, Ryan
Regiopolis-Notre
26.28
nwi
4
25
Hodges, Alex
Ange-Gabriel
28.12
nwi
4
26
Abrams, Davy
St Mary's - Broc
30.02
nwi
5
27
Lindsay, Josh
Holy Cross Cath
34.94
nwi
5
--
Carey, Chris
Monsignor Paul D
NT
nwi
5
--
Lesveque, Robert
Gananoque
NT
nwi
3
--
Alamag, Gabriel
Notre Dame - Aja
NT
nwi
2
--
Aribido, Tim
Colonel By
NT
nwi
1
--
Stipinac, Filip
Colonel By
NT
nwi
4
--
Fraser Tait, Euan
Glebe CI
NT
nwi
2
--
Smith, Jay
Almonte
NT
nwi
4
--
Porter, Thomas
Rideau - Elgin
NT
nwi
4
--
Carroll, Broeghan
Kingston
NT
nwi
5
--
Gibbons, Scott
Renfrew
NT
nwi
4
--
Champagne, Aaron
Monsignor Paul D
NT
nwi
2
--
Labrecque, Jesse
East Northumberl
NT
nwi
2
Mens 200m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sanger, Tarek
St Michael - Kem
24.14
nwi
1
10
2
Broderick, Gabriel
Cardinal Newman
24.39
nwi
1
8
3
Riccuiti, Sasha
Bill Crothers SS
24.47
nwi
1
6
4
Francis, Malcolm
Notre Dame - Aja
24.51
nwi
1
4
5
Melcher, Trevor
Colonel By
24.83
nwi
3
2
6
Leeflang, Colin
Perth
25.02
nwi
2
1
7
Grogan, Lamar
Bill Crothers SS
25.03
nwi
2
8
Bitar, Marc
Colonel By
25.04
nwi
1
9
Vos, Tyler
Quinte
25.09
nwi
2
10
Hurford, Tristan
Thousand Islands
25.18
nwi
3
11
Baladad, Brandon
Cardinal Newman
25.23
nwi
3
12
VanLeeuwen, Cole
Sydenham
25.27
nwi
2
13
Gwalchmai, Braedon
Arnprior
25.28
nwi
2
14
Lodge, Stan
St Mary's - Broc
25.51
nwi
6
15
Lu, Elvin
Bill Crothers SS
25.58
nwi
3
16
Semeniuk, Marshall
All Saints - Whi
25.79
nwi
3
17
Graham, Jeff
Colonel By
26.02
nwi
3
18
Zubilewich, Zachary
St Paul's - Tren
26.52
nwi
4
19
MacDonald, Lawson
St Joseph's - Co
26.73
nwi
4
20
Lozada, Mark
Cardinal Newman
26.85
nwi
2
21
Leeman, Scott
Kingston
26.98
nwi
5
22
Richards, Kevin
South Grenville
27.02
nwi
4
23
Chen, Daniel
Merivale
27.18
nwi
5
24
Basset, Andy
Almonte
27.35
nwi
4
25
Drasnin, Dale
RS McLaughlin
28.59
nwi
5
26
Chevarie, Josh
Holy Cross Cath
28.77
nwi
6
--
Stolle, Ben
South Carleton
NT
nwi
6
--
Asselstine, Steven
Sydenham
NT
nwi
4
--
Duncan, Jordan
Monsignor Paul D
NT
nwi
1
--
MacDonald, Bryce
Monsignor Paul D
NT
nwi
3
--
Samuel, Josh
Mary Ward
NT
nwi
4
--
Harper, Ryan
Thousand Islands
NT
nwi
2
--
Adamyczk, Jake
La Salle - Kings
NT
nwi
1
--
Johnston, Tylor
East Northumberl
NT
nwi
2
--
Knapp, Riley
St Mary's - Broc
NT
nwi
5
--
Girdler, Mike
Port Hope
NT
nwi
5
--
Young, Graham
Rideau - Elgin
NT
nwi
4
--
McDonald, Matt
Trenton
NT
nwi
4
--
Arnold, Khalil
RS McLaughlin
NT
nwi
1
--
Goulette, Logan
Renfrew
NT
nwi
3
--
Brglez, Jacob
Port Hope
NT
nwi
5
Mens 200m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Richards, Garret
South Grenville
21.75
nwi
1
10
2
O'Meara, Michael
Rideau - Elgin
21.85
nwi
1
8
3
Basler, Matt
Arnprior
22.16
nwi
1
6
4
Byker, Will
Seaway
22.62
nwi
4
4
5
Mills, Shawn
Almonte
23.22
nwi
2
2
6
Worth, Brian
Neil McNeil
23.47
nwi
3
1
7
Bahm, Alex
Thousand Islands
23.56
nwi
2
8
Montinat, Birko
Neil McNeil
23.59
nwi
1
9
Eamon, Craig
Rideau - Elgin
23.63
nwi
1
10
Karilinginham, Yathu
Bill Crothers SS
23.66
nwi
3
11
Lauder, Shaun
South Carleton
23.69
nwi
6
12
Vanderholst, Stephen
Sydenham
23.93
nwi
2
13
Adjei, Kevin
Neil McNeil
24.09
nwi
2
14
Horner, Wes
Merivale
24.10
nwi
2
15
Essebier, Kevin
Trenton
24.25
nwi
3
15
Burns, Dylan
Thousand Islands
24.25
nwi
1
17
Coon, Colin
Kingston
24.31
nwi
7
18
Gannon, Nick
Sydenham
24.47
nwi
3
19
Edwards, Josh
Trenton
24.54
nwi
3
20
Kellar, Dustin
Sydenham
24.75
nwi
2
21
Andrews, Jesse
Arnprior
24.81
nwi
7
22
Reade, Trevor
Holy Cross Cath
24.85
nwi
7
23
Yan, Wei Wei
East Northumberl
24.88
nwi
4
24
Siddiqui, Uzayrabdullah
Merivale
25.03
nwi
5
25
Lariviere, Tommy
Highland
25.06
nwi
2
26
Brown, Tevin
Mary Ward
25.09
nwi
6
27
Brennan, Nathaniel
St Theresa - Bel
25.22
nwi
4
28
Lacharite, Erik
Holy Cross Cath
25.31
nwi
8
29
Corbett, Evan
St Theresa - Bel
25.34
nwi
5
30
Cheslock, Mike
Arnprior
25.53
nwi
4
31
Barut, Michael
Neil McNeil
25.63
nwi
6
32
Fowler, Cory
Seaway
25.87
nwi
4
33
Murray, Dylan
St Theresa - Bel
25.94
nwi
5
34
Voskamp, Randy
East Northumberl
26.00
nwi
6
35
Drasnin, Dean
RS McLaughlin
26.27
nwi
5
36
Maguire, Zac
East Northumberl
26.47
nwi
6
37
Bradford, Steven
Renfrew
26.66
nwi
4
38
Fowler, Curtis
Seaway
27.66
nwi
6
39
Armitage, Dane
South Carleton
27.84
nwi
7
40
Down, Jon
Trenton
28.81
nwi
5
41
Thamas, Anthony
Trenton
28.87
nwi
7
42
Awotundun, Samuel
Monsignor Paul D
29.20
nwi
4
--
Carnegie, Rob
Frontenac
NT
nwi
3
--
Wright, Maurice
Monsignor Paul D
NT
nwi
1
--
Ramirez, Johnny
Frontenac
NT
nwi
2
--
Wilson, Steven
La Salle - Kings
NT
nwi
8
--
Belanger, Scott
Ernestown
NT
nwi
8
--
Kellog, Eric
Gananoque
NT
nwi
6
--
Lepp, Connor
Port Perry
NT
nwi
3
--
Jivraj, Bejaan
Notre Dame - Aja
NT
nwi
1
--
Janczak, Matthew
Monsignor Paul D
NT
nwi
5
--
Toppings, Jeremy
Ange-Gabriel
NT
nwi
5
--
Fawcett, Cody
St Mary's - Broc
NT
nwi
8
--
Smith, Braeden
St Mary's - Broc
NT
nwi
7
--
Nadobny, Jesse
Renfrew
NT
nwi
3
--
Finlayson, Jonathon
South Grenville
NT
nwi
7
--
Chung, Kevin
Trinity College
NT
nwi
5
--
Mauer-Vakil, Dana
Kingston
NT
nwi
7
--
Emon, Brandon
Perth
NT
nwi
6
--
Murphy, Phil
Arnprior
NT
nwi
4
--
Mastin, Cole
Kingston
NT
nwi
8
--
Morris, Ryan
Kingston
NT
nwi
8
Mens 400m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anglin, Shemar
Bill Crothers SS
51.84
1
10
2
Cobbold, Evander
Mary Ward
52.57
1
8
3
Haggerty, Jeremy
Highland
54.29
1
6
4
Saville, Sebastian
Colonel By
54.66
1
4
5
Shatalow, Nicholas
Notre Dame - Aja
55.01
1
2
6
Ackerman, Brandon
Courtice
55.37
1
1
7
Tilley, Kyle
East Northumberl
55.72
1
8
Jaros, Ryan
Regiopolis-Notre
56.44
1
9
Cavellini, Cristian
St Paul's - Tren
56.89
2
10
Kazaka, Nick
Colonel By
57.23
2
11
Whitelock, Ty
Arnprior
57.36
3
12
Porter, Thomas
Rideau - Elgin
57.63
2
13
Carey, Chris
Monsignor Paul D
58.03
3
14
Raji, David
Colonel By
58.05
2
15
Burgess, Calvin
Bill Crothers SS
58.36
3
16
Glover, Jackson
Carleton Place
58.41
2
17
Dejong, Scott
Thousand Islands
58.46
1
18
Bauer, John
Monsignor Paul D
58.65
3
19
Schlossmacher, Thomas
Colonel By
59.26
2
20
Addison, John
Sydenham
59.63
2
21
Smallgange, Kyle
La Salle - Kings
59.77
3
22
Hunt, Justin
Heritage Christi
1:01.49
2
23
Leafloor, Josh
Arnprior
1:01.67
3
24
Adams, Mike
Sydenham
1:02.65
3
25
Hillis, Eamon
Sydenham
1:03.87
3
26
DePater, Erik
St Michael - Kem
1:05.10
2
--
Mputu, David
Colonel By
NT
1
--
Nicholas, Jamie
Bayside
NT
1
--
Dorey, Ryan
Gananoque
NT
3
--
Smith, Jay
Almonte
NT
2
--
Shikitani, Richard
Renfrew
NT
2
--
Mombourquette, Matt
Regiopolis-Notre
NT
3
--
Reeve, Brooks
Courtice
NT
2
--
Desgroselliers, Daniel
Merivale
NT
1
Mens 400m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hyde, Ashton
All Saints - Whi
54.58
1
10
2
Broderick, Gabriel
Cardinal Newman
54.94
1
8
3
Melcher, Trevor
Colonel By
55.23
1
6
4
Trickey, Ben
Sydenham
55.60
1
4
5
Robitaille, Kevin
Heritage Christi
55.93
1
2
6
Leeflang, Colin
Perth
56.66
2
1
7
Weatherall, Evan
Quinte
57.01
2
8
McCleery, Kyle
South Carleton
57.32
2
9
Arnold, Khalil
RS McLaughlin
57.39
1
10
Hajkowski, Jordan
Mary Ward
57.78
2
11
MacDonald, Lawson
St Joseph's - Co
58.75
1
12
Vos, Tyler
Quinte
59.05
2
13
Ellis, David
Bill Crothers SS
59.13
1
14
Hurford, Tristan
Thousand Islands
59.99
2
15
Nicholas, Gill
Renfrew
1:00.57
2
16
Phillips, Jarred
Bill Crothers SS
1:00.85
3
17
Eyre, Jason
Thousand Islands
1:01.34
3
18
Beggs, Eduardo
Colonel By
1:01.93
2
19
Wannamaker, Ryan
Monsignor Paul D
1:03.56
1
20
Carroll, Luke
St Mary's - Broc
1:03.72
3
21
Hamilton, Malcolm
Regiopolis-Notre
1:04.69
2
22
Grogan, Lamar
Bill Crothers SS
1:08.75
1
23
Jordan, Logan
Regiopolis-Notre
1:14.37
3
--
Beckett, Steve
Gananoque
NT
3
--
Stolle, Ben
South Carleton
NT
3
--
Harper, Ryan
Thousand Islands
NT
2
--
Duncan, Jordan
Monsignor Paul D
NT
2
--
VanLeeuwen, Cole
Sydenham
NT
2
--
Asselstine, Steven
Sydenham
NT
3
--
Matos, Jesse
St Mary's - Broc
NT
3
--
Chevarie, Josh
Holy Cross Cath
NT
3
Mens 400m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Basler, Matt
Arnprior
50.89
1
10
2
Peters, Hayden
Sydenham
51.41
1
8
3
Doyle, Keiran
Sydenham
51.98
1
6
4
Scott, Ethan
Sydenham
52.29
1
4
5
Leggo, Tyler
Courtice
52.83
1
2
6
Eamon, Craig
Rideau - Elgin
53.13
1
1
7
Pierre, Karim
Mary Ward
53.29
2
8
Bahm, Scott
Thousand Islands
53.42
1
9
Ko, Martin
Kingston
53.78
1
10
Richards, Garret
South Grenville
54.07
1
11
Press, Eric
Highland
54.11
2
12
Mputu, David
Colonel By
54.21
4
13
Montinat, Birko
Neil McNeil
54.36
1
14
Siddiqui, Uzayrabdullah
Merivale
54.37
2
15
Lauder, Shaun
South Carleton
54.66
4
16
Adjei, Kevin
Neil McNeil
55.18
1
17
Quosdorf, Kristian
Cornwall
55.53
2
18
Leafloor, Kyle
Arnprior
55.80
2
19
Semark, Dylan
Quinte
56.05
2
20
Dorey, Josh
Holy Cross Cath
56.22
4
21
Maracle, John
St Theresa - Bel
56.34
2
22
Lanzo, Jarret
Holy Cross Cath
56.60
4
23
Lariviere, Tommy
Highland
56.79
2
24
Bogdashkin, Vlad
Cardinal Newman
56.98
3
25
Hunter, Stuart
Highland
57.43
3
26
Brennan, Nathaniel
St Theresa - Bel
57.78
3
27
Drasnin, Dean
RS McLaughlin
57.91
2
28
Corbett, Evan
St Theresa - Bel
58.34
3
29
Johnston, Corbin
Notre Dame - Aja
58.66
4
30
Toppings, Jeremy
Ange-Gabriel
1:00.81
2
31
Edwards, Jamaal
Holy Cross Cath
1:01.53
3
32
Nolan, Brandon
Brockville Colle
1:02.52
3
33
Lalonde, J-S
Colonel By
1:04.22
3
34
Lennie, Ryan
Renfrew
1:05.43
3
35
VanOlst, Josh
Brockville Colle
1:07.86
4
--
Jivraj, Bejaan
Notre Dame - Aja
NT
1
--
Senior, Bryan
Glebe CI
NT
3
--
Penner, Matt
St Michael - Kem
NT
2
--
Emon, Brandon
Perth
NT
3
--
Moore, Spencer
Courtice
NT
2
--
Belanger, Scott
Ernestown
NT
3
Mens 800m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Saville, Sebastian
Colonel By
2:04.19
1
10
2
Griffith, Saed
RS McLaughlin
2:08.78
1
8
3
Rowles, Adam
Highland
2:09.47
1
6
4
Ackerman, Brandon
Courtice
2:09.77
1
4
5
Rountree, Cody
Heritage Christi
2:10.45
1
2
6
Hunt, Justin
Heritage Christi
2:10.90
1
1
7
Burgess, Calvin
Bill Crothers SS
2:11.34
1
8
Kazaka, Nick
Colonel By
2:12.44
1
9
Bauer, John
Monsignor Paul D
2:13.01
1
10
Jaros, Ryan
Regiopolis-Notre
2:13.47
1
11
Hickling, Conner
Ange-Gabriel
2:13.65
1
12
Watson, Alex
Neil McNeil
2:13.87
1
13
Dejong, Scott
Thousand Islands
2:14.42
1
14
Vanderholst, Patrick
Sydenham
2:14.44
1
15
Styba, Michael
Bill Crothers SS
2:14.98
1
16
Perera-Satgunem, Joel
Neil McNeil
2:15.35
1
17
Johnston, Matthew
Notre Dame - Aja
2:15.38
1
18
Reeve, Brooks
Courtice
2:16.06
1
19
Reinhardt, Mack
North Hastings
2:16.91
1
20
Karwowski, JP
Monsignor Paul D
2:19.88
1
21
FRIEND, DAVID
Highland
2:25.19
1
22
Khan, Justin
Bill Crothers SS
2:28.67
1
23
Green, Jason
Arnprior
2:29.56
1
24
Stevens, Garnett
Colonel By
2:30.45
1
25
Hillis, Eamon
Sydenham
2:30.88
1
26
Cameron, Justin
Arnprior
2:35.55
1
27
Watson, Cameron
Neil McNeil
2:36.80
1
28
Adams, Mike
Sydenham
2:39.33
1
--
Thibert, Stuart
Port Perry
NT
1
--
Landry, Sam
Monsignor Paul D
NT
1
--
Delaney, Connor
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Nicholas, Jamie
Bayside
NT
1
--
Palamar, Adam
Merivale
NT
1
--
Shams, Zaid
Neil McNeil
DQ
1
Mens 800m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Potter, Steven
Heritage Christi
2:08.99
1
10
2
Robitaille, Kevin
Heritage Christi
2:10.55
1
8
3
Hyde, Ashton
All Saints - Whi
2:11.33
1
6
4
Dirienzo, Michael
Neil McNeil
2:11.65
1
4
5
McCleery, Kyle
South Carleton
2:12.15
1
2
6
Smith, Liam
Highland
2:13.09
1
1
7
Trickey, Ben
Sydenham
2:13.38
1
8
Kataki, Rubin
Merivale
2:21.67
1
9
Pryor, Mark
RS McLaughlin
2:21.69
1
10
Ellis, David
Bill Crothers SS
2:23.27
1
11
Laite, Logan
Trenton
2:23.30
1
12
Zhu, Felix
Colonel By
2:25.88
1
13
Olsen, Erik
South Carleton
2:27.57
1
14
Commodore, Josh
St Joseph's - Co
2:27.80
1
15
Beggs, Eduardo
Colonel By
2:30.32
1
16
Eliot, Matt
Frontenac
2:31.45
1
17
Nazareth, Dan
Monsignor Paul D
2:31.69
1
18
Young, Trevor
Gananoque
2:32.57
1
19
Helmer, Matt
Merivale
2:33.30
1
20
Sidhu, Gurjant
Trenton
2:38.00
1
21
Mitchell, Cameron
Bill Crothers SS
2:38.44
1
22
Zvonarich, Boden
Arnprior
2:49.69
1
23
Patrick, Ryan
Arnprior
2:54.95
1
24
Lovely, Shane
RS McLaughlin
3:09.18
1
--
Barr, Logan
Kingston
NT
1
--
Freda, Issac
Glebe CI
NT
1
--
Ostiguy, Tim
Kingston
NT
1
--
Krol, Parker
St Joseph's - Co
NT
1
--
Duong, Eric
Glebe CI
NT
1
--
Noccey, Ryan
St Mary's - Broc
NT
1
--
Kelly, Tyler
Renfrew
NT
1
--
Jordan, Logan
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Hajkowski, Jordan
Mary Ward
DQ
1
--
Eyre, Jason
Thousand Islands
DQ
1
--
Macrow, Eric
Holy Cross Cath
DQ
1
--
Hetherington, Alan
RS McLaughlin
DQ
1
Mens 800m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cunliffe, BJ
Courtice
1:57.37
1
10
2
Kichuk, Eamonn
Bill Crothers SS
1:58.27
1
8
3
Denny, James
St Theresa - Bel
1:58.76
1
6
4
Forbes, Austen
Highland
2:01.78
1
4
5
Forbes, Taylor
Highland
2:02.18
1
2
6
Henry, Ethan
Monsignor Paul D
2:03.11
1
1
7
Leggo, Tyler
Courtice
2:03.98
1
8
Nolan, Tyler
Thousand Islands
2:05.02
1
9
Cameron, Jacob
Glengarry
2:05.34
1
10
Deeks, Robbie
Thousand Islands
2:06.65
1
11
Andrin, Hunter
Kingston
2:06.99
1
12
Pierre, Karim
Mary Ward
2:07.32
1
13
Doyle, Keiran
Sydenham
2:07.88
1
14
Lemmermeyer, Joe
East Northumberl
2:08.45
1
15
McKellar, Kyles
Frontenac
2:09.25
1
16
Meiring, Brendan
Neil McNeil
2:11.23
1
17
Vanderholst, Stephen
Sydenham
2:11.71
1
18
Jaros, Nathan
La Salle - Kings
2:13.34
1
19
Morgan, Blair
Ernestown
2:14.02
1
20
Johnston, Corbin
Notre Dame - Aja
2:15.24
1
21
Kellar, Dustin
Sydenham
2:16.13
1
22
Perry, Scott
Thousand Islands
2:17.33
1
23
Semark, Dylan
Quinte
2:17.83
1
24
Ramirez, Ryan
Neil McNeil
2:18.36
1
25
Kataki, Ronnie
Merivale
2:18.38
1
26
Everson, Philip
Cornwall
2:18.77
1
27
Carnegie, Rob
Frontenac
2:19.78
1
28
Topping, Colin
Renfrew
2:20.67
1
29
Metzger, Zach
North Hastings
2:21.19
1
30
Andrews, John
Renfrew
2:29.06
1
31
Lennie, Ryan
Renfrew
2:33.49
1
32
Sidhu, Chanden
Trenton
2:41.46
1
--
Mitri, Johnny
Mary Ward
NT
1
--
Eliot, Matt
Frontenac
NT
1
--
Dionne, Anthony
Frontenac
NT
1
--
Fread, James
Glebe CI
NT
1
--
Doreleyors, Garrett
Rideau - Elgin
NT
1
--
Down, Jon
Trenton
NT
1
--
Boast, Cody
Hillcrest - Otta
NT
1
--
Costello, Andrew
Neil McNeil
NT
1
--
Moore, Spencer
Courtice
NT
1
--
Fergusson, Stuart
Carleton Place
NT
1
--
Whitty, Daniel
Rideau - Elgin
NT
1
--
Henderson, Lukas
St Mary's - Broc
NT
1
--
Rizor, David
Trinity College
NT
1
--
Rabkin, Max
Trinity College
NT
1
--
Youman, Jay
Trinity College
NT
1
Mens 1500m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Holden, Nick
Quinte
4:23.88
1
10
2
Kellar, Thomas
Renfrew
4:29.11
1
8
3
Hubbard-Olesky, Riley
Monsignor Paul D
4:29.69
1
6
4
Griffith, Saed
RS McLaughlin
4:32.83
1
4
5
Rowles, Adam
Highland
4:34.99
1
2
6
Rodley, Garrett
Thousand Islands
4:38.67
1
1
7
Jones, Zack
Courtice
4:42.80
1
8
Rountree, Cody
Heritage Christi
4:45.07
1
9
Karwowski, JP
Monsignor Paul D
4:45.42
1
10
Kolb, Paul
Highland
4:45.83
1
11
Styba, Michael
Bill Crothers SS
4:49.14
1
12
Watson, Alex
Neil McNeil
4:49.92
1
13
Perera-Satgunem, Joel
Neil McNeil
4:51.24
1
14
Stolys, Kyle
Bill Crothers SS
4:51.98
1
15
Hickling, Conner
Ange-Gabriel
4:52.67
1
16
