Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Bill Crothers Secondary School Track & Field and Cross Country - Unionville, Ontario
you RUN the place
44 Main St, Unionville, Ontario, L3R 2E4, Canada
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Blake Hembruff
Photos (
0
)
View
Videos (
6
)
View
News (
7
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (7 articles)
All News
Search
2012 Results - OFSAA Central Regional Track Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
May 29th 2012, 10:27pm
Comments
OFSAA Central Regional Track Championships
May 29, 2012 to May 30, 2012
Oshawa Civic, Oshawa, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Alexander MacKenzie - Richmond Hill
All Saints - Whitby
Almaguin Highlands
Anderson Collegiate
Aurora
Banting Memorial
Barrie Central
Barrie North
Bayview - Richmond Hill
Bear Creek
Bill Crothers SS
Bowmanville
Bracebridge/Muskoka Lakes
Bradford
Brother Andre Catholic
Bur Oak S S
Cardinal Carter Cath - Aurora
Central Collegiate
Clarington Central
Clarke
Collingwood CI
Community Hebrew Academy
Courtice
Donald A. Wilson
Dr GW Williams
Dr JM Denison
Dunbarton
Eastdale - Oshawa
Eastview
Elmvale
Emily Carr
Father Leo Austin
GL Roberts
Gravenhurst
Henry Street
Holy Cross - Woodbridge
Holy Trinity - Bradford
Holy Trinity - Courtice
Huntsville
Huron Heights - Newmarket
Innisdale
J Clarke Richardson
Jean Vanier - Collingwood
Jean Vanier Cath - Richmond Hill
Jean Vanier Cath - Scarborough
Keswick
Langstaff
Maple
Markham District
Markville
Maxwell Heights - Oshawa
Middlefield
Midland Secondary
Milliken Mills
Monsignor Paul Dwyer Catholic
Nantyr Shores
Newmarket
Notre Dame - Ajax
Nottawasaga Pines
O'Neill
Orillia District CVI
Our Lady of the Lake
Park Street CI
Parry Sound
Patrick Fogarty
Penetanguishene
Pickering - Ajax
Pine Ridge
Port Perry
Renaissance ESC
Richmond Green
Richmond Hill
RS McLaughlin
Sacred Heart Cath - Newmarket
Sinclair
Sir William Mulock
St Charles Garnier - Whitby
St Dominic Catholic
St Elizabeth Catholic
St Jean de Brebeuf - Vaughn
St Joan of Arc - Barrie
St Joan of Arc - Maple
St Joseph's - Barrie
St Mary - Pickering
St Maximilian Kolbe - Aurora
St Peter's - Barrie
St Robert
St Stephens
St Theresa of Lisieux - Richmond Hill
St Theresa’s - Midland
St Thomas Aquinas - Tottenham
Stouffville
Sutton
Thornhill
Thornlea
Twin Lakes
Unionville
Unity Christian - Barrie
Uxbridge
Vaughan - Thornhill
Westmount - Hamilton
Woodbridge College
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
1500m Wheelchair
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
1500m Steeple
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Kejean
Woodbridge Colle
13.88
nwi
1
2
Grant, D'Vaughn
Woodbridge Colle
15.10
nwi
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Asemota, Duan
Notre Dame - Aja
11.57
nwi
1
2
Kelly, Jayden
St Joan of Arc -
11.70
nwi
1
3
Palomino, Nick
Dr GW Williams
11.72
nwi
1
4
Kyeame, Nathan
Bill Crothers SS
11.76
nwi
1
5
Kelly, Trae
Innisdale
11.78
nwi
1
6
Makinde, Philip
Richmond Green
11.85
nwi
1
7
Hibbert, D.J.