Johnston, Matthew
Notre Dame - Aja
4:57.45
1
17
Stevens, Garnett
Colonel By
4:58.31
1
18
Heaslip, Andrew
Renfrew
4:59.25
1
19
Karwowski, Alex
Monsignor Paul D
4:59.42
1
20
Madigan, Nathan
Thousand Islands
5:01.82
1
21
Hodgins, Alex
Perth
5:04.00
1
22
Green, Jason
Arnprior
5:05.26
1
23
FRIEND, DAVID
Highland
5:05.88
1
24
Landry, Sam
Monsignor Paul D
5:10.37
1
25
Khan, Justin
Bill Crothers SS
5:19.72
1
26
Russell, Patrick
Sydenham
5:20.25
1
27
Shams, Zaid
Neil McNeil
5:20.96
1
28
Brett, Adam
Holy Cross Cath
5:21.40
1
29
Earle, Patrick
East Northumberl
5:23.61
1
30
Tibben, Daniel
Seaway
5:24.92
1
31
Watson, Cameron
Neil McNeil
5:29.93
1
32
Tibben, Stephen
Seaway
5:51.73
1
33
Schut, Adrian
Almonte
5:53.09
1
--
Sawyer, Davis
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Tibelius, Peter
Merivale
NT
1
--
MacPherson, Stuart
Fellowes
NT
1
--
Thibert, Stuart
Port Perry
NT
1
--
Afkham, Kasra
Merivale
NT
1
--
Vanderholst, Patrick
Sydenham
NT
1
--
Palamar, Adam
Merivale
NT
1
Mens 1500m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stephenson, Matt
RS McLaughlin
4:23.49
1
10
2
Coughler, Jeremy
Port Hope
4:23.61
1
8
3
Woods, Josh
Arnprior
4:27.24
1
6
4
Potter, Steven
Heritage Christi
4:27.62
1
4
5
Smith, Liam
Highland
4:27.93
1
2
6
Doxtater, Adam
Bayside
4:28.23
1
1
7
Gignac, Donovan
ES Thériault Ca
4:28.56
1
8
Richardson, Ben
Bill Crothers SS
4:31.54
1
9
Wynands, Eric
Thousand Islands
4:39.61
1
10
Belore, Nick
Sydenham
4:39.91
1
11
McCleery, Kyle
South Carleton
4:40.93
1
12
Kataki, Rubin
Merivale
4:42.40
1
13
Maietta, Rafaelle
Bill Crothers SS
4:47.96
1
14
Gilmour, Matt
Bill Crothers SS
4:48.30
1
15
Hetherington, Alan
RS McLaughlin
4:52.97
1
16
Macrow, Eric
Holy Cross Cath
4:54.01
1
17
Quinn, Chad
East Northumberl
4:57.15
1
18
Eliot, Matt
Frontenac
4:59.76
1
19
Pryor, Mark
RS McLaughlin
5:00.97
1
20
Laite, Logan
Trenton
5:02.84
1
21
Ostiguy, Tim
Kingston
5:05.99
1
22
Carruthers, Liam
All Saints - Whi
5:07.37
1
23
Rector, Josh
Colonel By
5:08.13
1
24
Helmer, Matt
Merivale
5:08.69
1
25
Brazeau, Kade
Thousand Islands
5:09.68
1
26
Nazareth, Dan
Monsignor Paul D
5:10.12
1
27
Zhu, Felix
Colonel By
5:10.54
1
28
Olsen, Erik
South Carleton
5:13.31
1
29
Doiron, Gabriel
Monsignor Paul D
5:13.32
1
30
Anderson, Ryan
All Saints - Whi
5:18.06
1
31
Barkley, Denzil
Seaway
5:18.48
1
32
Sommerville, Tommy
Perth
5:21.89
1
33
Young, Trevor
Gananoque
5:22.93
1
34
Bloome, Tanner
St Paul's - Tren
5:24.63
1
35
Zvonarich, Boden
Arnprior
5:29.18
1
36
Lovely, Shane
RS McLaughlin
5:36.07
1
37
Sidhu, Gurjant
Trenton
5:38.09
1
38
Baylis, Graydon
Seaway
5:43.91
1
--
Sneyd-Dewar, Nathaniel
Glebe CI
NT
1
--
Freda, Issac
Glebe CI
NT
1
--
Commodore, Josh
St Joseph's - Co
NT
1
--
Rioux, Calvin
Monsignor Paul D
NT
1
--
Kelly, Tyler
Renfrew
NT
1
--
Dirienzo, Michael
Neil McNeil
NT
1
--
Dagg, Keegan
East Northumberl
NT
1
--
Smith, Martin
Regiopolis-Notre
NT
1
Mens 1500m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Esselink, Evan
Courtice
4:02.08
1
10
2
Dillon, Eric
RS McLaughlin
4:03.08
1
8
3
Raymond, Paul
ES Thériault Ca
4:06.72
1
6
4
Langille, Andrew
RS McLaughlin
4:07.25
1
4
5
Archer, Jeffrey
Sydenham
4:08.02
1
2
6
Deschamps, Zach
Seaway
4:08.35
1
1
7
Asselstine, Robert
Sydenham
4:13.56
1
8
Forbes, Austen
Highland
4:17.89
1
9
Demille, Jay
Monsignor Paul D
4:18.46
1
10
Vanpinxteren, Grady
All Saints - Whi
4:21.22
1
11
Sidhu, Chanden
Trenton
4:22.51
1
12
Forbes, Taylor
Highland
4:23.56
1
13
Cameron, Jacob
Glengarry
4:24.50
1
14
Doreleyors, Garrett
Rideau - Elgin
4:24.97
1
15
Deeks, Robbie
Thousand Islands
4:25.13
1
16
Simpson, Colin
Rothwell-Osnabru
4:25.93
1
17
Hill, George
Monsignor Paul D
4:27.18
1
18
Andrin, Hunter
Kingston
4:28.67
1
19
McKellar, Kyles
Frontenac
4:29.00
1
20
Walters, Shawn
Renfrew
4:29.55
1
21
Lemmermeyer, Joe
East Northumberl
4:30.56
1
22
Hacker, Brett
Notre Dame - Aja
4:33.46
1
23
Moyer, Christopher
Notre Dame - Aja
4:34.39
1
24
Hornung, Jeffrey
Trinity College
4:34.99
1
25
Mossing, Brendan
Courtice
4:36.90
1
26
Jaros, Nathan
La Salle - Kings
4:37.36
1
27
McGregor, Adam
Renfrew
4:38.33
1
28
Pulito, Joshua
Monsignor Paul D
4:38.86
1
29
Parsons, Scott
Arnprior
4:39.69
1
30
Johnston, Corbin
Notre Dame - Aja
4:40.47
1
31
Ramirez, Ryan
Neil McNeil
4:43.69
1
32
Parsons, David
Arnprior
4:44.42
1
33
Martin, Dillon
Cardinal Newman
4:45.47
1
34
Everson, Philip
Cornwall
4:47.28
1
35
Elliott, Daniel
Rideau - Elgin
4:48.33
1
36
Bauder, Dale
Holy Cross Cath
4:49.19
1
37
Dionne, Anthony
Frontenac
4:50.47
1
38
Topping, Colin
Renfrew
4:51.25
1
39
Moulton, Emerson
Athens
4:51.60
1
40
Alderton, Jonathon
Bill Crothers SS
4:51.96
1
41
Dysart, Michael
South Carleton
4:52.41
1
42
Henderson, Lukas
St Mary's - Broc
4:54.12
1
43
Kataki, Ronnie
Merivale
4:57.70
1
--
Flynn, Conlin
Perth
NT
1
--
Cowie, Samuel
Perth
NT
1
--
O'Sullivan, Dylan
Sydenham
NT
1
--
Eliot, Matt
Frontenac
NT
1
--
Morgan, Blair
Ernestown
NT
1
--
Szalai, Grant
St Michael - Kem
NT
1
--
Jaspers-Fayer, Sam
Thousand Islands
NT
1
--
Senior, Bryan
Glebe CI
NT
1
--
Ball, Liam
Arnprior
NT
1
--
Delaney, Liam
Thousand Islands
NT
1
--
Nolan, Tyler
Thousand Islands
NT
1
--
Perry, Scott
Thousand Islands
NT
1
--
Cunliffe, BJ
Courtice
NT
1
--
O'Reilly, Simon
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Whitty, Daniel
Rideau - Elgin
NT
1
--
Denny, James
St Theresa - Bel
NT
1
--
Fergusson, Stuart
Carleton Place
NT
1
--
Rabkin, Max
Trinity College
NT
1
--
Fread, James
Glebe CI
NT
1
--
Youman, Jay
Trinity College
NT
1
--
Rizor, David
Trinity College
NT
1
Mens 3000m Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Holden, Nick
Quinte
9:04.93
1
10
2
Kellar, Thomas
Renfrew
9:14.91
1
8
3
Hubbard-Olesky, Riley
Monsignor Paul D
9:18.85
1
6
4
Kolb, Paul
Highland
9:27.95
1
4
5
Rodley, Garrett
Thousand Islands
9:33.90
1
2
6
Hickling, Conner
Ange-Gabriel
10:02.65
1
1
7
Landry, Sam
Monsignor Paul D
10:03.56
1
8
Karwowski, Alex
Monsignor Paul D
10:05.22
1
9
Stolys, Kyle
Bill Crothers SS
10:16.32
1
10
Kenney, Luke
Holy Cross Cath
10:22.87
1
11
Madigan, Nathan
Thousand Islands
10:24.19
1
12
Heaslip, Andrew
Renfrew
10:34.00
1
13
Hodgins, Alex
Perth
10:34.70
1
14
Johnston, Matthew
Notre Dame - Aja
10:48.62
1
15
Earle, Patrick
East Northumberl
10:58.72
1
16
Quinn, Patrick
East Northumberl
11:02.12
1
17
Bateman, Zach
East Northumberl
11:04.78
1
18
Brett, Adam
Holy Cross Cath
11:07.80
1
19
Russell, Patrick
Sydenham
11:16.84
1
20
Soboloski, Austin
Sydenham
11:31.29
1
21
Tibben, Daniel
Seaway
11:34.52
1
22
Tibben, Stephen
Seaway
11:34.80
1
--
Sawyer, Davis
Regiopolis-Notre
NT
1
Mens 3000m Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coughler, Jeremy
Port Hope
9:01.57
1
10
2
Woods, Josh
Arnprior
9:09.33
1
8
3
Doxtater, Adam
Bayside
9:38.79
1
6
4
Wynands, Eric
Thousand Islands
9:44.02
1
4
5
Gignac, Donovan
ES Thériault Ca
9:46.41
1
2
6
Richardson, Ben
Bill Crothers SS
9:58.60
1
1
7
Maietta, Rafaelle
Bill Crothers SS
10:00.94
1
8
Belore, Nick
Sydenham
10:11.70
1
9
Gilmour, Matt
Bill Crothers SS
10:20.25
1
10
Quinn, Chad
East Northumberl
10:23.30
1
11
Trimble, Joel
St Michael - Kem
10:38.97
1
12
Carruthers, Liam
All Saints - Whi
10:43.08
1
13
Anderson, Ryan
All Saints - Whi
10:43.36
1
14
Doiron, Gabriel
Monsignor Paul D
10:43.66
1
15
Brazeau, Kade
Thousand Islands
10:47.40
1
16
Sommerville, Tommy
Perth
10:54.53
1
17
Mitchell, Cameron
Bill Crothers SS
10:54.86
1
18
Noccey, Ryan
St Mary's - Broc
11:05.82
1
19
Emmons, Ethan
St Mary's - Broc
12:15.33
1
--
Barr, Logan
Kingston
NT
1
--
Bloome, Tanner
St Paul's - Tren
NT
1
--
Rioux, Calvin
Monsignor Paul D
NT
1
--
Walsh, Ryan
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Hamilton, Malcolm
Regiopolis-Notre
NT
1
Mens 3000m Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dillon, Eric
RS McLaughlin
8:25.78
1
10
2
Esselink, Evan
Courtice
8:30.04
1
8
3
Archer, Jeffrey
Sydenham
8:45.52
1
6
4
Bourget, Jeremie
ES Thériault Ca
8:47.87
1
4
5
Asselstine, Robert
Sydenham
8:49.46
1
2
6
Stephenson, Matt
RS McLaughlin
8:51.75
1
1
7
Raymond, Paul
ES Thériault Ca
8:52.36
1
8
Costello, Andrew
Neil McNeil
8:54.21
1
9
Moyer, Christopher
Notre Dame - Aja
9:00.08
1
10
Delaney, Liam
Thousand Islands
9:00.64
1
11
Walters, Shawn
Renfrew
9:01.82
1
12
Wynands, John
Thousand Islands
9:04.28
1
13
Holt, Jamie
RS McLaughlin
9:05.12
1
14
Langille, Andrew
RS McLaughlin
9:08.22
1
15
Reay, Nick
RS McLaughlin
9:09.45
1
16
Allan, Will
Kingston
9:09.92
1
17
Mitts, Jordan
RS McLaughlin
9:10.27
1
18
McGregor, Adam
Renfrew
9:10.53
1
19
Meiring, Brendan
Neil McNeil
9:10.79
1
20
Vanpinxteren, Grady
All Saints - Whi
9:16.61
1
21
Henry, Ethan
Monsignor Paul D
9:18.48
1
22
Cameron, Jacob
Glengarry
9:20.24
1
23
Lloyd, Duke
Highland
9:24.23
1
24
Seguin, Martin
ES Thériault Ca
9:28.25
1
25
Fournier, Daniel
ES Thériault Ca
9:31.38
1
26
Hacker, Brett
Notre Dame - Aja
9:35.81
1
27
Doiron, Terry
Monsignor Paul D
9:40.42
1
28
Pulito, Joshua
Monsignor Paul D
9:49.68
1
29
Mossing, Brendan
Courtice
9:50.69
1
30
Cooper, Robert
Brockville Colle
10:06.70
1
31
Alderton, Jonathon
Bill Crothers SS
10:09.95
1
32
Moulton, Emerson
Athens
10:26.71
1
33
Parker, Curtis
Quinte
10:27.84
1
34
Filipowich, Bohdan
Cardinal Newman
10:36.15
1
35
Kellar, Stuart
Renfrew
10:45.46
1
--
Cowie, Samuel
Perth
NT
1
--
Henderson, Lukas
St Mary's - Broc
NT
1
--
Deschamps, Zach
Seaway
NT
1
--
O'Sullivan, Dylan
Sydenham
NT
1
--
Flynn, Conlin
Perth
NT
1
--
Cunliffe, BJ
Courtice
NT
1
--
Smith, Braeden
St Mary's - Broc
NT
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bourget, Jeremie
ES Thériault Ca
6:21.14
1
10
2
Delaney, Liam
Thousand Islands
6:24.59
1
8
3
Hill, George
Monsignor Paul D
6:29.82
1
6
4
Simpson, Colin
Rothwell-Osnabru
6:31.71
1
4
5
Lloyd, Duke
Highland
6:37.01
1
2
6
Mitts, Jordan
RS McLaughlin
6:37.51
1
1
7
Walters, Shawn
Renfrew
6:38.30
1
8
Wynands, John
Thousand Islands
6:41.36
1
9
McGregor, Adam
Renfrew
6:45.95
1
10
Vanpinxteren, Grady
All Saints - Whi
6:46.30
1
11
Holt, Jamie
RS McLaughlin
6:54.17
1
12
Doiron, Terry
Monsignor Paul D
6:54.67
1
13
Parsons, Scott
Arnprior
6:56.26
1
14
Fournier, Daniel
ES Thériault Ca
6:58.01
1
15
Hacker, Brett
Notre Dame - Aja
7:03.22
1
16
Reay, Nick
RS McLaughlin
7:09.82
1
17
Martin, Dillon
Cardinal Newman
7:12.57
1
18
Reinhardt, Mack
North Hastings
7:14.96
1
19
Bauder, Dale
Holy Cross Cath
7:19.43
1
20
Walsh, Matt
Regiopolis-Notre
7:29.58
1
21
Deschamps, Zach
Seaway
7:30.00
1
22
Ball, Liam
Arnprior
7:32.71
1
23
Metzger, Zach
North Hastings
7:41.07
1
24
Filipowich, Bohdan
Cardinal Newman
7:42.43
1
25
Mitri, Johnny
Mary Ward
7:48.59
1
26
Bateman, Zach
East Northumberl
8:00.79
1
27
Anderson, Ryan
All Saints - Whi
8:09.94
1
28
Quinn, Patrick
East Northumberl
8:13.45
1
29
Demille, Jay
Monsignor Paul D
8:18.60
1
30
Tibben, Stephen
Seaway
8:19.92
1
31
Barkley, Denzil
Seaway
8:39.90
1
32
Good, Thomas
Thousand Islands
8:55.69
1
33
Baylis, Graydon
Seaway
9:40.01
1
Mens 100m Hurdles 2'9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Plunkett, Jacob
Arnprior
15.08
nwi
1
10
1
Meens, Reuben
East Northumberl
15.28
nwi
1
10
2
Fedora, Zach
Loyalist
15.38
nwi
1
8
3
Hong, Zack
Brockville Colle
15.80
nwi
1
6
4
Stowe, Symon
Almonte
15.88
nwi
1
4
5
Hayes, Harry
Almonte
15.90
nwi
1
2
2
Hoyle, Taylor
East Northumberl
16.32
nwi
1
8
3
Reavie, David
Brockville Colle
16.60
nwi
1
6
4
Rothwell, Graydon
Carleton Place
17.45
nwi
1
4
5
Kebede, Mickey
Neil McNeil
17.65
nwi
2
2
6
Riley-Janzen, Jacob
Loyalist
17.70
nwi
1
1
6
Lackey, Scott
Carleton Place
17.90
nwi
2
1
7
Bergeron, Zachary
ES L'Héritage
18.12
nwi
2
8
Emmons, Ethan
St Mary's - Broc
18.60
nwi
2
9
Smith, Matt
St Mary's - Broc
19.02
nwi
2
10
Tennant, James
Loyalist
19.14
nwi
2
7
Gerrie, Cam
Highland
19.50
nwi
2
11
Atkinson, Nathaniel
Neil McNeil
20.27
nwi
2
8
Gould, Christian
Highland
21.35
nwi
2
9
Steele, Joe
Renfrew
21.78
nwi
2
10
Hogan, Dustin
St John's - Pert
27.41
nwi
2
--
Dagg, Riley
East Northumberl
NT
nwi
1
--
Bailey, John
Glebe CI
NT
nwi
1
--
Davis, Reshawn
Monsignor Paul D
NT
nwi
1
--
Sauve, Dane
Rideau - Elgin
NT
nwi
2
--
Galbraith, Craig
Glebe CI
NT
nwi
2
--
MacAuley, Andrew
Arnprior
NT
nwi
1
--
Gilmour, Mack
Port Perry
NT
nwi
1
--
Poulin, Konor
Carleton Place
NT
nwi
2
--
Babcock, Brett
Regiopolis-Notre
NT
nwi
1
Mens 110m Hurdles 3'0
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gayton, Kevin
Carleton Place
15.42
nwi
1
10
2
Deugo, Andrew
Almonte
16.25
nwi
2
8
3
McCallum, Alex
Holy Cross Cath
16.87
nwi
3
6
4
Duffy, Jared
Thousand Islands
17.13
nwi
1
4
5
Thompson, Colin
Frontenac
17.32
nwi
2
1.50
5
Winton, Jesse
Frontenac
17.32
nwi
3
1.50
7
Reade, Trevor
Holy Cross Cath
17.85
nwi
3
8
Jame-Hosten, Shaquille
Neil McNeil
18.02
nwi
3
9
Henson, Matt
Sydenham
18.32
nwi
2
10
Ho, Sean
Holy Cross Cath
18.40
nwi
2
11
Lazier, Carson
St Theresa - Bel
21.24
nwi
2
--
Edwards, Mitchell
Renfrew
NT
nwi
2
--
Bluethner, Darcy
Almonte
NT
nwi
3
--
Jelly, Robert
Thousand Islands
NT
nwi
2
--
Touch, Somron
Glebe CI
NT
nwi
1
--
Howsam, Rob
Port Perry
NT
nwi
2
--
Corney, Taylor
Thousand Islands
NT
nwi
1
--
DeJong, Dylan
North Dundas
NT
nwi
1
--
Carroll, Michael
Kingston
NT
nwi
1
--
Vanduzer, Eli
Glebe CI
NT
nwi
1
--
Primeau, Codie
ES L'Héritage
NT
nwi
1
Mens 300m Hurdles 2'9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Meens, Reuben
East Northumberl
43.71
1
10
2
Stowe, Symon
Almonte
43.74
1
8
1
Plunkett, Jacob
Arnprior
44.40
1
10
3
Shatalow, Nicholas
Notre Dame - Aja
44.41
1
6
4
Gerrie, Cam
Highland
44.54
1
4
5
Fedora, Zach
Loyalist
44.76
1
2
2
Eyre, Jason
Thousand Islands
45.19
3
8
6
Manyonga, Chris
All Saints - Whi
45.21
3
1
3
Bitar, Marc
Colonel By
45.56
1
6
7
Morgan, Darin
East Northumberl
45.61
2
8
Hong, Zack
Brockville Colle
45.84
4
9
Whitelock, Ty
Arnprior
46.36
1
4
Hook, Michael
Arnprior
47.10
1
4
10
Mack, Brandon
Thousand Islands
47.11
2
11
Gencarelli, Mike
Holy Cross Cath
47.38
4
5
Nicholas, Gill
Renfrew
47.51
2
2
6
Hoyle, Taylor
East Northumberl
47.60
1
1
12
Addison, John
Sydenham
48.25
2
13
Schut, Adrian
Almonte
48.81
3
14
Wright, Brayden
Renfrew
48.89
3
15
Poulin, Konor
Carleton Place
48.93
3
7
Basset, Andy
Almonte
48.98
2
8
Tennant, James
Loyalist
49.12
1
16
Menard, Sam
Loyalist
49.21
2
17
Shikitani, Richard
Renfrew
49.43
3
9
Kebede, Mickey
Neil McNeil
49.85
3
10
Emmons, Ethan
St Mary's - Broc
50.06
3
11
Patrick, Ryan
Arnprior
50.12
2
12
Bailey, John
Glebe CI
50.18
2
13
Reavie, David
Brockville Colle
50.43
3
14
Davis, Reshawn
Monsignor Paul D
50.85
3
15
Atkinson, Nathaniel
Neil McNeil
51.63
3
16
Riley-Janzen, Jacob
Loyalist
51.69
1
18
Galbraith, Craig
Glebe CI
52.03
3
17
Carroll, Luke
St Mary's - Broc
52.06
4
18
Harper, Ryan
Thousand Islands
52.08
3
19
Moss, Chris
Rideau - Elgin
52.13
3
20
Gould, Christian
Highland
57.69
2
--
Ostiguy, Tim
Kingston
NT
2
--
Southey, Basil
Trinity College
NT
1
--
Wannamaker, Ryan
Monsignor Paul D
NT
2
--
Dagg, Riley
East Northumberl
NT
2
--
Walsh, Ryan
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Smith, Matt
St Mary's - Broc
NT
4
--
Dagg, Keegan
East Northumberl
NT
2
--
Desgroselliers, Daniel
Merivale
NT
1
--
Gilmour, Mack
Port Perry
NT
1
--
DePater, Erik
St Michael - Kem
NT
4
--
Moore, Trevor
South Grenville
NT
2
--
MacAuley, Andrew
Arnprior
NT
2
--
Leafloor, Josh
Arnprior
NT
2
Mens 400m Hurdles 3'0
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
DeJong, Dylan
North Dundas
59.62
1
10
2
Gayton, Kevin
Carleton Place
1:02.02
1
8
3
Press, Eric
Highland
1:02.57
1
6
4
Duffy, Jared
Thousand Islands
1:02.63
3
4
5
Quosdorf, Kristian
Cornwall
1:04.09
1
2
6
Yan, Wei Wei
East Northumberl
1:04.81
3
1
7
Peirson, Nic
Trenton
1:07.36
2
8
Bogdashkin, Vlad
Cardinal Newman
1:08.10
2
9
Hunter, Stuart
Highland
1:08.47
2
10
Jelly, Eric
Thousand Islands
1:08.92
2
11
McCallum, Alex
Holy Cross Cath
1:09.42
3
12
Henson, Matt
Sydenham
1:10.25
3
13
Edwards, Mitchell
Renfrew
1:11.07
3
14
Andrews, John
Renfrew
1:11.10
3
15
Dey, Sean
Arnprior
1:12.10
2
16
Lazier, Carson
St Theresa - Bel
1:13.00
3
--
Gibson, Ian
Holy Cross Cath
NT
4
--
Moery, Colin
Holy Cross Cath
NT
4
--
Jame-Hosten, Shaquille
Neil McNeil
NT
3
--
Smith, Nic
Arnprior
NT
2
--
Howsam, Rob
Port Perry
NT
1
--
Penner, Matt
St Michael - Kem
NT
1
--
Jelly, Robert
Thousand Islands
NT
2
--
Peters, Hayden
Sydenham
NT
1
--
Vanduzer, Eli
Glebe CI
NT
2
--
Primeau, Codie
ES L'Héritage
DNF
1
Mens 4x100m Relay Junior Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Bill Crothers SS
46.19
1
10
2
Relay Team
East Northumberl
49.26
1
8
3
Relay Team
Arnprior
49.37
1
6
4
Relay Team
Holy Cross Cath
49.66
2
4
5
Relay Team
Thousand Islands
49.95
1
2
6
Relay Team
Carleton Place
51.11
1
1
7
Relay Team
Almonte
51.91
2
8
Relay Team
Renfrew
52.57
2
9
Relay Team
Notre Dame - Aja
53.00
1
--
Relay Team
Perth
NT
2
--
Relay Team
Colonel By
NT
2
--
Relay Team
Colonel By
NT
1
--
Relay Team
Regiopolis-Notre
NT
2
--
Relay Team
Colonel By
DQ
1
Mens 4x100m Relay Midget Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Thousand Islands
48.52
1
10
2
Relay Team
Bill Crothers SS
48.95
2
8
3
Relay Team
Colonel By
49.27
1
6
4
Relay Team
Arnprior
49.29
1
4
5
Relay Team
Sydenham
50.59
1
2
--
Relay Team
Cardinal Newman
NT
1
--
Relay Team
Thousand Islands
NT
1
--
Relay Team
Glebe CI
NT
2
--
Relay Team
Port Hope
NT
2
--
Relay Team
Monsignor Paul D
NT
2
--
Relay Team
East Northumberl
NT
2
--
Relay Team
Carleton Place
NT
2
Mens 4x100m Relay Senior Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Colonel By
45.14
1
10
2
Relay Team
Thousand Islands
46.15
1
8
3
Relay Team
Sydenham
47.34
1
6
4
Relay Team
Rideau - Elgin
48.01
1
4
5
Relay Team
Arnprior
48.57
1
2
6
Relay Team
Holy Cross Cath
48.60
3
1
7
Relay Team
St Theresa - Bel
48.64
1
8
Relay Team
Sydenham
49.07
2
9
Relay Team
Thousand Islands
49.55
2
10
Relay Team
East Northumberl
49.76
1
11
Relay Team
Kingston
50.80
3
12
Relay Team
Monsignor Paul D
50.97
3
13
Relay Team
Neil McNeil
51.49
1
--
Relay Team
Thousand Islands
NT
3
--
Relay Team
Kingston
NT
3
--
Relay Team
Glebe CI
NT
2
--
Relay Team
Carleton Place
NT
2
--
Relay Team
Regiopolis-Notre
NT
3
--
Relay Team
Renfrew
NT
2
--
Relay Team
Trenton
NT
2
--
Relay Team
Colonel By
DQ
2
Mens 4x400m Relay Open Boys
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Sydenham
3:36.39
1
10
2
Relay Team
Thousand Islands
3:38.38
1
8
3
Relay Team
Rideau - Elgin
3:44.86
1
6
4
Relay Team
Bill Crothers SS
3:50.07
1
4
5
Relay Team
Colonel By
3:51.60
1
2
6
Relay Team
Thousand Islands
3:59.53
2
7
Relay Team
Colonel By
4:01.68
2
8
Relay Team
Bill Crothers SS
4:03.97
2
--
Relay Team
Renfrew
NT
2
--
Relay Team
Colonel By
NT
2
--
Relay Team
Merivale
NT
2
--
Relay Team
Thousand Islands
NT
2
--
Relay Team
Cardinal Newman
NT
1
--
Relay Team
RS McLaughlin
NT
1
--
Relay Team
Arnprior
NT
1
--
Relay Team
Monsignor Paul D
NT
2
--
Relay Team
Glebe CI
NT
1
--
Relay Team
Neil McNeil
NT
1
--
Relay Team
Courtice
NT
1
--
Relay Team
East Northumberl
NT
2
--
Relay Team
Carleton Place
NT
1
--
Relay Team
Colonel By
NT
2
--
Relay Team
Kingston
NT
2
--
Relay Team
Trenton
NT
2
Mens Shot Put 12 lb
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wingate, Corey
Carleton Place
15.22m
(49'11)
1
10
2
Leclaire, Kurtis
Renfrew
14.91m
(48'11)
1
8
3
Savage, Dave
Thousand Islands
14.56m
(47'9)
1
6
1
Fraser, TC
Renfrew
13.61m
(44'7.75)
1
10
2
Schreiter, Liam
Arnprior
13.46m
(44'1.75)
1
8
3
Connah, Josh
Carleton Place
13.26m
(43'6)
1
6
4
Lappan, Chris
Gananoque
12.70m
(41'8)
1
4
4
Nolan, Curtis
Thousand Islands
12.69m
(41'7.5)
1
4
5
Campbell, Jesse
Carleton Place
12.31m
(40'4.5)
1
2
6
Ryan, Clint
South Grenville
11.93m
(39'1.5)
1
1
7
Thompson, Brandon
Ernestown
11.71m
(38'5)
1
8
Firth, Jonah
ES L'Héritage
11.43m
(37'6)
1
9
Spencer, Chance
South Grenville
11.42m
(37'5.5)
1
9
Donaghey, Cameron
St Paul's - Tren
11.42m
(37'5.5)
1
11
Lysyk, Peter
RS McLaughlin
11.28m
(37'0)
1
5
Saleh, Qusai
Colonel By
11.01m
(36'1.25)
1
2
6
Gutoskie, Josh
Frontenac
10.42m
(34'2)
1
1
7
McManus, Skylar
Seaway
10.23m
(33'6.75)
1
8
Palmer, Nathaniel
Brockville Colle
9.17m
(30'1)
1
9
Krizenfeld, Jacob
Highland
8.57m
(28'1.25)
1
10
Good, Thomas
Thousand Islands
8.06m
(26'5.25)
1
11
Fowler, Curtis
Seaway
6.46m
(21'2.25)
1
12
Gainford, Ryan
Brockville Colle
6.13m
(20'1.25)
1
--
Gerrie, Cam
Highland
ND
(--)
1
--
Gould, Christian
Highland
ND
(--)
1
--
Wilson, Taylor
Renfrew
ND
(--)
1
--
Palkowski, Matthew
St Paul's - Tren
ND
(--)
1
--
Fillipoff, Alex
Perth
ND
(--)
1
--
Bowden, Scott
Almonte
ND
(--)
1
--
Carroll, Broeghan
Kingston
ND
(--)
1
--
Salmon, Dave
Merivale
ND
(--)
1
--
Bush, Joshua
Bill Crothers SS
ND
(--)
1
--
Gray, Derek
Arnprior
FOUL
(--)
1
--
Clifton, Brody
Almonte
FOUL
(--)
1
--
Mavis, Derek
Almonte
FOUL
(--)
1
--
Windsor, Matt
East Northumberl
FOUL
(--)
1
--
Noonan, Daniel
Monsignor Paul D
FOUL
(--)
1
--
Smith, Derek
Highland
ND
(--)
1
--
Durward, Luke
Port Perry
ND
(--)
1
--
Bulley, Conner
Perth
ND
(--)
1
--
Rose, Jason
Char-Lan Dhs
ND
(--)
1
--
Horner, Wes
Merivale
ND
(--)
1
--
Illingworth, James
Almonte
ND
(--)
1
--
Fontoura, Kyle
Regiopolis-Notre
ND
(--)
1
--
Mattice, Drew
Seaway
ND
(--)
1
--
Armitage, Dane
South Carleton
ND
(--)
1
--
Cruikshanks, Sean
Port Perry
ND
(--)
1
Mens Shot Put 4 kg
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Welch, Jackson
Bill Crothers SS
12.91m
(42'4.25)
1
10
2
Darrah, Mark
Thousand Islands
12.81m
(42'0.25)
1
8
3
Miller, Brendon
RS McLaughlin
12.40m
(40'8)
1
6
4
Ashton, Jamie
Thousand Islands
11.69m
(38'4)
1
4
5
Leeman, Scott
Kingston
11.30m
(37'0.75)
1
2
6
Higgins, Winston
Cardinal Newman
11.27m
(36'11.5)
1
1
7
Schmidtk, Wes
North Dundas
11.26m
(36'11.25)
1
8
Burns, Aaron
North Dundas
11.00m
(36'1)
1
9
Petroff, Christian
Bill Crothers SS
10.44m
(34'3)
1
--
Wright, Brayden
Renfrew
ND
(--)
1
--
Leclerc, Craig
Renfrew
ND
(--)
1
--
Robertson, Chris
Highland
ND
(--)
1
--
Craig, Jabari
Cardinal Newman
ND
(--)
1
--
Hayes, Braeden
RS McLaughlin
ND
(--)
1
--
Woodhouse, Joel
Arnprior
ND
(--)
1
--
Ivanic, Zach
Almonte
ND
(--)
1
--
Nelson, Rashayne
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Davis, Clinton
St Michael - Kem
ND
(--)
1
--
Hoelke, Marshal
Rideau - Elgin
ND
(--)
1
--
Pracht, Jaegar
Arnprior
ND
(--)
1
--
Beaudoin, Mitchell
St John's - Pert
ND
(--)
1
--
Hilton, Mike
East Northumberl
FOUL
(--)
1
--
Zagula, Jonathan
St Paul's - Tren
FOUL
(--)
1
--
Smith, Zack
Sydenham
FOUL
(--)
1
--
Treheles, Dimitri
Bill Crothers SS
FOUL
(--)
1
Mens Discus 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Corney, Trent
Thousand Islands
46.03m
(151'0)
1
10
2
Wingate, Corey
Carleton Place
45.25m
(148'5.5)
1
8
3
Leclaire, Kurtis
Renfrew
42.66m
(139'11.5)
1
6
4
Illingworth, James
Almonte
41.48m
(136'1)
1
4
1
Ho, Russell
Bill Crothers SS
39.47m
(129'5.75)
1
10
5
Pickett, Greg
Kingston
39.25m
(128'9.25)
1
2
2
Cuyler, James
Carleton Place
36.62m
(120'1.5)
1
8
6
Savage, Dave
Thousand Islands
35.19m
(115'5.25)
1
1
3
Olajos, Harrison
St Mary's - Broc
33.31m
(109'3.25)
1
6
4
Darrah, Mark
Thousand Islands
32.70m
(107'3.25)
1
4
5
Guay, Jean-Paul
All Saints - Whi
30.95m
(101'6.5)
1
2
7
Williams, Brandon
Almonte
30.44m
(99'10.25)
1
8
Meadus, Jade
Thousand Islands
29.18m
(95'8.75)
1
9
McManus, Skylar
Seaway
28.83m
(94'7)
1
10
Duffy, Brett
Thousand Islands
28.76m
(94'4.25)
1
6
Radway, Matt
All Saints - Whi
27.66m
(90'8.75)
1
1
11
McGinn, Mike
Sydenham
26.96m
(88'5.25)
1
7
Smith, Zack
Sydenham
26.63m
(87'4.25)
1
8
Hilton, Mike
East Northumberl
26.36m
(86'5.75)
1
12
Howell, Brandon
Thousand Islands
26.00m
(85'3.5)
1
9
Boileau, Scott
Thousand Islands
25.70m
(84'3.75)
1
10
Comrie, Alex
North Hastings
25.57m
(83'10.5)
1
13
Mattice, Drew
Seaway
24.72m
(81'1)
1
11
Miller, Brendon
RS McLaughlin
23.67m
(77'7.75)
1
12
Vopni, Mitch
Bill Crothers SS
23.12m
(75'10)
1
13
Drasnin, Dale
RS McLaughlin
22.66m
(74'4)
1
14
Townsend, James
St John's - Pert
22.63m
(74'2.75)
1
15
Perry, Christian
Rideau - Elgin
22.50m
(73'9.75)
1
14
Hayes, Braeden
RS McLaughlin
22.24m
(72'11.5)
1
16
Good, Thomas
Thousand Islands
20.00m
(65'7.25)
1
17
Krizenfeld, Jacob
Highland
18.92m
(62'0.75)
1
--
Ahmed, Nabil
Glebe CI
ND
(--)
1
--
Davis, Clinton
St Michael - Kem
ND
(--)
1
--
Whelpdale, Stephen
Rideau - Elgin
ND
(--)
1
--
Pracht, Jaegar
Arnprior
ND
(--)
1
--
Wright, Brayden
Renfrew
ND
(--)
1
--
Leclerc, Craig
Renfrew
ND
(--)
1
--
Ivanic, Zach
Almonte
ND
(--)
1
--
Woodhouse, Joel
Arnprior
ND
(--)
1
--
Kenny, Connor
Bill Crothers SS
FOUL
(--)
1
--
Durward, Luke
Port Perry
ND
(--)
1
--
McCredie, Scott
Renfrew
ND
(--)
1
--
Latimer, Dustin
Sydenham
ND
(--)
1
--
Smith, Derek
Highland
ND
(--)
1
--
Corney, Taylor
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Jelly, Eric
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Beaudin, Brandon
St Mary's - Broc
ND
(--)
1
--
Cruikshanks, Sean
Port Perry
ND
(--)
1
--
D'Agostini, Michael
Neil McNeil
FOUL
(--)
1
--
Saleh, Qusai
Colonel By
FOUL
(--)
1
Mens Discus 1 kg
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fraser, TC
Renfrew
46.63m
(152'11.75)
1
10
2
Campbell, Jesse
Carleton Place
42.16m
(138'3.75)
1
8
3
Kasaboski, Brad
Arnprior
41.85m
(137'3.5)
1
6
4
Firth, Jonah
ES L'Héritage
37.42m
(122'9)
1
4
5
Ryan, Clint
South Grenville
36.13m
(118'6.25)
1
2
6
Thompson, Brandon
Ernestown
33.40m
(109'6.75)
1
1
7
Landon, Jordan
St Mary's - Broc
33.32m
(109'3.75)
1
8
Knowlton, Dakota
Rideau - Elgin
32.86m
(107'9.5)
1
9
Metzger, Greg
North Hastings
32.70m
(107'3.25)
1
10
Kinsman, Simon
Carleton Place
31.97m
(104'10.5)
1
11
Stevens, Owen
St Joseph's - Co
31.05m
(101'10.25)
1
12
Millson, Justin
Colonel By
30.95m
(101'6.5)
1
13
Houle, Dawson
Carleton Place
29.80m
(97'9)
1
14
Spencer, Chance
South Grenville
29.79m
(97'8.75)
1
15
Noonan, Daniel
Monsignor Paul D
27.46m
(90'1)
1
16
Mavis, Derek
Almonte
25.50m
(83'7.75)
1
17
MacKenzie, Rory
St John's - Pert
25.35m
(83'2)
1
18
Dickey, Jared
North Hastings
25.20m
(82'8)
1
19
Gopaul, Anand
Bill Crothers SS
25.18m
(82'7.25)
1
--
Gray, Derek
Arnprior
ND
(--)
1
--
Schreiter, Liam
Arnprior
FOUL
(--)
1
--
Carey, Chris
Monsignor Paul D
FOUL
(--)
1
--
Petroff, Christian
Bill Crothers SS
FOUL
(--)
1
--
Treheles, Dimitri
Bill Crothers SS
FOUL
(--)
1
--
Kofler, Matt
East Northumberl
FOUL
(--)
1
--
Windsor, Matt
East Northumberl
FOUL
(--)
1
--
Clifton, Brody
Almonte
FOUL
(--)
1
Mens Javelin 600 gm
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fraser, TC
Renfrew
45.25m
(148'5.5)
1
10
2
Schlossmacher, Thomas
Colonel By
43.21m
(141'9)
1
8
3
Addison, John
Sydenham
41.03m
(134'7.25)
1
6
4
Knowlton, Dakota
Rideau - Elgin
40.61m
(133'2.75)
1
4
5
Hewitt, Nick
St Mary's - Broc
39.29m
(128'10.75)
1
2
1
Ashton, Jamie
Thousand Islands
38.47m
(126'2.5)
1
10
2
Sloat, Russell
Thousand Islands
36.56m
(119'11.25)
1
8
3
Rector, Josh
Colonel By
35.58m
(116'8.75)
1
6
6
Landon, Jordan
St Mary's - Broc
35.34m
(115'11.25)
1
1
7
Gray, Derek
Arnprior
35.03m
(114'11)
1
8
McCurdy, Ryan
Almonte
34.56m
(113'4.5)
1
9
Salmon, Dave
Merivale
34.47m
(113'1)
1
4
Drasnin, Dale
RS McLaughlin
34.28m
(112'5.5)
1
4
10
Dearborn, Jay
Sydenham
34.04m
(111'8)
1
5
Miller, Brendon
RS McLaughlin
33.98m
(111'5.75)
1
2
11
Metzger, Greg
North Hastings
33.94m
(111'4)
1
12
Lysyk, Peter
RS McLaughlin
33.65m
(110'4.75)
1
6
Davis, Clinton
St Michael - Kem
32.65m
(107'1.25)
1
1
7
Lefebvre, Ryan
Thousand Islands
32.63m
(107'0.5)
1
8
Krol, Parker
St Joseph's - Co
31.79m
(104'3.5)
1
13
Kasaboski, Brad
Arnprior
31.08m
(101'11.5)
1
14
Ladouceur, Yanik
ES L'Héritage
30.14m
(98'10.5)
1
9
Hayes, Braeden
RS McLaughlin
29.51m
(96'9.75)
1
10
Cuyler, James
Carleton Place
29.19m
(95'9)
1
11
Gopaul, Anand
Bill Crothers SS
28.18m
(92'5.25)
1
12
Ho, Russell
Bill Crothers SS
27.56m
(90'5)
1
13
Darrah, Mark
Thousand Islands
27.03m
(88'8)
1
14
Radway, Matt
All Saints - Whi
26.08m
(85'6.75)
1
15
Vopni, Mitch
Bill Crothers SS
25.99m
(85'3)
1
16
Blanchard, Dustin
Thousand Islands
25.52m
(83'8.5)
1
17
Ostiguy, Tim
Kingston
25.25m
(82'10)
1
18
Carroll, Luke
St Mary's - Broc
24.82m
(81'5)
1
19
Olajos, Harrison
St Mary's - Broc
24.44m
(80'2)
1
--
McCurdy, Alex
Perth
ND
(--)
1
--
Robertson, Chris
Highland
ND
(--)
1
--
Smith, Zack
Sydenham
ND
(--)
1
--
Bergeron, Zachary
ES L'Héritage
ND
(--)
1
--
Ahmed, Nabil
Glebe CI
ND
(--)
1
--
Dussault, Samuel
ES L'Héritage
ND
(--)
1
--
Patch, Brian
St Paul's - Tren
ND
(--)
1
--
Woodhouse, Joel
Arnprior
ND
(--)
1
--
Pracht, Jaegar
Arnprior
ND
(--)
1
--
Gibson, Liam
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Brglez, Jacob
Port Hope
ND
(--)
1
--
Whelpdale, Stephen
Rideau - Elgin
ND
(--)
1
--
Prevost, Alex
Bill Crothers SS
ND
(--)
1
--
Jones, Zack
Courtice
ND
(--)
1
--
James, Justin
Perth
ND
(--)
1
--
Fillipoff, Alex
Perth
ND
(--)
1
--
Noonan, Daniel
Monsignor Paul D
ND
(--)
1
--
Dickey, Jared
North Hastings
ND
(--)
1
--
Inglis, Brennan
Renfrew
ND
(--)
1
--
Kenny, Connor
Bill Crothers SS
ND
(--)
1
--
Storms, Alexander
Notre Dame - Aja
ND
(--)
1
--
Gainford, Ryan
Brockville Colle
ND
(--)
1
--
Vopni, Mitch
Bill Crothers SS
ND
(--)
1
--
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Gazendam, Isaac
Holy Cross Cath
ND
(--)
1
--
Grout, Alex
Brockville Colle
ND
(--)
1
--
Villeneuve, Brandon
Loyalist
ND
(--)
1
--
Meech, Adam
St John's - Pert
ND
(--)
1
--
Schreiter, Liam
Arnprior
ND
(--)
1
--
Bowden, Scott
Almonte
ND
(--)
1
--
Hogan, Dustin
St John's - Pert
ND
(--)
1
--
Schut, Adrian
Almonte
ND
(--)
1
--
Dorsch, Steven
St John's - Pert
ND
(--)
1
--
Kofler, Matt
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Morgan, Darin
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Stevens, Owen
St Joseph's - Co
ND
(--)
1
--
Campbell, Jesse
Carleton Place
ND
(--)
1
--
Krol, Cody
St Joseph's - Co
ND
(--)
1
--
Labrecque, Jesse
East Northumberl
ND
(--)
1
Mens Javelin 800 gm
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bernicky, Adam
Regiopolis-Notre
48.83m
(160'2.25)
1
10
2
Litvinkas, Patrick
St Paul's - Tren
48.79m
(160'0.75)
1
8
3
Beaudin, Brandon
St Mary's - Broc
48.11m
(157'10)
1
6
4
Gazendam, Aaron