St Joseph's - Ba
11.88
nwi
1
8
Richards, O'Shane
Notre Dame - Aja
11.89
nwi
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pichelli, Alec
Sacred Heart Cat
11.54
nwi
1
2
Riley, Logan
All Saints - Whi
11.59
nwi
1
3
Rhone, Daiten
Donald A. Wilson
11.63
nwi
1
4
Pileggi, David
St Joan of Arc -
12.00
nwi
1
5
Helman, Miles
Bill Crothers SS
12.09
nwi
1
6
Cretaro, Silvio
St Joan of Arc -
12.15
nwi
1
7
Pullen, Will
Eastview
12.22
nwi
1
8
Barclay, Brandon
Sinclair
12.22
nwi
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ajomale, Bolade
Alexander MacKen
10.94
nwi
1
2
Bobb, Brandon
St Charles Garni
10.99
nwi
1
3
Brown, Jaiden
Pine Ridge
11.14
nwi
1
4
DeGrasse, Andre
Milliken Mills
11.16
nwi
1
5
Williams, Doron
Pickering - Ajax
11.34
nwi
1
6
Thompson, Oshane
Pickering - Ajax
11.54
nwi
1
7
Backx, Josh
Alexander MacKen
11.63
nwi
1
8
Fetting, Brendan
Banting Memorial
11.68
nwi
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kyeame, Nathan
Bill Crothers SS
23.38
nwi
1
2
Yien, Chris
Bill Crothers SS
23.82
nwi
1
3
Asemota, Duan
Notre Dame - Aja
23.88
nwi
1
4
Euraj, Keith
Pine Ridge
24.06
nwi
1
5
Deschamps, Ryan
Sinclair
24.14
nwi
1
6
Lanktree, Willie
Bill Crothers SS
24.64
nwi
1
7
Richards, O'Shane
Notre Dame - Aja
24.74
nwi
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Riley, Logan
All Saints - Whi
23.50
nwi
1
2
Pichelli, Alec
Sacred Heart Cat
24.05
nwi
1
3
Zabsonre, Majeed
Brother Andre Ca
24.15
nwi
1
4
Frith, Cyan
Dunbarton
24.26
nwi
1
5
Helman, Miles
Bill Crothers SS
24.50
nwi
1
6
Pullen, Will
Eastview
25.12
nwi
1
7
Falconer, JD
Innisdale
25.33
nwi
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ajomale, Bolade
Alexander MacKen
22.29
nwi
1
2
Allotey, Dillando
Monsignor Paul D
22.53
nwi
1
3
Brown, Jaiden
Pine Ridge
22.71
nwi
1
4
Anglin, Shemar
Bill Crothers SS
22.90
nwi
1
5
Cunningham, Joshua
Brother Andre Ca
23.13
nwi
1
6
Brown, Jared
Eastview
23.23
nwi
1
7
Karilingingham, Yathu
Bill Crothers SS
23.70
nwi
1
8
Raymond, Spencer
Patrick Fogarty
23.79
nwi
1
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Euraj, Keith
Pine Ridge
51.68
2
2
Jones, Logan
Pine Ridge
51.93
2
3
Pare, Tim
St Maximilian Ko
52.05
2
4
Nice, Kyle
Dr GW Williams
52.38
2
5
Fischer, Austin
St Joan of Arc -
52.96
2
6
Strasser, Logan
St Joseph's - Ba
53.33
2
7
Bell, Josh
St Maximilian Ko
53.42
1
8
Anderson, Matt
Port Perry
53.47
1
10
Menecola, C.J.
Banting Memorial
54.10
1
9
Lanktree, Willie
Bill Crothers SS
54.10
2
11
Auciello, Vince
St Jean de Brebe
55.10
2
12
Prendergast, Jake
Pine Ridge
55.40
1
13
Polstrup, Doug
Bracebridge/Musk
57.24
1
14
Archer, Justice
Innisdale
58.76
1
--
Markov, Tristan
Eastview
DQ
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miller, Chris
Donald A. Wilson
52.98
2
2
Solomon, Michael
St Maximilian Ko
54.74
2
3
Frith, Cyan
Dunbarton
55.03
2
4
Riley, Tyson
All Saints - Whi
55.06
2
5
Banfield, Myles
Bill Crothers SS
55.33
2
6
Collins, Tyler
Courtice
55.42
2
7
Cano, David
St Peter's - Bar
55.71
1
8
Perrera, Dwayne
Notre Dame - Aja
55.95
2
9
Deacon, Adam
Eastview
56.53
1
10
Hembruff, Blake
Bill Crothers SS
57.22
1
11
Falconer, JD
Innisdale
57.33
2
12
Appleby, Jake
Dr GW Williams
57.92
1
13
Craig, William
St Theresa’s -
58.44
1
14
Gordier, Danny
Almaguin Highlan
58.51
1
15
Priest, Nathan
Collingwood CI
58.95
1
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cunningham, Joshua
Brother Andre Ca
49.35
2
2
Williams, Shaquan
Pickering - Ajax
49.73
2
3
Williams, Myles
Dunbarton
50.12
2
4
Koopmans, Mackenzie
Eastview
50.13
2
5
Anglin, Shemar
Bill Crothers SS
50.48
1
6
Allotey, Dillando
Monsignor Paul D
50.58
2
7
Russell, William
Pine Ridge
50.89
2
8
Gordon, Zayne
Pickering - Ajax
51.52
1
9
Senior, Devereaux
Richmond Green
51.55
1
10
Ehirim, Amara
Bill Crothers SS
51.70
2
11
Mariette, Blake
St Maximilian Ko
52.28
2
12
Raymond, Spencer
Patrick Fogarty
52.65
1
13
Summers, Tyler
Bracebridge/Musk
53.69
1
14
Agnew, Hunter
Collingwood CI
53.94
1
15
Vanriel, Brandon
Banting Memorial
54.23
1
16
Eisses, Andrew
Unity Christian
55.58
1
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pare, Tim
St Maximilian Ko
2:03.12
1
2
Cole, Keith
Courtice
2:03.87
1
3
McGowan, Chris
RS McLaughlin
2:04.63
1
4
Bell, Josh
St Maximilian Ko
2:04.80
1
5
Stel, Joey
Aurora
2:04.89
1
6
Nice, Kyle
Dr GW Williams
2:07.22
1
7
Paul, David
Bear Creek
2:08.19
1
8
Curry, Luis
Holy Trinity - B
2:11.32
1
9
Aukstakalnis, Thomas
Donald A. Wilson
2:11.75
1
10
Hughes, Ben
Eastview
2:12.15
1
11
Langford, Jason
Collingwood CI
2:13.01
1
12
Maw, Brent
Orillia District
2:15.02
1
13
Calder, Cameron
Elmvale
2:15.06
1
14
Hyland, Charles
RS McLaughlin
2:17.98
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Freemantle, Ben
Sacred Heart Cat
2:04.01
1
2
LaHaye, Yousuf
RS McLaughlin
2:04.95
1
3
Fernandes, Isaiah
Sacred Heart Cat
2:05.37
1
4
Reid, Ryan
Bill Crothers SS
2:05.73
1
5
Appleby, Jake
Dr GW Williams
2:05.76
1
6
Cano, David
St Peter's - Bar
2:08.37
1
7
Osborne, Eric
Bowmanville
2:09.12
1
8
Wilcox, Stuart
RS McLaughlin
2:10.48
1
9
Marando, Sam
St Peter's - Bar
2:11.00
1
10
Bell, Chris
Nantyr Shores
2:11.16
1
11
Chase, Scott
Dunbarton
2:11.91
1
12
Sit, Daylan
Richmond Green
2:12.01
1
13
Gaskin, Vinton
RS McLaughlin
2:12.70
1
14
Smith, Konor
Nottawasaga Pine
2:13.79
1
15
Deacon, Adam
Eastview
2:14.09
1
16
Usher, Braden
Collingwood CI
2:18.70
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Freemantle, Alex
Sacred Heart Cat
1:57.26
1
2
Papania, Marco
Richmond Green
1:57.98
1
3
Gordon, Zayne
Pickering - Ajax
1:58.36
1
4
Jarron, Lukas
Pickering - Ajax
1:58.82
1
5
Thibert, Stuart
Port Perry
1:59.12
1
6
Koopmans, Mackenzie
Eastview
1:59.69
1
7
Callaghan, Ciaran
Sacred Heart Cat
1:59.87
1
8
Richardson, Ben
Bill Crothers SS
1:59.99
1
9
Hyde, Ashton
Pickering - Ajax
2:00.76
1
10
Styba, Michael
Bill Crothers SS
2:01.19
1
11
Allen, Troy
Banting Memorial
2:02.14
1
12
Griffith, Saed
RS McLaughlin
2:04.10
1
13
Charbonneau, Luke
St Thomas Aquina
2:04.25
1
14
Druken, Matt