Holy Cross Cath
44.32m
(145'4.75)
1
4
5
Townsend, James
St John's - Pert
42.88m
(140'8)
1
2
6
Searle, Daniel
Char-Lan Dhs
42.04m
(137'11)
1
1
7
Meadus, Jade
Thousand Islands
40.16m
(131'9)
1
8
Duffy, Brett
Thousand Islands
39.15m
(128'5.25)
1
9
Shibley, Chris
Sydenham
39.10m
(128'3.25)
1
10
Fry, Cameron
South Carleton
38.75m
(127'1.5)
1
11
Williams, Brandon
Almonte
36.66m
(120'3.25)
1
12
Heyman, Ben
Sydenham
36.10m
(118'5.25)
1
13
Hemsworth, Jake
Fellowes
35.48m
(116'4.75)
1
14
Murray, Dylan
St Theresa - Bel
35.04m
(114'11.5)
1
15
McGinn, Mike
Sydenham
34.63m
(113'7.25)
1
16
Armitage, Dane
South Carleton
34.14m
(112'0)
1
17
D'Agostini, Michael
Neil McNeil
33.53m
(110'0)
1
18
Koster, Conrad
Almonte
31.84m
(104'5.5)
1
19
Monaghan, Brennan
St John's - Pert
31.53m
(103'5.25)
1
--
Savage, Dave
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Smith, Derek
Highland
ND
(--)
1
--
Holland, Baiden
St Theresa - Bel
ND
(--)
1
--
Corney, Trent
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
McCredie, Scott
Renfrew
ND
(--)
1
--
Ebrahim, Rashaad
Bill Crothers SS
ND
(--)
1
--
Boast, Cody
Hillcrest - Otta
ND
(--)
1
--
Arauz, Kevin
Neil McNeil
ND
(--)
1
--
Gutoskie, Josh
Frontenac
ND
(--)
1
--
Krizenfeld, Jacob
Highland
ND
(--)
1
--
Karalis, Peter
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Coon, Colin
Kingston
ND
(--)
1
--
Caverhill, Ryland
Kingston
ND
(--)
1
--
Thamas, Anthony
Trenton
ND
(--)
1
--
McManus, Skylar
Seaway
ND
(--)
1
--
Mattice, Drew
Seaway
ND
(--)
1
--
Carty, Pat
South Carleton
ND
(--)
1
--
Stevenson, George
St John's - Pert
ND
(--)
1
--
Belanger, Scott
Ernestown
ND
(--)
1
--
Corney, Taylor
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Dumond, Gerald
La Salle - Kings
ND
(--)
1
--
Perry, Christian
Rideau - Elgin
ND
(--)
1
Mens High Jump Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Murphy, Brayden
St John's - Pert
1.76m
(5'9.25)
1
10
2
Dirocco, Pascal
Holy Cross Cath
1.75m
(5'8.75)
1
8
3
Dasousa, Isaac
Holy Cross Cath
1.65m
(5'4.75)
1
3.20
3
Stowe, Symon
Almonte
1.65m
(5'4.75)
1
3.20
3
Goltz, Hayden
Perth
1.65m
(5'4.75)
1
3.20
3
Locke, Jeremy
Ange-Gabriel
1.65m
(5'4.75)
1
3.20
7
Cameron, Justin
Arnprior
1.60m
(5'2.75)
1
8
Manyonga, Chris
All Saints - Whi
1.55m
(5'1)
1
8
Harper, A.J.
St Mary's - Broc
1.55m
(5'1)
1
8
Hudson, Josh
Renfrew
1.55m
(5'1)
1
8
Gencarelli, Mike
Holy Cross Cath
1.55m
(5'1)
1
--
Hoerdt, Stefan
Carleton Place
NH
(--)
1
--
Poulin, Konor
Carleton Place
NH
(--)
1
--
Ratcliff, Deion
Highland
NH
(--)
1
--
Ebrahim, Rashaad
Bill Crothers SS
NH
(--)
1
--
Metzger, Greg
North Hastings
NH
(--)
1
--
Thompson, Alex
Thousand Islands
NH
(--)
1
--
Sweeney, Sam
Almonte
NH
(--)
1
--
Hodges, Alex
Ange-Gabriel
NH
(--)
1
--
Grout, Alex
Brockville Colle
NH
(--)
1
--
O'Neil, Ryan
Regiopolis-Notre
NH
(--)
1
--
Kasaboski, Brad
Arnprior
NH
(--)
1
--
Fox, Graham
Regiopolis-Notre
NH
(--)
1
--
Vaughan, Rick
Almonte
NH
(--)
1
--
Dorsch, Steven
St John's - Pert
NH
(--)
1
Mens High Jump Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Purcell, Pat
St Mary's - Broc
1.71m
(5'7.25)
1
10
2
Laforest, Justin
Almonte
1.68m
(5'6)
1
8
3
Comrie, Alex
North Hastings
1.65m
(5'4.75)
1
5
3
Welch, Jackson
Bill Crothers SS
1.65m
(5'4.75)
1
5
5
Paladeau, Paco
Athens
1.60m
(5'2.75)
1
2
6
Semeniuk, Marshall
All Saints - Whi
1.55m
(5'1)
1
0.33
6
Moore, Cody
Arnprior
1.55m
(5'1)
1
0.33
6
Henry, Dakota
St John's - Pert
1.55m
(5'1)
1
0.33
9
Swolfs, Darien
South Grenville
1.50m
(4'11)
1
--
Cotto, Nic
Thousand Islands
NH
(--)
1
--
Hoyle, Taylor
East Northumberl
NH
(--)
1
--
Severson, Luke
St Mary's - Broc
NH
(--)
1
--
Piepers, Taha
Carleton Place
NH
(--)
1
--
Johnston, Tylor
East Northumberl
NH
(--)
1
--
Coleman, Lucas
Bill Crothers SS
NH
(--)
1
--
Graham, Jeff
Colonel By
NH
(--)
1
--
Melcher, Trevor
Colonel By
NH
(--)
1
--
Craig, Jabari
Cardinal Newman
NH
(--)
1
--
Leeflang, Colin
Perth
NH
(--)
1
--
Beckett, Steve
Gananoque
NH
(--)
1
--
Dussault, Samuel
ES L'Héritage
NH
(--)
1
--
Southey, Basil
Trinity College
NH
(--)
1
--
Labelle, Ryan
South Carleton
NH
(--)
1
--
Bergeron, Zachary
ES L'Héritage
NH
(--)
1
--
Girdler, Mike
Port Hope
NH
(--)
1
--
Davis, Reshawn
Monsignor Paul D
NH
(--)
1
--
Walsh, Ryan
Regiopolis-Notre
NH
(--)
1
--
Bell, Jacob
Ernestown
NH
(--)
1
--
Vandusen, Jimmy
Athens
NH
(--)
1
Mens High Jump Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cauley, Chris
Thousand Islands
1.90m
(6'2.75)
1
10
2
Genge, Charlie
Ernestown
1.75m
(5'8.75)
1
8
3
Lean, Graham
South Carleton
1.70m
(5'6.75)
1
0.17
3
Lacharite, Erik
Holy Cross Cath
1.70m
(5'6.75)
1
0.17
3
Tafel, Leopold
Trinity College
1.70m
(5'6.75)
1
0.17
3
Raison, Adam
Rideau - Elgin
1.70m
(5'6.75)
1
0.17
3
Wong, Alwin
Bill Crothers SS
1.70m
(5'6.75)
1
0.17
3
Carty, Pat
South Carleton
1.70m
(5'6.75)
1
0.17
9
Duffy, Jared
Thousand Islands
1.65m
(5'4.75)
1
9
Broeders, Anthony
Regiopolis-Notre
1.65m
(5'4.75)
1
11
Vaspori, Zachary
Port Hope
1.60m
(5'2.75)
1
11
Peterson, Andrew
Holy Cross Cath
1.60m
(5'2.75)
1
11
Edwards, Jamaal
Holy Cross Cath
1.60m
(5'2.75)
1
--
Wilson, Scott
Regiopolis-Notre
NH
(--)
1
--
Anderson, Chris
Carleton Place
NH
(--)
1
--
Stevenson, George
St John's - Pert
NH
(--)
1
--
Baker, Jonathan
St Mary's - Broc
NH
(--)
1
--
Grant, Dan
St Joseph's - Co
NH
(--)
1
--
Caverhill, Ryland
Kingston
NH
(--)
1
--
Nolan, Brandon
Brockville Colle
NH
(--)
1
--
Winsor, Joel
North Hastings
NH
(--)
1
--
Lee, Mike
St John's - Pert
NH
(--)
1
--
Greenwood, Kenton
Regiopolis-Notre
NH
(--)
1
--
Mastin, Cole
Kingston
NH
(--)
1
--
Coon, Liam
Kingston
NH
(--)
1
Mens Long Jump Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thasaranthan, Divy
Bill Crothers SS
5.82m
(19'1)
nwi
1
10
2
Champagne, Aaron
Monsignor Paul D
5.63m
(18'5.5)
nwi
1
8
3
Locke, Jeremy
Ange-Gabriel
5.43m
(17'9.75)
nwi
1
6
4
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
5.40m
(17'8.5)
nwi
1
4
5
Chen, Jordan
Colonel By
5.08m
(16'8)
nwi
1
2
6
Menard, Sam
Loyalist
5.05m
(16'6.75)
nwi
1
1
7
Glover, Jackson
Carleton Place
4.98m
(16'4)
nwi
1
8
Gencarelli, Mike
Holy Cross Cath
4.92m
(16'1.5)
nwi
1
9
Ratcliff, Deion
Highland
4.81m
(15'9.25)
nwi
1
10
Redman, Spencer
Almonte
4.74m
(15'6.5)
nwi
1
11
Thompson, Alex
Thousand Islands
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
12
Gibbons, Scott
Renfrew
4.52m
(14'9.75)
nwi
1
13
Nishimura, Sean
Bill Crothers SS
4.51m
(14'9.5)
nwi
1
14
Sweeney, Sam
Almonte
4.48m
(14'8.25)
nwi
1
15
Prelich, Robert
St Paul's - Tren
4.44m
(14'6.75)
nwi
1
16
White, Jacob
Thousand Islands
4.39m
(14'4.75)
nwi
1
17
Millson, Justin
Colonel By
4.24m
(13'10.75)
nwi
1
18
Hodges, Alex
Ange-Gabriel
4.17m
(13'8)
nwi
1
19
Jalink, Ben
Holy Cross Cath
4.13m
(13'6.5)
nwi
1
20
McPhail, Steven
Almonte
4.02m
(13'2.25)
nwi
1
21
Valenzano, Massimo
St Paul's - Tren
3.92m
(12'10.25)
nwi
1
22
Moss, Chris
Rideau - Elgin
3.73m
(12'2.75)
nwi
1
23
Burton, Anthony
Renfrew
3.53m
(11'6.75)
nwi
1
24
Duhaume, Ryan
South Carleton
3.52m
(11'6.5)
nwi
1
25
Hogan, Dustin
St John's - Pert
3.36m
(11'0.25)
nwi
1
--
MacAuley, Andrew
Arnprior
ND
(--)
nwi
1
--
Verkerk, Brandon
Holy Cross Cath
ND
(--)
nwi
1
--
Galbraith, Craig
Glebe CI
ND
(--)
nwi
1
--
Aribido, Tim
Colonel By
ND
(--)
nwi
1
--
Harper, A.J.
St Mary's - Broc
ND
(--)
nwi
1
--
Hiltz, Mike
St Mary's - Broc
ND
(--)
nwi
1
--
Ignatov, Vadim
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
--
Fox, Graham
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Burns, Dylan
Thousand Islands
6.36m
(20'10.25)
nwi
1
10
2
Andrews, Jesse
Arnprior
6.34m
(20'9.5)
nwi
1
8
3
Emmanuel, Tyler
Carleton Place
6.15m
(20'2)
nwi
1
6
4
Montinat, Birko
Neil McNeil
6.00m
(19'8)
nwi
1
4
5
Genge, Charlie
Ernestown
5.84m
(19'1.75)
nwi
1
2
6
Schubert, Taran
East Northumberl
5.66m
(18'6.75)
nwi
1
1
7
Broeders, Anthony
Regiopolis-Notre
5.62m
(18'5.25)
nwi
1
8
Gannon, Nick
Sydenham
5.57m
(18'3.25)
nwi
1
9
Holland, Baiden
St Theresa - Bel
5.38m
(17'7.75)
nwi
1
10
Nolan, Matt
Thousand Islands
5.36m
(17'7)
nwi
1
11
Greenwood, Kenton
Regiopolis-Notre
5.24m
(17'2.25)
nwi
1
12
Woodward, Julian
Trinity College
5.19m
(17'0.25)
nwi
1
13
Brennan, Nathaniel
St Theresa - Bel
5.12m
(16'9.5)
nwi
1
14
Fry, Cameron
South Carleton
4.83m
(15'10)
nwi
1
15
Wellman, Dakota
Trinity College
4.78m
(15'8)
nwi
1
16
Peirson, Nic
Trenton
4.64m
(15'2.5)
nwi
1
17
Voskamp, Randy
East Northumberl
4.63m
(15'2.25)
nwi
1
18
Maguire, Zac
East Northumberl
4.52m
(14'9.75)
nwi
1
19
Gibson, Ian
Holy Cross Cath
4.51m
(14'9.5)
nwi
1
20
Laforest, Alex
Almonte
4.42m
(14'6)
nwi
1
21
Fowler, Cory
Seaway
4.18m
(13'8.5)
nwi
1
--
Lalonde, Devlin
Perth
ND
(--)
nwi
1
--
Gainford, Ryan
Brockville Colle
ND
(--)
nwi
1
--
Baker, Jonathan
St Mary's - Broc
ND
(--)
nwi
1
--
Lariviere, Tommy
Highland
ND
(--)
nwi
1
--
Press, Eric
Highland
ND
(--)
nwi
1
--
Kryzajtys, Michael
St Paul's - Tren
ND
(--)
nwi
1
--
Siddiqui, Uzayrabdullah
Merivale
ND
(--)
nwi
1
--
Ho, Sean
Holy Cross Cath
ND
(--)
nwi
1
--
Smith, Quintin
Perth
ND
(--)
nwi
1
--
Li, Simon
Holy Cross Cath
ND
(--)
nwi
1
--
Mauer-Vakil, Dana
Kingston
ND
(--)
nwi
1
--
Caverhill, Ryland
Kingston
ND
(--)
nwi
1
--
Morris, Ryan
Kingston
ND
(--)
nwi
1
--
Mills, Shawn
Almonte
ND
(--)
nwi
1
--
Lean, Graham
South Carleton
ND
(--)
nwi
1
--
Touch, Somron
Glebe CI
ND
(--)
nwi
1
--
VanOlst, Josh
Brockville Colle
ND
(--)
nwi
1
--
Golding, Kevin
Ernestown
ND
(--)
nwi
1
--
Nolan, Brandon
Brockville Colle
ND
(--)
nwi
1
--
Vaspori, Zachary
Port Hope
ND
(--)
nwi
1
--
Grant, Dan
St Joseph's - Co
ND
(--)
nwi
1
--
Smith, Braeden
St Mary's - Broc
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Anglin, Omar
Bill Crothers SS
12.07m
(39'7)
nwi
1
10
2
Thasaranthan, Divy
Bill Crothers SS
11.66m
(38'3)
nwi
1
8
3
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
11.42m
(37'5.5)
nwi
1
6
4
Menard, Sam
Loyalist
11.11m
(36'5.25)
nwi
1
4
5
Dorey, Ryan
Gananoque
11.02m
(36'1.75)
nwi
1
2
6
Locke, Jeremy
Ange-Gabriel
10.98m
(36'0.25)
nwi
1
1
7
Knowlton, Dakota
Rideau - Elgin
10.91m
(35'9.5)
nwi
1
8
Meens, Reuben
East Northumberl
10.54m
(34'6.75)
nwi
1
9
Cameron, Justin
Arnprior
10.33m
(33'10.5)
nwi
1
10
Ladouceur, Yanik
ES L'Héritage
10.31m
(33'9.75)
nwi
1
11
White, Jacob
Thousand Islands
10.23m
(33'6.75)
nwi
1
12
Glover, Jackson
Carleton Place
10.22m
(33'6.25)
nwi
1
13
Redman, Spencer
Almonte
10.19m
(33'5)
nwi
1
14
Nishimura, Sean
Bill Crothers SS
10.16m
(33'4)
nwi
1
15
Chen, Jordan
Colonel By
10.06m
(33'0)
nwi
1
16
Prelich, Robert
St Paul's - Tren
9.66m
(31'8.25)
nwi
1
17
Valenzano, Massimo
St Paul's - Tren
9.52m
(31'2.75)
nwi
1
18
Burton, Anthony
Renfrew
8.91m
(29'2.75)
nwi
1
19
Hudson, Josh
Renfrew
8.73m
(28'7.5)
nwi
1
20
McPhail, Steven
Almonte
8.66m
(28'4.75)
nwi
1
21
Steele, Joe
Renfrew
8.58m
(28'1.75)
nwi
1
22
Hong, Zack
Brockville Colle
1.16m
(3'9.5)
nwi
1
--
Verkerk, Brandon
Holy Cross Cath
ND
(--)
nwi
1
--
Stewart, Rob
Sydenham
ND
(--)
nwi
1
--
Sweeney, Sam
Almonte
ND
(--)
nwi
1
--
Murphy, Brayden
St John's - Pert
ND
(--)
nwi
1
--
Morrison, Jeff
La Salle - Kings
ND
(--)
nwi
1
--
Jalink, Ben
Holy Cross Cath
ND
(--)
nwi
1
--
Ignatov, Vadim
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Itani, Al
Colonel By
12.10m
(39'8.25)
nwi
1
10
2
Ashby, Tim
North Dundas
11.05m
(36'3)
nwi
1
8
3
Bitar, Marc
Colonel By
10.95m
(35'11)
nwi
1
6
4
Thompson, Dylan
Gananoque
10.90m
(35'9)
nwi
1
4
5
Fox, Ryan
Regiopolis-Notre
10.58m
(34'8.5)
nwi
1
2
6
Lefebvre, Ryan
Thousand Islands
10.51m
(34'5.75)
nwi
1
1
7
Reavie, David
Brockville Colle
10.47m
(34'4)
nwi
1
8
Quinn, Greg
East Northumberl
10.42m
(34'2)
nwi
1
9
Fauvel, Philippe
Sydenham
10.24m
(33'7)
nwi
1
10
Rothwell, Graydon
Carleton Place
10.15m
(33'3.5)
nwi
1
11
Bell, Jacob
Ernestown
10.14m
(33'3)
nwi
1
12
MacDonald, Brandon
Sydenham
10.10m
(33'1.5)
nwi
1
13
Everson, Tyler
Port Hope
10.03m
(32'10.75)
nwi
1
14
Gibson, Ryan
Highland
9.95m
(32'7.5)
nwi
1
15
Lewis, Branden
Sydenham
9.92m
(32'6.5)
nwi
1
16
Pearson, Jim
Carleton Place
9.81m
(32'2)
nwi
1
17
Selleck, Kurtis
South Grenville
9.78m
(32'1)
nwi
1
18
Wheeler, Darby
St Joseph's - Co
9.53m
(31'3)
nwi
1
19
Rector, Josh
Colonel By
8.70m
(28'6.5)
nwi
1
20
Gibson, Liam
East Northumberl
8.51m
(27'11)
nwi
1
21
Severson, Luke
St Mary's - Broc
8.32m
(27'3.5)
nwi
1
--
Sloat, Russell
Thousand Islands
ND
(--)
nwi
1
--
Harvey, Eric
Sydenham
ND
(--)
nwi
1
--
Kadlec, Rudy
Renfrew
ND
(--)
nwi
1
--
Lu, Jeffrey
Glebe CI
ND
(--)
nwi
1
--
Sauve, Dane
Rideau - Elgin
ND
(--)
nwi
1
--
McDonald, Matt
Trenton
ND
(--)
nwi
1
--
Southey, Basil
Trinity College
ND
(--)
nwi
1
--
Kilpatrick, Luke
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
--
Moore, Cody
Arnprior
ND
(--)
nwi
1
--
Bailey, John
Glebe CI
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Emmanuel, Tyler
Carleton Place
13.65m
(44'9.25)
nwi
1
10
2
Kryzajtys, Michael
St Paul's - Tren
12.51m
(41'0.5)
nwi
1
8
3
Andrews, Jesse
Arnprior
12.43m
(40'9.25)
nwi
1
6
4
Vaspori, Zachary
Port Hope
12.28m
(40'3.25)
nwi
1
4
5
Thompson, Colin
Frontenac
12.14m
(39'9.75)
nwi
1
2
6
Genge, Charlie
Ernestown
11.78m
(38'7.75)
nwi
1
1
7
Tafel, Leopold
Trinity College
11.56m
(37'11)
nwi
1
8
Schubert, Taran
East Northumberl
11.49m
(37'8.25)
nwi
1
9
Byker, Will
Seaway
11.34m
(37'2.25)
nwi
1
10
Winton, Jesse
Frontenac
11.08m
(36'4)
nwi
1
11
Wellman, Dakota
Trinity College
10.84m
(35'6.75)
nwi
1
12
Laforest, Alex
Almonte
10.19m
(33'5)
nwi
1
13
HO, Jeremy
Holy Cross Cath
9.41m
(30'10.25)
nwi
1
--
Gibson, Ian
Holy Cross Cath
ND
(--)
nwi
1
--
Smith, Quintin
Perth
ND
(--)
nwi
1
--
Horler, Cyrus
Holy Cross Cath
ND
(--)
nwi
1
--
Gannon, Nick
Sydenham
ND
(--)
nwi
1
--
Adjei, Kevin
Neil McNeil
ND
(--)
nwi
1
--
Golding, Kevin
Ernestown
ND
(--)
nwi
1
--
Nolan, Matt
Thousand Islands
ND
(--)
nwi
1
--
Morris, Logan
Rideau - Elgin
ND
(--)
nwi
1
--
Broeders, Anthony
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
--
Woodward, Julian
Trinity College
ND
(--)
nwi
1
--
Grant, Dan
St Joseph's - Co
ND
(--)
nwi
1
--
Winsor, Joel
North Hastings
ND
(--)
nwi
1
--
Lalonde, Devlin
Perth
ND
(--)
nwi
1
--
Fry, Cameron
South Carleton
ND
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Leindecker, Tyler
Carleton Place
2.90m
(9'6)
1
10
2
Johns, Jake
Carleton Place
2.75m
(9'0.25)
1
7
2
Robertson, Ryan
Char-Lan Dhs
2.75m
(9'0.25)
1
7
4
Daly, Harrison
Carleton Place
2.60m
(8'6.25)
1
4
5
Wellington, Keeden
Thousand Islands
2.45m
(8'0.25)
1
2
--
Lecky, William
Char-Lan Dhs
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Midget Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MacDougall, Lawson
Char-Lan Dhs
2.70m
(8'10.25)
1
10
2
Zanchetta, Cole
Thousand Islands
2.55m
(8'4.25)
1
8
3
Rothwell, Graydon
Carleton Place
2.55m
(8'4.25)
1
6
4
McNaughton, Duncan
Carleton Place
2.55m
(8'4.25)
1
4
5
Kuipers, Edwin
Char-Lan Dhs
2.55m
(8'4.25)
1
2
6
Rhude, Jordon
Thousand Islands
2.40m
(7'10.25)
1
1
--
Viapond, Liam
Char-Lan Dhs
NH
(--)
1
--
Fourney, Jacob
Char-Lan Dhs
NH
(--)
1
--
Roddick, Jamie
Thousand Islands
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Senior Boys