St Joseph's - Ba
2:04.64
1
15
Badger, Josh
Parry Sound
2:04.71
1
16
Lacey, Cameron
Innisdale
2:06.78
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dobos, Isaac
RS McLaughlin
4:08.51
1
2
Ackerman, Nathan
Courtice
4:08.94
1
3
Blair, Sebastian
Newmarket
4:10.06
1
4
Elmhirst, Rob
Huron Heights -
4:10.21
1
5
Cole, Keith
Courtice
4:14.01
1
6
Stel, Joey
Aurora
4:15.25
1
7
McGowan, Chris
RS McLaughlin
4:22.12
1
8
Paul, David
Bear Creek
4:23.07
1
9
Ross, Corey
Notre Dame - Aja
4:26.81
1
10
Curry, Luis
Holy Trinity - B
4:31.71
1
11
Greer, Sam
Eastview
4:34.90
1
12
Langford, Jason
Collingwood CI
4:35.17
1
13
Al-Jawad, Jafaar
Nantyr Shores
4:37.89
1
14
Bialkowski, Marek
Parry Sound
4:42.27
1
15
Kilner, Colin
Langstaff
4:43.46
1
16
Ulgiati, Eric
Sacred Heart Cat
4:44.25
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
LaHaye, Yousuf
RS McLaughlin
4:20.39
1
2
Freemantle, Ben
Sacred Heart Cat
4:23.18
1
3
Osborne, Eric
Bowmanville
4:23.41
1
4
Fernandes, Isaiah
Sacred Heart Cat
4:23.72
1
5
Jeffrey, Nathan
Almaguin Highlan
4:24.91
1
6
Brown-Lafoy, Cole
RS McLaughlin
4:27.38
1
7
Renouf, Dillon
Anderson Collegi
4:28.82
1
8
Wilcox, Stuart
RS McLaughlin
4:30.53
1
9
Moore, Brian
Bracebridge/Musk
4:30.81
1
10
Sit, Daylan
Richmond Green
4:34.56
1
11
Marando, Sam
St Peter's - Bar
4:38.67
1
12
Smith, Konor
Nottawasaga Pine
4:39.87
1
13
Froebel, David
Renaissance ESC
4:40.24
1
14
Tyrell, Justyn
Eastview
4:43.94
1
15
Lasci, Jacob
Twin Lakes
4:48.43
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
King, Xavier
Pickering - Ajax
3:59.43
1
2
Stephenson, Matt
RS McLaughlin
4:04.47
1
3
Freemantle, Alex
Sacred Heart Cat
4:04.74
1
4
McColl, Andrew
Markham District
4:06.25
1
5
Penney, Kyle
Sacred Heart Cat
4:07.10
1
6
Thibert, Stuart
Port Perry
4:10.13
1
7
Papania, Marco
Richmond Green
4:11.67
1
8
Bunn, Jonathan
Barrie North
4:13.17
1
9
Jarron, Lukas
Pickering - Ajax
4:13.43
1
10
Charbonneau, Luke
St Thomas Aquina
4:16.64
1
11
Druken, Matt
St Joseph's - Ba
4:17.46
1
12
Allen, Troy
Banting Memorial
4:22.37
1
13
Beardsall, Andrew
Banting Memorial
4:24.83
1
14
Richardson, Ben
Bill Crothers SS
4:26.09
1
15
Usher, Jordan
Collingwood CI
4:30.04
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dobos, Isaac
RS McLaughlin
9:19.93
1
2
Elmhirst, Rob
Huron Heights -
9:20.40
1
3
Ackerman, Nathan
Courtice
9:20.93
1
4
Blair, Sebastian
Newmarket
9:22.83
1
5
Smee, Keaton
Huron Heights -
9:25.12
1
6
McNally, Jordan
RS McLaughlin
9:35.19
1
7
Greer, Sam
Eastview
9:41.86
1
8
Ross, Corey
Notre Dame - Aja
9:44.40
1
9
Lee, Edward
St Joseph's - Ba
9:45.91
1
10
Winkel, Bayley
Henry Street
9:53.79
1
11
Matthews, Jordan
Newmarket
9:54.57
1
12
Kilner, Colin
Langstaff
9:58.82
1
13
Jones, Kieran
Park Street CI
10:02.68
1
14
Al-Jawad, Jafaar
Nantyr Shores
10:06.15
1
15
Bialkowski, Marek
Parry Sound
10:11.67
1
16
Greer, Jason
Parry Sound
10:37.34
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Osborne, Eric
Bowmanville
9:30.37
1
2
LaHaye, Yousuf
RS McLaughlin
9:30.48