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Herder, Dustin
Thousand Islands
3.90m
(12'9.5)
1
10
2
Karalis, Peter
Thousand Islands
3.75m
(12'3.5)
1
8
3
Myatt, Dylan
Thousand Islands
3.35m
(10'11.75)
1
6
4
Wengel, Chris
Carleton Place
3.20m
(10'5.75)
1
4
5
MacDougall, Kyle
Char-Lan Dhs
3.05m
(10'0)
1
2
--
Vanduzer, Eli
Glebe CI
NH
(--)
1
--
Gallacher, Ben
Thousand Islands
NH
(--)
1
--
Abbis-Mills, Kane
Carleton Place
NH
(--)
1
--
Sanchez, Jake
Char-Lan Dhs
NH
(--)
1
--
Durward, Luke
Port Perry
NH
(--)
1
--
Ceceru, Nelson
Char-Lan Dhs
NH
(--)
1
Womens 100m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barban, Alicia
Colonel By
13.19
nwi
1
10
2
Mitrevski, Erika
All Saints - Whi
13.22
nwi
1
8
3
Angoh, Sophie
Mary Ward
13.32
nwi
1
6
4
Wright, Erica
Mary Ward
13.44
nwi
1
4
5
Smith, Breanna
Thousand Islands
13.54
nwi
1
2
6
Ligas, Ashley
Highland
13.59
nwi
1
1
7
Kilpatrick, Tegan
Brockville Colle
13.92
nwi
1
8
Radwan, Rana
All Saints - Whi
15.71
nwi
1
Womens 100m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Angoh, Sophie
Mary Ward
13.11
nwi
2
2
Mitrevski, Erika
All Saints - Whi
13.15
nwi
3
3
Ligas, Ashley
Highland
13.43
nwi
1
4
Barban, Alicia
Colonel By
13.50
nwi
1
5
Wright, Erica
Mary Ward
13.55
nwi
5
6
Smith, Breanna
Thousand Islands
13.60
nwi
4
7
Radwan, Rana
All Saints - Whi
13.61
nwi
3
8
Kilpatrick, Tegan
Brockville Colle
13.63
nwi
3
9
Blair, Hillary
Rideau - Elgin
13.88
nwi
1
10
Quathamer, Natalie
Arnprior
13.90
nwi
4
11
Tibbutt, Amanda
Sydenham
14.02
nwi
5
12
Sulypka, Luba
St Paul's - Tren
14.19
nwi
3
13
Sherman, Ashley
St Michael - Kem
14.27
nwi
4
14
Boyles, Katrina
Frontenac
14.32
nwi
4
15
Wolfe, Jordan
Merivale
14.45
nwi
1
16
Halladay, Michaela
Rideau - Elgin
14.65
nwi
1
17
Collins, Carlee
East Northumberl
15.33
nwi
2
18
Matende, Joy
Glebe CI
15.38
nwi
3
19
Usanlele, Uyi
Regiopolis-Notre
16.57
nwi
2
20
Czedledy, Nicole
Trinity College
17.94
nwi
5
--
Ryan, Jess
Arnprior
NT
nwi
2
--
Kamali, Mariam
Mary Ward
NT
nwi
5
--
Coke-Talbot, Jahphia
Merivale
NT
nwi
2
--
McGaw, Alyson
Merivale
NT
nwi
1
--
Alleyne, Olive
Mary Ward
NT
nwi
2
--
Campbell, Erin
Glebe CI
NT
nwi
5
--
Lawal, Tish
Colonel By
NT
nwi
2
--
Burgman, Brooke
Holy Cross Cath
NT
nwi
4
--
Smith, Sydney
Holy Cross Cath
NT
nwi
4
--
Graham, Korina
St Mary's - Broc
NT
nwi
1
--
Howes, Jocelyn
Renfrew
NT
nwi
3
--
Asselstine, Victoria
Highland
NT
nwi
5
--
Barrett-Fraser, Pearline
Merivale
NT
nwi
4
--
Maschi, Brooke
Holy Cross Cath
NT
nwi
3
Womens 100m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mason, Ketura
Mary Ward
12.83
nwi
1
10
2
Helm, Sylar
St Theresa - Bel
12.96
nwi
1
8
3
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
13.23
nwi
1
6
4
Ferguson, Rebecca
Bayside
13.66
nwi
1
4
5
Smith, Bailey
Almonte
13.86
nwi
1
2
6
Bennett, Rachel
Thousand Islands
14.04
nwi
1
1
7
Power, Shannon
Arnprior
14.11
nwi
1
8
Everett, Victoria
Brockville Colle
14.63
nwi
1
Womens 100m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Mason, Ketura
Mary Ward
12.73
nwi
2
2
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
13.27
nwi
3
3
Helm, Sylar
St Theresa - Bel
13.39
nwi
6
4
Everett, Victoria
Brockville Colle
13.62
nwi
4
5
Morrison, Kathryn
Brockville Colle
13.66
nwi
5
6
Ferguson, Rebecca
Bayside
13.71
nwi
5
7
Bennett, Rachel
Thousand Islands
13.82
nwi
4
8
Smith, Bailey
Almonte
13.85
nwi
3
9
Power, Shannon
Arnprior
13.90
nwi
2
10
Joachim, Marissa
St Paul's - Tren
13.98
nwi
2
11
Robinson, Danielle
North Hastings
14.17
nwi
2
12
Gourdier, Samantha
Holy Cross Cath
14.19
nwi
6
13
Wilson, Tashana
Cardinal Newman
14.22
nwi
1
14
Bayles, Mia
Brockville Colle
14.32
nwi
6
15
Goodman, Valerie
Almonte
14.49
nwi
4
15
Sharpe, Shailyn
East Northumberl
14.49
nwi
6
17
Dillon, Zoe
Athens
14.54
nwi
4
18
Clabury, Melissa
Trenton
14.59
nwi
1
18
Sanders, Sarah
Regiopolis-Notre
14.59
nwi
2
20
Clement, Michaela
St Theresa - Bel
14.65
nwi
1
21
Quiambau, Joby
Mary Ward
14.68
nwi
5
22
Tackaberry, Shannon
Thousand Islands
14.70
nwi
5
23
Wright, Katrina
Perth
14.97
nwi
6
24
MacMillan, Stephanie
St Mary's - Broc
15.17
nwi
4
25
Knowles, Brittany
Thousand Islands
15.46
nwi
5
26
Curran, Rehna
Colonel By
15.60
nwi
1
27
Rhebergeben, Tamara
East Northumberl
15.64
nwi
6
28
Videl, Sarah
Gananoque
15.69
nwi
4
29
Carter, Alisha
St Paul's - Tren
15.79
nwi
3
30
Cortes-Kaplan, Serena
ES L'Héritage
15.92
nwi
1
31
White, Alaina
Thousand Islands
16.33
nwi
5
--
Wilson, Kayla
Frontenac
NT
nwi
2
--
Stabile, Serena
Frontenac
NT
nwi
3
--
Silver, Shaylen
St Mary's - Broc
NT
nwi
3
--
Smith, Kelsey
Frontenac
NT
nwi
6
--
Beaupre, Laurianne
Heritage Christi
NT
nwi
6
--
Maisonneuve, Heather
Thousand Islands
NT
nwi
3
--
Adegbunrin, Lola
Glebe CI
NT
nwi
3
--
Jodoin, Alyssa
St Joseph's - Co
NT
nwi
1
--
Sims, Maggie
Colonel By
NT
nwi
3
--
Marsh, Alexis
Notre Dame - Aja
NT
nwi
1
--
Toussaint-L., Savannah
Heritage Christi
NT
nwi
1
--
Finnan, Abbi
Regiopolis-Notre
NT
nwi
5
--
Hanniman, Candice
Arnprior
NT
nwi
2
--
England, Rebecca
East Northumberl
NT
nwi
2
--
Richardson, Rushelle
Glebe CI
NT
nwi
5
--
Connell, Sarah
Glebe CI
NT
nwi
4
--
Cortes-Kaplan, Hannah
ES L'Héritage
NT
nwi
4
Womens 100m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Palmer, Claudine
Mary Ward
12.59
nwi
1
10
2
Harris, Sheereen
Mary Ward
12.82
nwi
1
8
3
Bowen, Courtney
Merivale
13.01
nwi
1
6
4
Young, Alyssa
Frontenac
13.27
nwi
1
4
5
Petrie, Meagan
Sydenham
13.36
nwi
1
2
6
Baylis, Alex
Arnprior
13.37
nwi
1
1
7
Vanluven, Cindy
Gananoque
13.39
nwi
1
--
Deschamps, Chelsea
South Grenville
NT
nwi
1
Womens 100m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Palmer, Claudine
Mary Ward
12.58
nwi
3
2
Harris, Sheereen
Mary Ward
12.73
nwi
1
3
Deschamps, Chelsea
South Grenville
12.92
nwi
5
4
Young, Alyssa
Frontenac
13.07
nwi
5
5
Vanluven, Cindy
Gananoque
13.29
nwi
4
6
Baylis, Alex
Arnprior
13.32
nwi
3
7
Petrie, Meagan
Sydenham
13.41
nwi
4
8
Bowen, Courtney
Merivale
13.50
nwi
2
9
Urbancic, Tasha
Kingston
13.51
nwi
1
10
Shaher, Diane
South Carleton
13.74
nwi
5
10
Puncher, Brenda
St Mary's - Broc
13.74
nwi
3
12
Halverson, Heather
St Theresa - Bel
13.76
nwi
2
13
Powell, Ashley
Gananoque
13.91
nwi
3
14
Orr, Justine
Ernestown
13.92
nwi
2
14
Hobbs, Sarah
Frontenac
13.92
nwi
1
16
Maloney, Keshia
Monsignor Paul D
14.08
nwi
4
17
Ward, Kendra
Seaway
14.15
nwi
2
17
Poff, Megan
North Hastings
14.15
nwi
5
19
Campbell, Kate
Renfrew
14.29
nwi
4
20
Thompson, Mary
Monsignor Paul D
14.32
nwi
5
21
Dhaene, Brittany
East Northumberl
14.46
nwi
4
22
Carroll, Kaela
St Joseph's - Co
14.83
nwi
1
--
Young, Morgan
Sydenham
NT
nwi
4
--
Gourdier, Haley
Holy Cross Cath
NT
nwi
5
--
Stoyles, Nicole
Frontenac
NT
nwi
3
--
Derouchie, Ashley
St Joseph's - Co
NT
nwi
2
--
Grenier, Lindsay
North Hastings
NT
nwi
2
--
Spyke, Taylor
Athens
NT
nwi
4
--
Sheridan, Ashley
Ernestown
NT
nwi
1
--
Ethier, Julie
Fellowes
NT
nwi
1
--
Buckle, Selena
La Salle - Kings
NT
nwi
5
--
Robb, Melanie
Regiopolis-Notre
NT
nwi
5
--
Morgan, Taylor
Regiopolis-Notre
NT
nwi
3
--
Gillespie, Hannah
East Northumberl
NT
nwi
2
--
Bush, Abi
South Grenville
NT
nwi
1
--
Verzosa, Kate-Lynn
Arnprior
NT
nwi
3
Womens 200m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barban, Alicia
Colonel By
27.64
nwi
1
10
2
Allen, Madison
Colonel By
28.29
nwi
1
8
3
Young, Sara
Arnprior
28.52
nwi
2
6
4
Alleyne, Olive
Mary Ward
28.76
nwi
1
4
5
Smith, Breanna
Thousand Islands
29.09
nwi
1
2
6
Wright, Erica
Mary Ward
29.48
nwi
2
1
7
Tibbutt, Amanda
Sydenham
29.69
nwi
1
8
Quathamer, Natalie
Arnprior
29.70
nwi
2
9
Bates, Aleisha
St Mary's - Broc
29.86
nwi
5
10
Kamali, Mariam
Mary Ward
29.97
nwi
3
11
Lyons, Caitlyn
Frontenac
30.35
nwi
3
12
Wolfe, Jordan
Merivale
31.71
nwi
1
13
Chant, Kristen
Rideau - Elgin
32.02
nwi
4
14
Graham, Korina
St Mary's - Broc
33.16
nwi
5
15
Radwan, Rana
All Saints - Whi
33.49
nwi
4
16
Short, Margeret
Highland
33.77
nwi
3
--
McGaw, Alyson
Merivale
NT
nwi
5
--
Barrett-Fraser, Pearline
Merivale
NT
nwi
4
--
Ligas, Ashley
Highland
NT
nwi
1
--
Coke-Talbot, Jahphia
Merivale
NT
nwi
4
--
Shearman, Abby
Almonte
NT
nwi
2
--
Angoh, Sophie
Mary Ward
NT
nwi
2
--
Rodd, Rachel
Colonel By
NT
nwi
4
--
Abramovitch, Alina
Glebe CI
NT
nwi
3
--
Boyles, Katrina
Frontenac
NT
nwi
1
--
Mitrevski, Erika
All Saints - Whi
NT
nwi
3
--
Campbell, Erin
Glebe CI
NT
nwi
3
--
Quinn, Bella
Regiopolis-Notre
NT
nwi
3
--
Brougham, Julia
Glebe CI
NT
nwi
2
--
Roome, Molly
Glebe CI
NT
nwi
4
--
McCordic, Kourtney
Rideau - Elgin
NT
nwi
4
--
Ryan, Jess
Arnprior
NT
nwi
2
--
Smith, Sydney
Holy Cross Cath
NT
nwi
5
--
Burgman, Brooke
Holy Cross Cath
NT
nwi
2
--
Maschi, Brooke
Holy Cross Cath
NT
nwi
5
--
Howes, Jocelyn
Renfrew
NT
nwi
4
--
Giff, Madessa
Perth
NT
nwi
3
Womens 200m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mason, Ketura
Mary Ward
26.47
nwi
1
10
2
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
27.95
nwi
1
8
3
Moore, Alex
Holy Cross Cath
28.05
nwi
1
6
4
Frankland, Alyssa
La Salle - Kings
28.21
nwi
6
4
5
Ferguson, Rebecca
Bayside
28.60
nwi
1
2
6
Joachim, Marissa
St Paul's - Tren
28.93
nwi
4
1
7
Power, Shannon
Arnprior
29.27
nwi
2
8
Danos, Sam
Highland
29.44
nwi
1
9
Heyman, Courtney
Regiopolis-Notre
29.48
nwi
4
10
Bennett, Rachel
Thousand Islands
29.78
nwi
3
11
Sharpe, Shailyn
East Northumberl
30.59
nwi
2
12
Quiambau, Joby
Mary Ward
30.71
nwi
4
13
Clabury, Melissa
Trenton
31.31
nwi
5
14
Valiulis, Vanessa
All Saints - Whi
31.51
nwi
5
15
Boyd, Brooklyn
Highland
31.98
nwi
3
16
Malakhova, Katrine
Colonel By
32.00
nwi
3
17
MacMillan, Stephanie
St Mary's - Broc
32.10
nwi
5
18
Cortes-Kaplan, Serena
ES L'Héritage
32.63
nwi
5
19
Carter, Alisha
St Paul's - Tren
32.65
nwi
5
20
Beaupre, Laurianne
Heritage Christi
33.42
nwi
1
--
Clement, Michaela
St Theresa - Bel
NT
nwi
4
--
Rhebergeben, Tamara
East Northumberl
NT
nwi
3
--
Farrell, Colleen
St Theresa - Bel
NT
nwi
4
--
Sloan, Sara
Highland
NT
nwi
3
--
McHenry, Carly
Renfrew
NT
nwi
2
--
Smith, Kelsey
Frontenac
NT
nwi
2
--
O'Brien, Emma
St Mary's - Broc
NT
nwi
6
--
Silver, Shaylen
St Mary's - Broc
NT
nwi
6
--
Toussaint-L., Savannah
Heritage Christi
NT
nwi
2
--
Bulanda, Erica
Thousand Islands
NT
nwi
2
--
Smith, Bailey
Almonte
NT
nwi
3
--
Baehre, Heather
North Hastings
NT
nwi
4
--
Everett, Victoria
Brockville Colle
NT
nwi
5
--
Marsh, Alexis
Notre Dame - Aja
NT
nwi
1
--
Novakovic, Ivana
Colonel By
NT
nwi
4
--
Curran, Rehna
Colonel By
NT
nwi
3
--
Cochrane, Casey
Port Hope
NT
nwi
5
--
Dillon, Zoe
Athens
NT
nwi
5
--
Osmond, Emily
East Northumberl
NT
nwi
1
--
Hanniman, Candice
Arnprior
NT
nwi
2
--
Connell, Sarah
Glebe CI
NT
nwi
3
--
Adegbunrin, Lola
Glebe CI
NT
nwi
2
--
Richardson, Rushelle
Glebe CI
NT
nwi
4
Womens 200m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Young, Morgan
Sydenham
27.03
nwi
2
10
2
Deschamps, Chelsea
South Grenville
27.48
nwi
1
8
3
Young, Alyssa
Frontenac
27.93
nwi
1
6
4
Baylis, Alex
Arnprior
28.25
nwi
3
4
5
Bush, Abi
South Grenville
28.27
nwi
2
2
6
Barr, Jenna
Almonte
28.53
nwi
2
1
7
Canham, Emilie
Cardinal Newman
28.54
nwi
1
8
Yolkowskie, Brianna
Renfrew
28.90
nwi
2
9
Rumsam, Rachel
East Northumberl
29.51
nwi
3
10
Urbancic, Tasha
Kingston
29.54
nwi
3
11
Ward, Kendra
Seaway
29.65
nwi
5
12
Jensen, Alyssa
Thousand Islands
29.77
nwi
3
13
Campbell, Kate
Renfrew
30.05
nwi
2
14
Gillespie, Hannah
East Northumberl
30.10
nwi
5
15
Orr, Justine
Ernestown
30.12
nwi
4
16
Carroll, Kaela
St Joseph's - Co
30.72
nwi
4
17
Perry, Rebecca
St Mary's - Broc
31.67
nwi
5
--
Edwards, Achante
Notre Dame - Aja
NT
nwi
1
--
Powell, Ashley
Gananoque
NT
nwi
1
--
Bowen, Courtney
Merivale
NT
nwi
1
--
Petrie, Meagan
Sydenham
NT
nwi
3
--
Hart, Mallory
Sydenham
NT
nwi
2
--
Harris, Sheereen
Mary Ward
NT
nwi
1
--
Stoyles, Nicole
Frontenac
NT
nwi
3
--
Tibbutt, Lorie
Frontenac
NT
nwi
4
--
Taylor-Chase, Chanice
Notre Dame - Aja
NT
nwi
1
--
Buckle, Selena
La Salle - Kings
NT
nwi
5
--
Gordanier, Katie
La Salle - Kings
NT
nwi
2
--
Terrell, Emery
Glebe CI
NT
nwi
2
--
Poff, Megan
North Hastings
NT
nwi
4
--
Grenier, Lindsay
North Hastings
NT
nwi
3
--
Derouchie, Ashley
St Joseph's - Co
NT
nwi
4
--
McDiarmid, Kristy
Carleton Place
NT
nwi
4
--
Drummond, Becky
Carleton Place
NT
nwi
3
--
Maloney, Keshia
Monsignor Paul D
NT
nwi
4
--
Sheridan, Ashley
Ernestown
NT
nwi
5
--
Spyke, Taylor
Athens
NT
nwi
5
--
Thompson, Mary
Monsignor Paul D
NT
nwi
4
Womens 400m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jaros, Rebecca
La Salle - Kings
1:03.75
1
10
2
Wheeler, Michelle
Arnprior
1:04.03
1
8
3
Allen, Madison
Colonel By
1:04.06
1
6
4
Kamali, Mariam
Mary Ward
1:05.70
2
4
5
Latimer, Kiercy
Sydenham
1:08.08
1
2
6
Solmes, Ashley
Bayside
1:08.26
1
1
7
Jenkins, Erika
Renfrew
1:09.37
1
8
Dyer, Olivia
East Northumberl
1:09.40
1
9
Pansegrau, Kaitlin
Highland
1:09.58
1
10
Palmer, Emily
All Saints - Whi
1:10.30
2
11
Lyons, Caitlyn
Frontenac
1:10.37
1
12
Zwicker, Claire
Bill Crothers SS
1:10.39
2
13
Beales, Victoria
Merivale
1:11.80
2
14
Short, Margeret
Highland
1:12.30
2
--
Stoyles, Catherine
Frontenac
NT
2
--
Brougham, Julia
Glebe CI
NT
1
--
Abramovitch, Alina
Glebe CI
NT
2
--
Allward, Mary
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Hayes-Cook, Madison
Merivale
NT
2
--
Roome, Molly
Glebe CI
NT
2
--
Clouston, Grace
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Martin, Hannah
South Carleton
DQ
2
--
Croney, Nikyla
St Joseph's - Co
DQ
2
Womens 400m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bradley, Brianna
Frontenac
1:04.94
1
10
2
Frankland, Alyssa
La Salle - Kings
1:05.89
2
8
3
Selleck, Emma
Thousand Islands
1:06.70
1
6
4
Beesley, Emma
Highland
1:07.45
1
4
5
Warnock-Juteau, Kendra
Heritage Christi
1:08.80
1
2
6
Morrissette, Evelyne
Heritage Christi
1:09.12
1
1
7
Baird, Emma
Arnprior
1:09.44
2
8
Wilson, Tashana
Cardinal Newman
1:10.03
1
9
Mitchell, Lindy
East Northumberl
1:11.44
2
10
Ramsey, Brooklyn
Perth
1:11.82
2
11
Boyd, Brooklyn
Highland
1:12.18
2
12
VanPinxteren, Jessica
All Saints - Whi
1:12.62
2
13
Clabury, Melissa
Trenton
1:15.29
2
--
Greer, Emilie
Port Perry
NT
1
--
Villeneuve, Erin
Sydenham
NT
2
--
Jonker, Hilary
St Mary's - Broc
NT
2
--
McHenry, Carly
Renfrew
NT
1
Womens 400m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Scott, Evelyn
Perth
59.64
1
10
2
Folkema, Rebekah
Renfrew
1:01.62
1
8
3
Sinclair, Sara
Courtice
1:03.99
1
6
4
Canham, Emilie
Cardinal Newman
1:04.77
1
4
5
Lui, Samantha
Mary Ward
1:05.18
1
2
6
Blaskie, Brooke
Holy Cross Cath
1:08.20
2
1
7
Bryant, Amy
Trenton
1:08.50
2
8
Labonte, Beth
Colonel By
1:09.47
1
9
Jensen, Alyssa
Thousand Islands
1:10.07
1
10
Ciciretto, Victoria
Cardinal Newman
1:11.40
1
11
MacGillis, Kelly
Brockville Colle
1:12.51
2
12
Valentino, Sara
Holy Cross Cath
1:13.21
2
13
Cournyea, Tayrn
St Theresa - Bel
1:18.41
2
--
Tibbutt, Lorie
Frontenac
NT
2
--
Munro, Jordan
Perth
NT
1
--
Wolno, Emma
Glebe CI
NT
2
--
O'Connor, Christina
North Dundas
NT
2
--
Macdonald, Lisa
Courtice
NT
1
--
Martin, Bobbie
Glebe CI
NT
1
--
Hicke, Erin
Arnprior
NT
2
--
Ferrill-McLaughlin, ?
Carleton Place
NT
2
--
Murphy, Samantha
St John's - Pert
NT
1
Womens 800m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hill, Samantha
Eastern Commerce
2:23.61
1
10
2
Jaros, Rebecca
La Salle - Kings
2:32.06
1
8
3
Gordon, Samantha
Bill Crothers SS
2:34.50
1
6
4
Reyers, Olivia
Holy Cross Cath
2:38.18
1
4
5
Pansegrau, Kaitlin
Highland
2:42.21
1
2
6
Thompson, Karen
Highland
2:43.04
1
1
7
Gemmell, Christine
Thousand Islands
2:43.35
1
8
Lang, Sydney
RS McLaughlin
2:43.45
1
9
Lloyd, Jackie
Highland
2:43.69
1
10
Martin, Hannah
South Carleton
2:44.85
1
11
Dyer, Olivia
East Northumberl
2:45.65
1
12
Young, Kendra
Merivale
2:46.03
1
13
Solmes, Ashley
Bayside
2:47.14
1
14
Holmes, Linda
Port Hope
2:47.68
1
15
Logan, Hannah
Colonel By
2:48.93
1
16
Jaciw-Zurakowsky, Ivana
Notre Dame - Aja
2:50.81
1
17
Panowyk, Katherine
All Saints - Whi
2:51.63
1
18
Palmer, Emily
All Saints - Whi
2:53.07
1
19
Sophie, Reynolds
Merivale
2:55.17
1
20
Wilson, Darby
Merivale
2:56.20
1
21
Carr, Mackenzie
Thousand Islands
2:57.65
1
22
Falla, Jill
East Northumberl
2:58.65
1
23
Dracup, Brianna
St Theresa - Bel
3:00.96
1
24
Young, Paige
Thousand Islands
3:03.41
1
25
Watt, Emily
Perth
3:05.49
1
26
Brownhill, Kayleigh
All Saints - Whi
3:07.41
1
27
Reside, Emily
Almonte
3:10.83
1
28
Paul, Ali
Almonte
3:11.22
1
--
Allward, Mary
Regiopolis-Notre
NT
1
--
McCulloch, Holly
Glebe CI
NT
1
--
Langley, Clara
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Jones, Hannah
Arnprior
NT
1
--
Blasko, Danielle
Thousand Islands
NT
1
Womens 800m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Selleck, Emma
Thousand Islands
2:32.07
1
10
2
Bradley, Brianna
Frontenac
2:32.82
1
8
3
Morrissette, Evelyne
Heritage Christi
2:36.13
1
6
4
Warnock-Juteau, Kendra
Heritage Christi
2:36.91
1
4
5
Casson, Jenny
Kingston
2:37.29
1
2
6
Westcott, Logan
Bill Crothers SS
2:42.59
1
1
7
Morgan, Adrienne
Ernestown
2:42.86
1
8
Masterson, Shelby
Cardinal Newman
2:44.31
1
9
Morris, Caitlin
Colonel By
2:45.38
1
10
Wilcox, Claire
RS McLaughlin
2:46.67
1
11
Baird, Emma
Arnprior
2:47.40
1
12
Kawzenuk, Katie
RS McLaughlin
3:00.81
1
13
O'Connor, Taya
Almonte
3:01.03
1
14
Harnum, Brianna
St Mary's - Broc
3:13.57
1
15
Cluett, Jenna
Renfrew
3:17.11
1
16
Daye, Mallory
Rideau - Elgin
3:17.69
1
17
McIntosh, Ailsa
RS McLaughlin
3:36.64
1
--
Lapierre, Keira
Holy Cross Cath
NT
1
--
Bamber, Nicole
Perth
NT
1
--
Kinahan, Julia
Glebe CI
NT
1
--
Rheade, Charlene
Glebe CI
NT
1
--
Greer, Emilie
Port Perry
NT
1
--
Villeneuve, Erin
Sydenham
NT
1
--
Sanders, Sarah
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Imrie, Marissa
North Dundas
NT
1
--
Kelly, Madeline
Fellowes
DQ
1
Womens 800m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Murphy, Samantha
St John's - Pert
2:15.61
1
10
2
Thompson, Carise
Highland
2:19.77
1
8
3
Samyn, Victoria
All Saints - Whi
2:24.03
1
6
4
Boyd, Cleo
Frontenac
2:25.65
1
4
5
Gossage, Michela
Sydenham
2:27.14
1
2
6
Folkema, Rebekah
Renfrew
2:28.22
1
1
7
Tuck, Kathryn
Colonel By
2:30.40
1
8
Graham, Megan
Thousand Islands
2:37.41
1
9
Farnell, Beth
Kingston
2:37.92
1
10
Hodgins, Bronwyn
Perth
2:38.94
1
11
Macdonald, Lisa
Courtice
2:39.23
1
12
Harper, Jillian
Thousand Islands
2:39.84
1
13
Lafontaine, Emma
East Northumberl
2:47.71
1
14
Redman, Brianna
Thousand Islands
2:50.52
1
15
Vrieling, Izy
Colonel By
2:52.39
1
16
Bryant, Amy
Trenton
2:53.15
1
17
Timbrell, Mataya
Rothwell-Osnabru
2:54.62
1
18
Colangelo, Jennifer
Notre Dame - Aja
2:55.20
1
19
MacGillis, Kelly
Brockville Colle
2:56.67
1
20
Dumouchel, Hannah
Trenton
2:57.38
1
21
Rowe, Lauren
Holy Cross Cath
2:57.92
1
22
Cournyea, Tayrn
St Theresa - Bel
3:06.31
1
23
Lacroix, Lauren
Trenton
3:11.24
1
24
Curtis, Rebecca
Thousand Islands
3:36.79
1
--
Collins, Kayla
Arnprior
NT
1
--
Wolno, Emma
Glebe CI
NT
1
--
Lui, Samantha
Mary Ward
DQ
1
--
Ciciretto, Victoria
Cardinal Newman
DQ
1
Womens 1500m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reyers, Olivia
Holy Cross Cath
5:14.35
1
10
2
Duncan, Emily
South Carleton
5:23.54
1
8
3
Kent, Shelby
Thousand Islands
5:24.50
1
6
4
Cheung, Tiffany
Bill Crothers SS
5:24.78
1
4
5
Thompson, Karen
Highland
5:29.98
1
2
6
Barnes, Mikaela
Renfrew
5:32.44
1
1
7
Taulu, Jasmine
Almonte
5:35.73
1
8
Gemmell, Christine
Thousand Islands
5:40.26
1
9
Lang, Sydney
RS McLaughlin
5:44.09
1
10
Panowyk, Katherine
All Saints - Whi
5:44.29
1
11
Lloyd, Jackie
Highland
5:45.57
1
12
Timbrell, Shannon
Rothwell-Osnabru
5:46.72
1
13
Turk, Katelyn
St Paul's - Tren
5:49.46
1
14
Ducharme, Erin
Cardinal Newman
5:51.38
1
15
Young, Kendra
Merivale
5:52.22
1
16
Coutts, Cara
St Paul's - Tren
5:52.51
1
17
Carr, Mackenzie
Thousand Islands
5:58.59
1
18
Devilliers, Jessica
Courtice
6:01.15
1
19
Clouston, Grace
Regiopolis-Notre
6:08.49
1
20
Young, Paige
Thousand Islands
6:11.72
1
21
Logan, Hannah
Colonel By
6:11.98
1
22
Watt, Emily
Perth
6:14.54
1
23
Wilson, Darby
Merivale
6:14.62
1
24
Dracup, Brianna
St Theresa - Bel
6:24.24
1
25
Chapman, Lindsay
Ernestown
6:32.91
1
--
Whiffing, Robin
Highland
NT
1
--
Paul, Ali
Almonte
NT
1
--
Loewen, Elyssa
Glebe CI
NT
1
--
Codyre, Katey
Courtice
NT
1
--
Jones, Hannah
Arnprior
NT
1
--
Langley, Clara
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Blair, Rachel
Renfrew
NT
1
--
McCulloch, Holly
Glebe CI
NT
1
Womens 1500m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Casson, Jenny
Kingston
5:13.26
1
10
2
Patton, Olivia
East Northumberl
5:16.11
1
8
3
Tate, Paige
Highland
5:17.23
1
6
4
Coates, Hannah
Ernestown
5:19.10
1
4
5
Morgan, Adrienne
Ernestown
5:22.50
1
2
6
Valerio, Stephanie
Bill Crothers SS
5:24.27
1
1
7
Baldissera, Emily
Thousand Islands
5:27.23
1
8
Westcott, Logan
Bill Crothers SS
5:39.59
1
9
McFadden, Sarah
Sydenham
5:40.51
1
10
Morris, Caitlin
Colonel By
5:41.31
1
11
Masterson, Shelby
Cardinal Newman
5:41.75
1
12
Wilcox, Claire
RS McLaughlin
5:42.11
1
13
Fraser, Meredith
Trinity College
5:45.15
1
14
Boyce, Sommer
East Northumberl
5:45.85
1
15
Laird, Rhyan
Kingston
5:55.79
1
16
Heaney, Grainne
Cardinal Newman
5:56.32
1
17
Wierda, Kristen
East Northumberl
6:00.42
1
18
Dargan, Sierra
All Saints - Whi
6:42.82
1
19
Hamilton, Holly
Regiopolis-Notre
6:57.21
1
20
Densham, Olivia
St Joseph's - Co
6:59.60
1
--
Boucher, Cassidy
South Carleton
NT
1
--
Kinahan, Julia
Glebe CI
NT
1
--
Lapierre, Keira
Holy Cross Cath
NT
1
--
Nolan, Erika
Frontenac
NT
1
--
Zvonar, Anne
South Carleton
NT
1
--
Harnum, Brianna
St Mary's - Broc
NT
1
--
Ascough, Hannah
Loyalist
NT
1
--
Rheade, Charlene
Glebe CI
NT
1
--
Cluett, Jenna
Renfrew
NT
1
Womens 1500m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Carise
Highland
4:43.15
1
10
2
Samyn, Victoria
All Saints - Whi
4:54.07
1
8
3
Folkema, Rachel
Renfrew
4:56.59
1
6
4
Norman, Emma
Thousand Islands
4:57.01
1
4
5
Boyd, Cleo
Frontenac
5:01.41
1
2
6
Tuck, Kathryn
Colonel By
5:06.44
1
1
7
Osso, Lindsay
Thousand Islands
5:22.08
1
8
Hodgins, Bronwyn
Perth
5:23.14
1
9
Gutierrez, Mariana
All Saints - Whi
5:25.08
1
10
Graham, Megan
Thousand Islands
5:26.67
1
11
Tryon, Lacey
Sydenham
5:27.12
1
12
Gossage, Michela
Sydenham
5:27.69
1
13
Harper, Jillian
Thousand Islands
5:32.47
1
14
Fraser, Alex
Renfrew
5:35.16
1
15
Laskey, Chrissy
RS McLaughlin
5:37.44
1
16
Fletcher, Amy
RS McLaughlin
5:43.42
1
17
Wallace, Jade
East Northumberl
5:46.85
1
18
Gray, Emma
Courtice
5:50.87
1
19
Morel, Simone
Notre Dame - Aja
5:57.86
1
20
Melanie, Thompson
Highland
6:02.17
1
21
Timbrell, Mataya
Rothwell-Osnabru
6:12.94
1
22
Rowe, Lauren
Holy Cross Cath
6:13.26
1
23
Dumouchel, Hannah
Trenton
6:30.90
1
24
O'Connor, Christina
North Dundas
6:31.24
1
25
Lacroix, Lauren
Trenton
7:22.53
1
26
Curtis, Rebecca
Thousand Islands
7:24.13
1
--
McGraw, Leah
Frontenac
NT
1
--
Taylor, Lauren
Frontenac
NT
1
--
Lapierre, Brianna
Holy Cross Cath
NT
1
--
Cox, Julianne
St John's - Pert
NT
1
--
Laird, Jocelyn
Kingston
NT
1
--
Finizio, Corinne
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Vrieling, Izy
Colonel By
NT
1
--
Collins, Kayla
Arnprior
NT
1
--
Shea, Michelle
Cardinal Newman
NT
1
--
Puncher, Brenda
St Mary's - Broc
NT
1
--
Comacchia, Cassie
Cardinal Newman
NT
1
--
Pena-Cota, Abigail
Regiopolis-Notre
NT
1
--
Farnden, Jessica
East Northumberl
NT
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Codyre, Katey
Courtice
5:21.98
1
10
2
Leggat, Stephanie
Monsignor Paul D
5:43.36
1
8
3
Tryon, Lacey
Sydenham
5:47.42
1
6
4
Burgess, Emily
Monsignor Paul D
5:52.31
1
4
5
Lafontaine, Emma
East Northumberl
5:55.47
1
2
6
Cleave, Sarah
Bayside
6:00.19
1
1
7
MacMillan, Hillary
Renfrew
6:01.02
1
8
Farquarson, Shannon
Mary Ward
6:02.14
1
9
Sinclair, Sara
Courtice
6:05.60
1
10
Ireton, Aislyn
Perth
6:07.78
1
11
Gutierrez, Mariana
All Saints - Whi
6:16.87
1
12
Shea, Michelle
Cardinal Newman
6:31.91
1
13
Bell, Siobhan
Rideau - Elgin
6:34.47
1
14
Brownhill, Kayleigh
All Saints - Whi
6:37.29
1
15
Morel, Simone
Notre Dame - Aja
6:43.44
1
--
Jeffrey, Brianna
Sydenham
NT
1
--
Smegal, Alison
Monsignor Paul D
NT
1
--
Rostek, Marissa
Regiopolis-Notre
NT
1
Womens 3000m Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Codyre, Katey
Courtice
10:34.77
1
10
2
Cheung, Tiffany
Bill Crothers SS
10:42.68
1
8
3
Kent, Shelby
Thousand Islands
11:02.52
1
6
4
Barnes, Mikaela
Renfrew
11:32.50
1
4
5
Cleave, Sarah
Bayside
11:48.45
1
2
6
Taulu, Jasmine
Almonte
11:55.56
1
1
7
Devilliers, Jessica
Courtice
12:08.09
1
8
Ducharme, Erin
Cardinal Newman
12:23.17
1
9
Brownhill, Kayleigh
All Saints - Whi
12:44.78
1
10
Falla, Jill
East Northumberl
13:21.85
1
11
Blair, Rachel
Renfrew
13:43.45
1
--
Turk, Katelyn
St Paul's - Tren
NT
1
--
Chapman, Lindsay
Ernestown
NT
1
--
Coutts, Cara
St Paul's - Tren
NT
1
Womens 3000m Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coates, Hannah
Ernestown
11:13.13
1
10
2
Valerio, Stephanie
Bill Crothers SS
11:19.28
1
8
3
Patton, Olivia
East Northumberl
11:22.63
1
6
4
Baldissera, Emily
Thousand Islands
11:50.78
1
4
5
Rostek, Marissa
Regiopolis-Notre
11:59.81
1
2
6
Boyce, Sommer
East Northumberl
12:07.00
1
1
7
Nolan, Erika
Frontenac
12:16.28
1
8
Wierda, Kristen
East Northumberl
12:17.28
1
9
Wylie, Shannon
Regiopolis-Notre
12:27.73
1
10
Ascough, Hannah
Loyalist
12:28.83
1
--
Smegal, Alison
Monsignor Paul D
NT
1
--
Heaney, Grainne
Cardinal Newman
NT
1
Womens 3000m Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Samyn, Victoria
All Saints - Whi
10:32.45
1
10
2
Folkema, Rachel
Renfrew
10:49.27
1
8
3
Sills, Taylor
Ernestown
10:59.82
1
6
4
Leggat, Stephanie
Monsignor Paul D
11:21.76
1
4
5
Burgess, Emily
Monsignor Paul D
11:21.94
1
2
6
Gutierrez, Mariana
All Saints - Whi
11:32.82
1
1
7
Laskey, Chrissy
RS McLaughlin
11:44.07
1
8
Osso, Lindsay
Thousand Islands
11:45.64
1
9
McGraw, Leah
Frontenac
11:55.72
1
10
Guyea, Sabrina
Renfrew
12:04.14
1
11
Morel, Simone
Notre Dame - Aja
12:16.09
1
12
Gray, Emma
Courtice
12:23.28
1
13
Wallace, Jade
East Northumberl
12:26.83
1
14
Melanie, Thompson
Highland
12:43.52
1
15
Comacchia, Cassie
Cardinal Newman
12:53.13
1
16
Kueper, Jaky
Regiopolis-Notre
13:00.23
1
--
Taylor, Lauren
Frontenac
NT
1
--
Fraser, Alex
Renfrew
NT
1
--
Farnden, Jessica
East Northumberl
NT
1
--
O'Sullivan, Nicole
Holy Cross Cath
NT
1
--
Lapierre, Brianna
Holy Cross Cath
NT
1
Womens 80m Hurdles 2'6
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McBride, Alanah
Colonel By
13.33
nwi
1
10
2
Beatson, Gillian
Seaway
14.05
nwi
1
8
3
Robinson, Danielle
North Hastings
14.85
nwi
2
6
4
Cochrane, Casey
Port Hope
14.91
nwi
1
4
5
Baehre, Heather
North Hastings
14.94
nwi
2
2
6
Grympa, Rachel
Kingston
15.14
nwi
3
1
7
Donovan, Kasia
Trinity College
15.28
nwi
1
8
Lloyd, Madison
La Salle - Kings
15.47
nwi
3
8
Wright, Katrina
Perth
15.47
nwi
4
10
Goodman, Valerie
Almonte
15.62
nwi
2
11
Steyn, Janine
Brockville Colle
15.75
nwi
3
12
Evans, Marissa
North Hastings
15.82
nwi
2
13
Nelles, Rachel
Sydenham
15.88
nwi
1
14
Gibson, Kayla
Sydenham
15.91
nwi
1
15
Ramsey, Brooklyn
Perth
16.42
nwi
4
16
Moore, Alex
Holy Cross Cath
16.65
nwi
3
17
Camozzi, Christine
Monsignor Paul D
17.38
nwi
1
18
Bayles, Mia
Brockville Colle
17.47
nwi
4
19
Beauchamp, Khadejah
St John's - Pert
18.59
nwi
4
20
Berndt, Krissy
Sydenham
19.63
nwi
1
21
Wagner, Kendra
St John's - Pert
20.22
nwi
4
22
Stevenson, Sharon
St John's - Pert
22.09
nwi
3
--
Murray, Mikala
Rideau - Elgin
NT
nwi
2
--
Granger, Brittney
ES L'Héritage
NT
nwi
3
--
Rowsell, Emily
Regiopolis-Notre
NT
nwi
2
--
Jonker, Hilary
St Mary's - Broc
NT
nwi
4
--
Morrison, Kathryn
Brockville Colle
DNF
nwi
3
Womens 80m Hurdles 2'6' height Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gordon, Samantha
Bill Crothers SS
13.27
nwi
1
10
2
Corney, Marla
Thousand Islands
13.32
nwi
1
8
3
Collins, Carlee
East Northumberl
14.10
nwi
1
6
4
Grazette, Richenda
Loyalist
14.35
nwi
1
4
5
Zwicker, Claire
Bill Crothers SS
14.44
nwi
2
2
6
Walker, Deanna
Loyalist
14.46
nwi
2
1
7
Heyman, Karley
Sydenham
14.48
nwi
2
8
Thompson, Jess
Seaway
14.71
nwi
2
9
Sullivan, Ashlynn
Arnprior
14.75
nwi
1
10
Ryder Burbridge, Charlot
Frontenac
15.27
nwi
4
11
Fortin, Chanelle