1
3
Jeffrey, Nathan
Almaguin Highlan
9:31.59
1
4
Brown-Lafoy, Cole
RS McLaughlin
9:32.13
1
5
Moore, Brian
Bracebridge/Musk
9:37.36
1
6
Renouf, Dillon
Anderson Collegi
9:38.99
1
7
Brar, Rajan
Maxwell Heights
9:51.23
1
8
Freemantle, Ben
Sacred Heart Cat
9:57.44
1
9
Fernandes, Isaiah
Sacred Heart Cat
9:57.48
1
10
Baik, Vincent
St Theresa of Li
10:04.29
1
11
Jackson, Ryan
Eastview
10:04.45
1
12
Persaud, Kiran
Markham District
10:08.42
1
13
Lasci, Jacob
Twin Lakes
10:17.57
1
14
Tyrell, Justyn
Eastview
10:28.71
1
15
Snyder, Kris
Bear Creek
10:32.13
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
King, Xavier
Pickering - Ajax
8:36.50
1
2
Stephenson, Matt
RS McLaughlin
8:41.44
1
3
Kirkup, Brandon
Dunbarton
8:50.60
1
4
Olesky, Riley
Monsignor Paul D
8:54.07
1
5
Moyer, Christopher
Notre Dame - Aja
8:57.09
1
6
Ellis, Jon
Holy Trinity - B
9:07.33
1
7
Smith, Nat
Unionville
9:13.48
1
8
Beardsall, Andrew
Banting Memorial
9:15.83
1
9
Penney, Kyle
Sacred Heart Cat
9:17.25
1
10
Bunn, Jonathan
Barrie North
9:22.36
1
11
Finlayson, Jack
Twin Lakes
9:23.58
1
12
White, Tyler
Aurora
9:27.87
1
13
Smith, Nicholas
Dr GW Williams
9:29.23
1
14
Usher, Jordan
Collingwood CI
9:36.65
1
15
Stolys, Kyle
Bill Crothers SS
9:39.18
1
16
Greco, Steven
St Joseph's - Ba
10:07.13
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
King, Xavier
Pickering - Ajax
6:01.78
1
2
White, Tyler
Aurora
6:13.36
1
3
Kirkup, Brandon
Dunbarton
6:13.44
1
4
Moyer, Christopher
Notre Dame - Aja
6:16.54
1
5
Smee, Keaton
Huron Heights -
6:20.04
1
6
Olesky, Riley
Monsignor Paul D
6:27.31
1
7
Greco, Steven
St Joseph's - Ba
6:31.96
1
8
Finlayson, Jack
Twin Lakes
6:37.32
1
9
Ellis, Jon
Holy Trinity - B
6:45.01
1
10
Deighan, Luke
Sacred Heart Cat
6:45.02
1
11
Randall, Brendan
Courtice
6:53.81
1
12
Williams-McIntosh, Nik
Sacred Heart Cat
7:04.86
1
13
Fox, Liam
Collingwood CI
7:09.57
1
14
Martin, Nick
Eastview
7:14.96
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Betty, Brian
Pickering - Ajax
14.28
nwi
1
2
Osuntoyinbo, Mike
Sacred Heart Cat
14.42
nwi
1
3
Werner, Wyatt
Port Perry
14.54
nwi
1
4
Gravelle, Bailey
Almaguin Highlan
14.82
nwi
1
5
Jean-Baptiste, Trever
Pickering - Ajax
14.82
nwi
1
6
Medina, Chris
Sacred Heart Cat
15.51
nwi
1
7
Tai, Geoffrey
Unionville
16.08
nwi
1
8
Niewhof, Sam
Eastview
16.13
nwi
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lakeit, Zack
Dunbarton
14.23
nwi
1
2
Abrahams-Webste, Tresh
Pickering - Ajax
14.51
nwi
1
3
Pichelli, Alec
Sacred Heart Cat
14.74
nwi
1
4
Suderman, Peter
Sacred Heart Cat
15.33
nwi
1
5
McRobbie, Conner
Sacred Heart Cat
15.59
nwi
1
6
Holmes, Mike
Innisdale
15.67
nwi
1
7
Walker, TJ
Courtice
15.79
nwi
1
8
Warner-Johnson, Justic
Pickering - Ajax
16.05
nwi
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cyrus, Keith
St Mary - Picker
14.27
nwi
1
2
Wright, Andre
Dunbarton
14.63
nwi
1
3
Joseph, Yazin
Pickering - Ajax
14.84
nwi
1
4
Solomon, Junior
Innisdale
14.88
nwi
1
5
Oyebanjo-Odofin, Ademi
Innisdale
15.15
nwi
1
6