Arnprior
15.75
nwi
1
12
Dendy, Merideth
Frontenac
15.77
nwi
3
13
Dixon, Lindsay
Thousand Islands
15.89
nwi
3
14
Kaster, Shelby
Almonte
15.92
nwi
3
15
Halladay, Michaela
Rideau - Elgin
16.74
nwi
2
16
Ngo, Lucy
Brockville Colle
16.78
nwi
4
17
Roberts, Simone
Monsignor Paul D
17.14
nwi
1
18
Worthy, Tanis
Frontenac
18.34
nwi
4
--
Ditmar, Leicy
Renfrew
NT
nwi
2
--
Morgan, Hillary
Renfrew
NT
nwi
2
--
Czedledy, Nicole
Trinity College
NT
nwi
2
--
Gaw, Megan
Almonte
NT
nwi
3
--
Loewen, Elyssa
Glebe CI
NT
nwi
3
--
Monk, Nicole
Regiopolis-Notre
NT
nwi
3
--
Arnold, Makenzie
Regiopolis-Notre
NT
nwi
3
--
Acton, Cody
Rideau - Elgin
NT
nwi
3
--
Fanjoy, Adrienne
Merivale
DNF
nwi
1
Womens 100m Hurdles 2'6
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Palmer, Claudine
Mary Ward
16.57
nwi
1
10
2
Guyea, Sabrina
Renfrew
16.91
nwi
2
8
3
Minott, Leashia
Merivale
17.08
nwi
1
6
4
Hart, Mallory
Sydenham
17.23
nwi
1
4
5
Love, Melissa
Colonel By
18.43
nwi
2
2
6
Ball, Portia
La Salle - Kings
18.59
nwi
3
1
7
Perry, Rebecca
St Mary's - Broc
18.75
nwi
3
8
Hayward, Rebecca
Highland
19.06
nwi
2
9
DeHoop, Alyssa
Frontenac
19.78
nwi
2
10
Manuel, Anja
North Dundas
20.39
nwi
3
11
Palmer, Cherylanne
Rideau - Elgin
21.66
nwi
2
--
Kilborn, Mia
Sydenham
NT
nwi
1
--
Pan, Alicia
Arnprior
NT
nwi
1
--
Morgan, Taylor
Regiopolis-Notre
NT
nwi
1
--
Jansa, Lauren
St Paul's - Tren
NT
nwi
1
--
Taylor-Chase, Chanice
Notre Dame - Aja
NT
nwi
1
--
Gillespie, Hannah
East Northumberl
NT
nwi
2
--
Asmar, Mayra
St Theresa - Bel
NT
nwi
2
--
Gorra, Kori
Carleton Place
NT
nwi
2
Womens 300m Hurdles 2'6
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Jess
Seaway
51.28
1
10
2
Jones, Krissy
Loyalist
51.34
1
8
1
McBride, Alanah
Colonel By
51.89
2
9
3
Wheeler, Michelle
Arnprior
51.93
3
6
4
Latimer, Kiercy
Sydenham
52.00
1
4
5
Alleyne, Olive
Mary Ward
52.23
1
2
6
Fortin, Chanelle
Arnprior
52.72
2
1
2
Lough, Alexis
Arnprior
53.12
1
6
7
Heyman, Karley
Sydenham
53.25
1
3
Berndt, Krissy
Sydenham
53.81
1
4
4
O'Connor, Taya
Almonte
54.07
1
2
5
Gibson, Kayla
Sydenham
54.11
1
1
6
Danos, Sam
Highland
54.26
2
8
Young, Sara
Arnprior
54.28
2
9
Jaciw-Zurakowsky, Ivana
Notre Dame - Aja
54.38
1
10
Grazette, Richenda
Loyalist
54.42
1
11
Croney, Nikyla
St Joseph's - Co
54.68
3
7
Lloyd, Madison
La Salle - Kings
55.58
2
12
Dupuis, Danika
Frontenac
56.28
2
13
Shearman, Abby
Almonte
56.38
1
14
Sophie, Reynolds
Merivale
56.77
2
15
Sullivan, Ashlynn
Arnprior
56.94
3
16
Roberts, Simone
Monsignor Paul D
57.03
2
8
Tate, Paige
Highland
57.03
2
9
Evans, Marissa
North Hastings
57.64
1
10
Nelles, Rachel
Sydenham
58.43
1
11
Camozzi, Christine
Monsignor Paul D
58.85
2
17
Ditmar, Leicy
Renfrew
59.56
2
18
Henderson, Mikaela
Frontenac
1:01.36
3
12
Mitchell, Lindy
East Northumberl
1:02.48
2
19
Vongsouneth, Jessica
Almonte
1:03.50
3
--
Valiulis, Vanessa
All Saints - Whi
NT
2
--
Osmond, Emily
East Northumberl
NT
1
--
Acton, Cody
Rideau - Elgin
NT
3
--
Stoyles, Catherine
Frontenac
NT
3
--
Fanjoy, Adrienne
Merivale
NT
2
--
Morgan, Hillary
Renfrew
NT
2
Womens 400m Hurdles 2'6
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vanderveen, Tasha
North Dundas
1:08.07
1
10
2
Scott, Evelyn
Perth
1:08.41
1
8
3
Minott, Leashia
Merivale
1:09.19
1
6
4
Farnell, Beth
Kingston
1:12.56
1
4
5
Barr, Jenna
Almonte
1:12.98
1
2
6
Guyea, Sabrina
Renfrew
1:14.06
2
1
7
Jeffrey, Brianna
Sydenham
1:14.14
1
8
MacMillan, Hillary
Renfrew
1:16.56
2
9
Love, Melissa
Colonel By
1:18.24
2
10
Kauffeldt, Janie
Renfrew
1:18.59
2
11
Mueller, Stephanie
Rideau - Elgin
1:18.82
1
12
Ireton, Aislyn
Perth
1:19.76
3
13
Rumsam, Rachel
East Northumberl
1:20.11
2
14
Hayward, Rebecca
Highland
1:20.43
3
15
Labonte, Beth
Colonel By
1:22.45
2
16
Colangelo, Jennifer
Notre Dame - Aja
1:23.15
3
--
Kilborn, Mia
Sydenham
NT
3
--
Hicke, Erin
Arnprior
NT
3
--
Asmar, Mayra
St Theresa - Bel
NT
2
--
Martin, Bobbie
Glebe CI
NT
3
--
Warren, Paige
North Dundas
NT
1
Womens 4x100m Relay Junior Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Holy Cross Cath
55.48
2
10
2
Relay Team
Arnprior
56.68
2
8
3
Relay Team
Thousand Islands
56.95
2
6
4
Relay Team
Renfrew
59.72
1
4
--
Relay Team
Merivale
NT
2
--
Relay Team
Mary Ward
NT
1
--
Relay Team
Sydenham
NT
1
--
Relay Team
Trinity College
NT
1
--
Relay Team
Rideau - Elgin
NT
2
--
Relay Team
Glebe CI
NT
1
--
Relay Team
East Northumberl
NT
2
--
Relay Team
Colonel By
NT
1
Womens 4x100m Relay Midget Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Colonel By
55.27
1
10
2
Relay Team
Thousand Islands
55.55
1
8
3
Relay Team
St Theresa - Bel
55.90
1
6
4
Relay Team
Almonte
56.79
2
4
5
Relay Team
East Northumberl
58.19
1
2
6
Relay Team
Brockville Colle
59.35
2
1
7
Relay Team
Trenton
1:01.66
2
--
Relay Team
Frontenac
NT
1
--
Relay Team
St Mary's - Broc
NT
2
--
Relay Team
Arnprior
NT
2
--
Relay Team
Glebe CI
NT
1
--
Relay Team
ES L'Héritage
NT
2
--
Relay Team
Perth
DQ
1
Womens 4x100m Relay Senior Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Sydenham
53.36
1
10
2
Relay Team
Renfrew
53.91
1
8
3
Relay Team
East Northumberl
56.00
1
6
4
Relay Team
Monsignor Paul D
58.37
2
4
5
Relay Team
Thousand Islands
58.50
2
2
6
Relay Team
Colonel By
58.85
1
1
--
Relay Team
Merivale
NT
2
--
Relay Team
Frontenac
NT
2
--
Relay Team
Mary Ward
NT
1
--
Relay Team
Notre Dame - Aja
NT
1
--
Relay Team
Carleton Place
NT
2
--
Relay Team
Glebe CI
NT
1
--
Relay Team
Holy Cross Cath
NT
1
--
Relay Team
Arnprior
NT
2
Womens 4x400m Relay Open Girls
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Renfrew
4:16.41
1
10
2
Relay Team
Colonel By
4:24.06
1
8
3
Relay Team
Sydenham
4:24.44
1
6
4
Relay Team
Thousand Islands
4:25.19
1
4
5
Relay Team
Perth
4:32.61
1
2
6
Relay Team
Thousand Islands
4:39.63
1
7
Relay Team
Bill Crothers SS
4:41.93
1
1
--
Relay Team
Cardinal Newman
NT
2
--
Relay Team
Thousand Islands
NT
2
--
Relay Team
Mary Ward
NT
2
--
Relay Team
Colonel By
NT
2
--
Relay Team
Monsignor Paul D
NT
2
--
Relay Team
Notre Dame - Aja
NT
2
--
Relay Team
Colonel By
NT
1
--
Relay Team
Kingston
NT
2
--
Relay Team
East Northumberl
NT
2
--
Relay Team
Arnprior
NT
2
--
Relay Team
Glebe CI
NT
1
Womens Shot Put 4 kg
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thomas, Melissa
Perth
10.64m
(34'10.75)
1
10
2
Sleeth, Julie
Sydenham
10.35m
(33'11.25)
1
8
3
Widmont, Ashley
Frontenac
10.10m
(33'1.5)
1
6
1
Connell, Ashley
South Grenville
9.59m
(31'5.5)
1
10
1
Fleury, Colleen
Renfrew
9.15m
(30'0)
1
10
2
Halladay, Addi
Thousand Islands
9.03m
(29'7.5)
1
8
3
Davis, Jenna
East Northumberl
8.90m
(29'2.25)
1
6
4
Brennan, Mikayla
St Theresa - Bel
8.76m
(28'8.75)
1
1
2
Van Schyndel, Sabrina
Carleton Place
8.67m
(28'5.25)
1
8
5
Olmstead, Halina
Perth
8.21m
(26'11)
1
4
4
Thompson, Chelsea
Almonte
8.15m
(26'8.75)
1
4
6
Kennedy, Natalie
Sydenham
8.12m
(26'7.5)
1
2
7
Fawcett, Cariston
Holy Cross Cath
7.82m
(25'7.75)
1
8
Novakovic, Ivana
Colonel By
7.80m
(25'7)
1
3
Kubeseski, Madeleine
Renfrew
7.79m
(25'6.5)
1
6
5
McLellan, Zoe
Almonte
7.72m
(25'3.75)
1
2
4
Giff, Madessa
Perth
7.68m
(25'2.25)
1
4
5
Brown, Jamie
Arnprior
7.65m
(25'1)
1
2
6
Lawal, Tish
Colonel By
7.56m
(24'9.5)
1
1
7
Myles, Cia
Sydenham
7.40m
(24'3.25)
1
9
Malakhova, Katrine
Colonel By
7.39m
(24'2.75)
1
10
Keating, Channel
North Hastings
7.34m
(24'0.75)
1
6
Laing, Krista
Monsignor Paul D
7.23m
(23'8.5)
1
1
8
Asselstine, Victoria
Highland
7.23m
(23'8.5)
1
11
Prendergast, Erin
All Saints - Whi
7.12m
(23'4.25)
1
9
Moffet, Robin
Almonte
7.10m
(23'3.5)
1
12
Chadwick, Keighan
Sydenham
7.06m
(23'1.75)
1
13
Semark, Jessica
Quinte
6.94m
(22'9)
1
10
Schumacher, Brittany
Almonte
6.83m
(22'4.75)
1
14
Cortes-Kaplan, Hannah
ES L'Héritage
6.83m
(22'4.75)
1
11
Kuhn, Chantelle
All Saints - Whi
6.80m
(22'3.5)
1
15
Carkner, Brittany
Thousand Islands
6.80m
(22'3.5)
1
16
Latoszewski, Annette
All Saints - Whi
6.68m
(21'10.75)
1
12
Duncan, Julie
Almonte
6.66m
(21'10)
1
7
Toshakovski, Christina
East Northumberl
6.57m
(21'6.5)
1
13
Weltner, Natasha
Merivale
6.18m
(20'3.25)
1
14
Taber, Rachel
Almonte
6.15m
(20'2)
1
15
Sinclair, Kristen
East Northumberl
6.10m
(20'0)
1
16
Mitro, Alison
Highland
5.87m
(19'3)
1
17
Shoots, Taylor
Carleton Place
5.53m
(18'1.5)
1
--
Schenk, Kate
Holy Cross Cath
ND
(--)
1
--
Mazurek, Sydney
St Mary's - Broc
--
(--)
1
--
Granger, Brittney
ES L'Héritage
ND
(--)
1
--
Elaco, Savannah
ES L'Héritage
ND
(--)
1
--
Allison, Melissa
North Hastings
ND
(--)
1
--
Cavanagh, Kelly
Almonte
ND
(--)
1
--
Brazeau, Elletia
Regiopolis-Notre
ND
(--)
1
--
Egas, Kayla
Trenton
ND
(--)
1
--
Logan, Melissa
Arnprior
FOUL
(--)
1
--
LaRoque, Saria
Sydenham
ND
(--)
1
--
Herrington, Taylor
Sydenham
ND
(--)
1
--
Rodd, Rachel
Colonel By
ND
(--)
1
--
MacDonald, Eilish
Merivale
ND
(--)
1
--
Wismer, Helen
Bayside
ND
(--)
1
--
McGregor, Shyanne
Sydenham
ND
(--)
1
--
Nash, Brittany
Sydenham
ND
(--)
1
--
Demers, Samantha
Regiopolis-Notre
ND
(--)
1
--
St. Jean, Ashley
Regiopolis-Notre
ND
(--)
1
--
Lynde, Alex
Port Perry
ND
(--)
1
--
Dougherty, Caitlin
Renfrew
ND
(--)
1
--
Mirza, Asifa
Renfrew
ND
(--)
1
--
Dougherty, Sarah
Renfrew
ND
(--)
1
Womens Discus 1 kg
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Widmont, Ashley
Frontenac
31.63m
(103'9.25)
1
10
1
Fleury, Colleen
Renfrew
28.00m
(91'10.25)
1
10
2
Sleeth, Julie
Sydenham
27.83m
(91'3.5)
1
8
3
Purcell, Katie
Thousand Islands
27.70m
(90'10.5)
1
6
1
Connell, Ashley
South Grenville
26.50m
(86'11.25)
1
10
2
Myles, Cia
Sydenham
24.92m
(81'9)
1
8
2
Fawcett, Cariston
Holy Cross Cath
24.50m
(80'4.5)
1
8
3
Kubeseski, Madeleine
Renfrew
23.72m
(77'9.75)
1
6
4
Clinton, Kayla
Sydenham
23.12m
(75'10)
1
4
5
Lemkay, Cara
Fellowes
22.99m
(75'5)
1
2
4
Brown, Jamie
Arnprior
22.94m
(75'3)
1
4
3
Halladay, Addi
Thousand Islands
22.90m
(75'1.5)
1
6
5
MacDonald, Eilish
Merivale
21.43m
(70'3.5)
1
2
6
Collins, Jennifer
Bill Crothers SS
21.10m
(69'2.5)
1
1
7
Poff, Megan
North Hastings
21.05m
(69'0.5)
1
6
MacComish, Brittany
Sydenham
20.24m
(66'4.75)
1
1
7
Kendrick, Nicole
Sydenham
19.92m
(65'4.25)
1
8
Glass, Katie
Sydenham
19.91m
(65'3.75)
1
8
Sinclair, Kristen
East Northumberl
19.89m
(65'3)
1
9
Jenkins, Erika
Renfrew
19.70m
(64'7.5)
1
10
Bates, Aleisha
St Mary's - Broc
19.53m
(64'0.75)
1
4
Carkner, Brittany
Thousand Islands
19.39m
(63'7.25)
1
4
5
Chadwick, Keighan
Sydenham
18.85m
(61'10)
1
2
6
Kennedy, Natalie
Sydenham
18.65m
(61'2.25)
1
1
9
Toshakovski, Christina
East Northumberl
18.53m
(60'9.5)
1
7
Prendergast, Erin
All Saints - Whi
18.50m
(60'8.25)
1
10
Laing, Krista
Monsignor Paul D
17.73m
(58'2)
1
11
Mlakar, Kristy
St Paul's - Tren
17.53m
(57'6)
1
8
Keating, Channel
North Hastings
17.46m
(57'3.25)
1
9
Semark, Jessica
Quinte
16.61m
(54'5.75)
1
11
Moffet, Robin
Almonte
16.47m
(54'0.25)
1
12
Weltner, Natasha
Merivale
16.20m
(53'1.75)
1
13
Kuhn, Chantelle
All Saints - Whi
15.66m
(51'4.5)
1
14
Duncan, Julie
Almonte
15.55m
(51'0)
1
12
Chapman, Hayley
East Northumberl
15.20m
(49'10.25)
1
15
Watts, Vanessa
East Northumberl
14.06m
(46'1.5)
1
10
Greer, Shannon
St Mary's - Broc
13.55m
(44'5.25)
1
11
Mazurek, Sydney
St Mary's - Broc
11.07m
(36'3.75)
1
--
Schenk, Kate
Holy Cross Cath
ND
(--)
1
--
Allison, Melissa
North Hastings
ND
(--)
1
--
Spencer, Karley
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Rodd, Rachel
Colonel By
ND
(--)
1
--
Wismer, Helen
Bayside
ND
(--)
1
--
Taber, Rachel
Almonte
ND
(--)
1
Womens Javelin 600 gm
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kilpatrick, Tegan
Brockville Colle
34.67m
(113'8.75)
1
10
1
Widmont, Ashley
Frontenac
32.57m
(106'10.25)
1
10
2
Perry, Rebecca
St Mary's - Broc
32.47m
(106'6.25)
1
8
3
Ball, Portia
La Salle - Kings
29.96m
(98'3.5)
1
6
4
Lemkay, Cara
Fellowes
29.76m
(97'7.5)
1
4
5
Mlakar, Kristy
St Paul's - Tren
29.21m
(95'10)
1
2
6
Collins, Jennifer
Bill Crothers SS
29.20m
(95'9.5)
1
1
7
Thomas, Melissa
Perth
28.73m
(94'3)
1
8
Purcell, Katie
Thousand Islands
27.40m
(89'10.5)
1
9
Glass, Katie
Sydenham
26.65m
(87'5)
1
2
Williamson, Alina
Thousand Islands
25.34m
(83'1.5)
1
8
10
Glover, Jasmine
Carleton Place
24.68m
(80'11.5)
1
3
Asselstine, Victoria
Highland
24.60m
(80'8.5)
1
6
1
Brennan, Mikayla
St Theresa - Bel
24.32m
(79'9.25)
1
10
2
Van Woezik, Rachel
Almonte
24.27m
(79'7.5)
1
8
4
Quathamer, Natalie
Arnprior
23.65m
(77'7)
1
4
5
Connell, Ashley
South Grenville
23.63m
(77'6.25)
1
2
6
Mitro, Alison
Highland
22.65m
(74'3.5)
1
1
11
Laing, Krista
Monsignor Paul D
22.38m
(73'5)
1
12
Stratton, Sara
Thousand Islands
22.27m
(73'0.75)
1
12
Woodford, Caitlin
All Saints - Whi
22.27m
(73'0.75)
1
3
O'Reilly, Jenna
Brockville Colle
22.04m
(72'3.5)
1
6
4
Greer, Shannon
St Mary's - Broc
21.46m
(70'4.75)
1
4
5
Kennedy, Natalie
Sydenham
21.30m
(69'10.5)
1
2
14
Halverson, Heather
St Theresa - Bel
21.16m
(69'5)
1
7
MacComish, Brittany
Sydenham
21.16m
(69'5)
1
8
Kuhn, Chantelle
All Saints - Whi
19.79m
(64'11)
1
9
Van Schyndel, Sabrina
Carleton Place
19.75m
(64'9.5)
1
10
Heyman, Karley
Sydenham
19.27m
(63'2.5)
1
6
Keating, Channel
North Hastings
19.21m
(63'0.25)
1
0.50
6
Egas, Kayla
Trenton
19.21m
(63'0.25)
1
0.50
11
Bates, Aleisha
St Mary's - Broc
19.16m
(62'10.25)
1
12
Jacobs, Bailey
Highland
18.96m
(62'2.25)
1
8
Elaco, Savannah
ES L'Héritage
18.14m
(59'6)
1
15
Dhaene, Brittany
East Northumberl
18.05m
(59'2.5)
1
9
Bayles, Mia
Brockville Colle
18.05m
(59'2.5)
1
10
Cortes-Kaplan, Hannah
ES L'Héritage
16.88m
(55'4.5)
1
11
Stevenson, Sharon
St John's - Pert
16.15m
(52'11.75)
1
--
Mazurek, Sydney
St Mary's - Broc
ND
(--)
1
--
Olmstead, Halina
Perth
ND
(--)
1
--
Palmer, Abby
Brockville Colle
ND
(--)
1
--
Semark, Jessica
Quinte
ND
(--)
1
--
Beesley, Emma
Highland
ND
(--)
1
--
Chadwick, Keighan
Sydenham
ND
(--)
1
--
Fawcett, Cariston
Holy Cross Cath
ND
(--)
1
--
Schenk, Kate
Holy Cross Cath
ND
(--)
1
--
Granger, Brittney
ES L'Héritage
ND
(--)
1
--
Prendergast, Erin
All Saints - Whi
ND
(--)
1
--
Tackaberry, Shannon
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Allison, Melissa
North Hastings
ND
(--)
1
--
Gaudet, Nicholle
La Salle - Kings
ND
(--)
1
--
Logan, Melissa
Arnprior
ND
(--)
1
--
Spencer, Karley
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Carkner, Brittany
Thousand Islands
ND
(--)
1
--
Brazeau, Elletia
Regiopolis-Notre
ND
(--)
1
--
Worthy, Tanis
Frontenac
ND
(--)
1
--
Herrington, Taylor
Sydenham
ND
(--)
1
--
Weltner, Natasha
Merivale
ND
(--)
1
--
MacDonald, Eilish
Merivale
ND
(--)
1
--
Pagani, Angelica
Glebe CI
ND
(--)
1
--
Radwan, Rana
All Saints - Whi
ND
(--)
1
--
Wismer, Helen
Bayside
ND
(--)
1
--
Jones, Krissy
Loyalist
ND
(--)
1
--
Schumacher, Brittany
Almonte
ND
(--)
1
--
Watts, Vanessa
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Howes, Jocelyn
Renfrew
ND
(--)
1
--
Shoots, Taylor
Carleton Place
ND
(--)
1
--
Sinclair, Kristen
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Dumouchel, Hannah
Trenton
ND
(--)
1
--
Chapman, Hayley
East Northumberl
ND
(--)
1
--
Dougherty, Sarah
Renfrew
ND
(--)
1
--
Lynde, Alex
Port Perry
ND
(--)
1
--
Mirza, Asifa
Renfrew
ND
(--)
1
--
Dougherty, Caitlin
Renfrew
ND
(--)
1
Womens High Jump Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beales, Victoria
Merivale
1.43m
(4'8.25)
1
10
2
Roberts, Simone
Monsignor Paul D
1.40m
(4'7)
1
7
2
Smith, Breanna
Thousand Islands
1.40m
(4'7)
1
7
4
Dyer, Olivia
East Northumberl
1.35m
(4'5)
1
0.33
4
Parker, Cassie
Fellowes
1.35m
(4'5)
1
0.33
4
Besserer, Ella
St Michael - Kem
1.35m
(4'5)
1
0.33
7
Bawa, Imani
Trinity College
1.30m
(4'3)
1
7
Sullivan, Ashlynn
Arnprior
1.30m
(4'3)
1
7
Fortin, Chanelle
Arnprior
1.30m
(4'3)
1
7
Walker, Deanna
Loyalist
1.30m
(4'3)
1
7
Dendy, Merideth
Frontenac
1.30m
(4'3)
1
--
Hayes-Cook, Madison
Merivale
NH
(--)
1
--
Emond, Michelline
Almonte
NH
(--)
1
--
Ouimette, Sara
St Michael - Kem
NH
(--)
1
--
Blair, Hillary
Rideau - Elgin
NH
(--)
1
Womens High Jump Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grympa, Rachel
Kingston
1.46m
(4'9.25)
1
10
2
Helm, Sylar
St Theresa - Bel
1.43m
(4'8.25)
1
8
3
Craig, Laura
Arnprior
1.40m
(4'7)
1
6
4
O'Reilly, Jenna
Brockville Colle
1.35m
(4'5)
1
3
4
Baird, Emma
Arnprior
1.35m
(4'5)
1
3
6
Donovan, Kasia
Trinity College
1.30m
(4'3)
1
1
7
Lloyd, Madison
La Salle - Kings
1.25m
(4'1)
1
--
England, Rebecca
East Northumberl
NH
(--)
1
--
Heldens, Taya
St Mary's - Broc
NH
(--)
1
--
Hudson, Sarah
Renfrew
NH
(--)
1
--
Harnum, Brianna
St Mary's - Broc
NH
(--)
1
--
Bloedorn, Sabrina
Bayside
NH
(--)
1
--
Newman-Hogan, Lucy
Kingston
NH
(--)
1
--
Cavanagh, Kelly
Almonte
NH
(--)
1
--
Dillon, Zoe
Athens
NH
(--)
1
--
Jordan, Taylor
St John's - Pert
NH
(--)
1
Womens High Jump Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ball, Portia
La Salle - Kings
1.60m
(5'2.75)
1
10
2
Ethier, Julie
Fellowes
1.45m
(4'9)
1
8
3
Kauffeldt, Janie
Renfrew
1.40m
(4'7)
1
5
3
Mueller, Stephanie
Rideau - Elgin
1.40m
(4'7)
1
5
5
Rumsam, Rachel
East Northumberl
1.35m
(4'5)
1
1.50
5
Weston, Tosha
Thousand Islands
1.35m
(4'5)
1
1.50
7
Olatunde-Agbeja, Oreoluw
Trinity College
1.30m
(4'3)
1
7
Zilstra, Alison
Loyalist
1.30m
(4'3)
1
--
Munro, Jordan
Perth
NH
(--)
1
--
Hennigar, Kaytlin
Almonte
NH
(--)
1
--
Mazur, Olivia
Thousand Islands
NH
(--)
1
--
Terrell, Emery
Glebe CI
NH
(--)
1
Womens Long Jump Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kilpatrick, Tegan
Brockville Colle
4.74m
(15'6.5)
nwi
1
10
2
Sherman, Ashley
St Michael - Kem
4.39m
(14'4.75)
nwi
1
8
3
Solmes, Ashley
Bayside
4.11m
(13'5.75)
nwi
1
6
4
Corney, Marla
Thousand Islands
4.07m
(13'4)
nwi
1
4
5
Rossit, Brianna
St Theresa - Bel
4.05m
(13'3.25)
nwi
1
2
6
Smilie, Jean
Frontenac
4.03m
(13'2.5)
nwi
1
1
7
Wolfe, Jordan
Merivale
3.69m
(12'1.25)
nwi
1
8
Bernicky, Jennifer
Holy Cross Cath
3.55m
(11'7.75)
nwi
1
9
Van Schyndel, Sabrina
Carleton Place
3.47m
(11'4.5)
nwi
1
10
Czedledy, Nicole
Trinity College
3.41m
(11'2.25)
nwi
1
11
Meiklejohn, Marise
Holy Cross Cath
3.38m
(11'1)
nwi
1
12
Pinchin, Kate
Kingston
3.32m
(10'10.5)
nwi
1
13
Henderson, Jenny
Regiopolis-Notre
3.00m
(9'10)
nwi
1
14
Graham, Korina
St Mary's - Broc
2.94m
(9'7.75)
nwi
1
15
Jacobs, Bailey
Highland
2.50m
(8'2.25)
nwi
1
Womens Long Jump Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dickson, Katie
St Theresa - Bel
4.31m
(14'1.5)
nwi
1
10
2
DeHoop, Kelly
Kingston
4.30m
(14'1.25)
nwi
1
8
3
Beatson, Gillian
Seaway
4.11m
(13'5.75)
nwi
1
5
3
Bulanda, Erica
Thousand Islands
4.11m
(13'5.75)
nwi
1
5
5
Lough, Alexis
Arnprior
4.04m
(13'3)
nwi
1
1.50
5
Baldissera, Emily
Thousand Islands
4.04m
(13'3)
nwi
1
1.50
7
Kim, Helen
East Northumberl
3.92m
(12'10.25)
nwi
1
8
Davis, Jenna
East Northumberl
3.87m
(12'8.25)
nwi
1
9
Hicks, Steph
Arnprior
3.80m
(12'5.5)
nwi
1
10
Mason, Brianne
ES L'Héritage
3.74m
(12'3)
nwi
1
11
Steyn, Janine
Brockville Colle
3.61m
(11'10)
nwi
1
12
Heyman, Courtney
Regiopolis-Notre
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
13
Jensen, Kaitlyn
Thousand Islands
3.58m
(11'8.75)
nwi
1
14
Joaneusse, Melissa
Perth
3.46m
(11'4)
nwi
1
15
Videl, Sarah
Gananoque
3.31m
(10'10.25)
nwi
1
16
Cortes-Kaplan, Serena
ES L'Héritage
3.20m
(10'5.75)
nwi
1
17
Knowles, Brittany
Thousand Islands
3.15m
(10'4)
nwi
1
18
Beauchamp, Khadejah
St John's - Pert
2.94m
(9'7.75)
nwi
1
19
Latoszewski, Annette
All Saints - Whi
2.91m
(9'6.5)
nwi
1
20
DeJong, Laura
Thousand Islands
2.89m
(9'5.75)
nwi
1
21
Silver, Shaylen
St Mary's - Broc
2.83m
(9'3.25)
nwi
1
22
Daye, Mallory
Rideau - Elgin
2.80m
(9'2)
nwi
1
23
Egas, Kayla
Trenton
2.77m
(9'1)
nwi
1
24
Donovan, Kasia
Trinity College
2.65m
(8'8.25)
nwi
1
25
Wagner, Kendra
St John's - Pert
2.51m
(8'2.75)
nwi
1
26
Stickley, Virginia
Almonte
2.10m
(6'10.5)
nwi
1
--
Chevrier, Mich
St Joseph's - Co
ND
(--)
nwi
1
--
Sloan, Sara
Highland
ND
(--)
nwi
1
--
Stevenson, Sharon
St John's - Pert
ND
(--)
nwi
1
--
Farrell, Colleen
St Theresa - Bel
ND
(--)
nwi
1
--
Brennan, Mikayla
St Theresa - Bel
ND
(--)
nwi
1
--
McHenry, Carly
Renfrew
ND
(--)
nwi
1
--
Cavanagh, Kelly
Almonte
ND
(--)
nwi
1
--
Boucher, Cassidy
South Carleton
ND
(--)
nwi
1
--
Gauss, Melissa
All Saints - Whi
ND
(--)
nwi
1
--
Toussaint-L., Savannah
Heritage Christi
ND
(--)
nwi
1
--
Beaupre, Laurianne
Heritage Christi
ND
(--)
nwi
1
--
Maisonneuve, Heather
Thousand Islands
ND
(--)
nwi
1
--
Hamilton, Holly
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
--
Murray, Mikala
Rideau - Elgin
ND
(--)
nwi
1
--
Smith, Natalie
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
--
Imrie, Marissa
North Dundas
ND
(--)
nwi
1
--
Brownlee, Ivy
Perth
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Taylor-Chase, Chanice
Notre Dame - Aja
5.15m
(16'10.75)
nwi
1
10
2
Young, Morgan
Sydenham
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
8
3
Jansa, Lauren
St Paul's - Tren
4.64m
(15'2.5)
nwi
1
6
4
Drummond, Becky
Carleton Place
4.37m
(14'4)
nwi
1
3
4
Milne, Krista
North Dundas
4.37m
(14'4)
nwi
1
3
6
Gordanier, Katie
La Salle - Kings
4.31m
(14'1.5)
nwi
1
1
7
Campbell, Kate
Renfrew
4.15m
(13'7.25)
nwi
1
7
Hobbs, Sarah
Frontenac
4.15m
(13'7.25)
nwi
1
9
Orr, Justine
Ernestown
4.14m
(13'6.75)
nwi
1
10
Verzosa, Kate-Lynn
Arnprior
4.13m
(13'6.5)
nwi
1
11
Yolkowskie, Brianna
Renfrew
4.12m
(13'6)
nwi
1
12
Mazur, Olivia
Thousand Islands
4.11m
(13'5.75)
nwi
1
13
Shaher, Diane
South Carleton
4.08m
(13'4.5)
nwi
1
14
Gillespie, Hannah
East Northumberl
4.02m
(13'2.25)
nwi
1
15
Ward, Kendra
Seaway
3.99m
(13'1)
nwi
1
16
Benton, Stephanie
Holy Cross Cath
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
17
Palmer, Cherylanne
Rideau - Elgin
3.87m
(12'8.25)
nwi
1
18
Cox, Julianne
St John's - Pert
3.35m
(10'11.75)
nwi
1
--
Bowen, Courtney
Merivale
ND
(--)
nwi
1
--
Sheridan, Ashley
Ernestown
ND
(--)
nwi
1
--
McIntyre, Kaitlyn
Thousand Islands
ND
(--)
nwi
1
--
Ethier, Julie
Fellowes
ND
(--)
nwi
1
--
Spyke, Taylor
Athens
ND
(--)
nwi
1
--
Robb, Melanie
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
--
Pan, Alicia
Arnprior
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jenkins, Erika
Renfrew
10.05m
(32'11.5)
nwi
1
10
2
Collins, Carlee
East Northumberl
9.85m
(32'3.75)
nwi
1
8
3
Tibbutt, Amanda
Sydenham
9.49m
(31'1.5)
nwi
1
6
4
Thompson, Jess
Seaway
9.23m
(30'3.25)
nwi
1
4
5
Millar, Kristine
Renfrew
9.16m
(30'0.5)
nwi
1
2
6
Bernicky, Jennifer
Holy Cross Cath
8.74m
(28'8)
nwi
1
1
7
Smilie, Jean
Frontenac
8.72m
(28'7.25)
nwi
1
8
Ryder Burbridge, Charlot
Frontenac
8.57m
(28'1.25)
nwi
1
9
Corney, Marla
Thousand Islands
8.31m
(27'3)
nwi
1
10
Ouimette, Sara
St Michael - Kem
8.21m
(26'11)
nwi
1
11
Dendy, Merideth
Frontenac
8.16m
(26'9.25)
nwi
1
--
Rossit, Brianna
St Theresa - Bel
ND
(--)
nwi
1
--
Meiklejohn, Marise
Holy Cross Cath
ND
(--)
nwi
1
--
Henderson, Jenny
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
--
Kubeseski, Madeleine
Renfrew
ND
(--)
nwi
1
--
Ngo, Lucy
Brockville Colle
ND
(--)
nwi
1
--
MacDonald, Haleigh
La Salle - Kings
ND
(--)
nwi
1
--
Hill, Samantha
Eastern Commerce
ND
(--)
nwi
1
--
Sulypka, Luba
St Paul's - Tren
ND
(--)
nwi
1
--
Pagani, Angelica
Glebe CI
ND
(--)
nwi
1
--
McCordic, Kourtney
Rideau - Elgin
ND
(--)
nwi
1
--
Besserer, Ella
St Michael - Kem
ND
(--)
nwi
1
--
Currie, Amie
Almonte
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
DeHoop, Kelly
Kingston
10.51m
(34'5.75)
nwi
1
10
2
DeJong, Laura
Thousand Islands
10.18m
(33'4.75)
nwi
1
8
3
Bulanda, Erica
Thousand Islands
9.83m
(32'3)
nwi
1
6
4
Lough, Alexis
Arnprior
9.78m
(32'1)
nwi
1
4
5
Bennett, Rachel
Thousand Islands
9.71m
(31'10.25)
nwi
1
2
6
Steyn, Janine
Brockville Colle
9.67m
(31'8.5)
nwi
1
1
7
Kim, Helen
East Northumberl
9.04m
(29'7.75)
nwi
1
8
Knowles, Brittany
Thousand Islands
8.87m
(29'1)
nwi
1
9
Davis, Jenna
East Northumberl
8.47m
(27'9.25)
nwi
1
10
Craig, Laura
Arnprior
8.27m
(27'1.5)
nwi
1
11
Joaneusse, Melissa
Perth
7.89m
(25'10.5)
nwi
1
12
Hudson, Sarah
Renfrew
7.52m
(24'8)
nwi
1
13
Daye, Mallory
Rideau - Elgin
7.30m
(23'11.25)
nwi
1
--
Hicks, Steph
Arnprior
ND
(--)
nwi
1
--
O'Brien, Emma
St Mary's - Broc
ND
(--)
nwi
1
--
Videl, Sarah
Gananoque
ND
(--)
nwi
1
--
Stabile, Serena
Frontenac
ND
(--)
nwi
1
--
Rowsell, Emily
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
--
Smith, Natalie
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
--
Brownlee, Ivy
Perth
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jansa, Lauren
St Paul's - Tren
10.40m
(34'1.25)
nwi
1
10
2
Hill, Samantha
Eastern Commerce
10.30m
(33'9.5)
nwi
1
8
3
Kauffeldt, Janie
Renfrew
10.22m
(33'6.25)
nwi
1
6
4
Drummond, Becky
Carleton Place
10.05m
(32'11.5)
nwi
1
4
5
Mueller, Stephanie
Rideau - Elgin
9.99m
(32'9.25)
nwi
1
2
6
Verzosa, Kate-Lynn
Arnprior
9.98m
(32'8.75)
nwi
1
1
7
Gordanier, Katie
La Salle - Kings
9.86m
(32'4)
nwi
1
8
Milne, Krista
North Dundas
9.75m
(31'11.75)
nwi
1
9
Hobbs, Sarah
Frontenac
9.57m
(31'4.75)
nwi
1
10
Yolkowskie, Brianna
Renfrew
9.20m
(30'2)
nwi
1
11
Urbancic, Tasha
Kingston
9.07m
(29'9)
nwi
1
12
Benton, Stephanie
Holy Cross Cath
8.98m
(29'5.5)
nwi
1
13
DeHoop, Alyssa
Frontenac
7.92m
(25'11.75)
nwi
1
--
Weston, Tosha
Thousand Islands
ND
(--)
nwi
1
--
Cox, Julianne
St John's - Pert
ND
(--)
nwi
1
--
Pan, Alicia
Arnprior
ND
(--)
nwi
1
--
Robb, Melanie
Regiopolis-Notre
ND
(--)
nwi
1
--
McIntyre, Kaitlyn
Thousand Islands
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault Open Girls
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Perry, Sarah
Thousand Islands
2.55m
(8'4.25)
1
10
--
Terrell, Emery
Glebe CI
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#kinsmen-hungerford
#tiss
66 shares:
Hungerford-Burnbrae Farms Track and Field Classic
,
All Saints Catholic Track and Field and Cross Country - Whitby, Ontario
,
Almonte & District High School Track & Field and Cross Country - Almonte, Ontario
,
Arnprior District High School Track and Field and Cross Country - Arnprior, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Bill Crothers Secondary School Track & Field and Cross Country - Unionville, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
4
2016
1
2015
26
1
2014
42
4
2013
56
5
2012
117
10
2011
115
13
2010
44
11
2009
5
Show 6 more
Hashtags
#kinsmen-hungerford
#tiss
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!