Anane, Matthew
Pickering - Ajax
15.26
nwi
1
7
Li, Bryan
Richmond Green
16.15
nwi
1
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jean-Baptiste, Trever
Pickering - Ajax
41.29
2
2
Osuntoyinbo, Mike
Sacred Heart Cat
41.55
2
3
Gravelle, Bailey
Almaguin Highlan
41.99
2
4
Werner, Wyatt
Port Perry
43.15
2
5
Smalley, Brent
Uxbridge
43.29
2
6
Tai, Geoffrey
Unionville
43.68
2
7
Pedro, Elias San
Innisdale
44.02
1
8
Medina, Chris
Sacred Heart Cat
44.09
2
9
Prendergast, Jake
Pine Ridge
44.19
1
10
Archer, Justice
Innisdale
45.07
1
11
Carles, Estevan
Innisdale
45.22
1
12
Jackson, Kerwin
Pickering - Ajax
45.47
2
13
Laplume, John
St Peter's - Bar
45.71
1
14
Wong, Howard
Markville
46.11
1
15
Semikolennihs, Ilja
St Maximilian Ko
46.43
1
16
King, Kalton
St Theresa’s -
48.38
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miller, Chris
Donald A. Wilson
41.03
2
2
Rhone, Daiten
Donald A. Wilson
42.17
2
3
Lakeit, Zack
Dunbarton
42.72
2
4
Suderman, Peter
Sacred Heart Cat
44.10
2
5
Solomon, Michael
St Maximilian Ko
44.33
2
6
Holmes, Mike
Innisdale
44.43
1
7
McRobbie, Conner
Sacred Heart Cat
45.46
2
8
Aketepe, Dotun
Innisdale
45.59
1
9
Thompson-Bruce, Daunte
Stouffville
47.07
1
10
Cumberbatch, Keyshaun
Pickering - Ajax
47.08
2
11
Heaney, Liam
St Peter's - Bar
47.30
1
12
Antonides, Joel
Unity Christian
47.39
1
13
Gardlund, Niklas
Elmvale
49.29
1
14
Simone, Anthony
Cardinal Carter
49.52
1
15
McNamara, Jon
Elmvale
51.49
1
--
Abrahams-Webste, Tresh
Pickering - Ajax
DNF
2
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Senior, Devereaux
Richmond Green
56.13
2
2
Cyrus, Keith
St Mary - Picker
57.11
2
3
Agnew, Hunter
Collingwood CI
57.79
2
4
Oyebanjo-Odofin, Ademi
Innisdale
58.03
2
5
Summers, Tyler
Bracebridge/Musk
58.09
2
6
Mathieu, Austin
Markville
59.74
1
7
Gordon, Zayne
Pickering - Ajax
1:00.22
2
8
Stachiw, Terrin
Father Leo Austi
1:00.36
1
9
Smith, Joe
Park Street CI
1:00.37
2
10
Ayerst, Connor
Patrick Fogarty
1:00.90
1
11
Stewart, Jordan
Bradford
1:01.65
1
12
Miranda, Jonathan
Sacred Heart Cat
1:02.56
1
13
Rodrigues, Cameron
St Mary - Picker
1:02.86
1
14
Gaffoor, Brandon
Markville
1:07.70
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Osaguona
,
Asemota
,
Spence
,
Richards
Notre Dame - Aja
44.81
2
2
Jean-Bap
,
Betty
,
McKenzie
,
Boateng
Pickering - Ajax
45.38
2
3
Kyeame
,
Yien
,
Lanktree
,
Lindo-Ir
Bill Crothers SS
45.39
2
4
Hughes
,
Niewhof
,
Markov
,
McLaughl
Eastview
46.16
2
5
Campanic
,
Cook
,
Archer
,
Pedro
Innisdale
46.16
2
6
Chong
,
Gutierre
,
Swaby
,
Perez
St Elizabeth Cat
46.57
2
7
Hibbert
,
Strasser
,
Bortoluz
,
Lee
St Joseph's - Ba
46.74
2
8
Gravelle
,
Austin
,
Burton
,
Chapman
Almaguin Highlan
46.90
2
9
Relay Team
Unionville
46.92
1
10
Barnet
,
Fiorini
,
Goulbour
,
Deschamp
Sinclair
47.88
1
11
Arnold
,
Palomino
,
Fiedelde
,
Nice
Dr GW Williams
48.33
1
12
Skellite
,
Arnaud
,
LaPlume
,
Villegas
St Peter's - Bar
48.80
1
13
Dekkers
,
Elliott
,
Choghri
,
Couture
Bear Creek
49.74
1
--
Lee
,
Skuljica
,
Heymans
,
Dimaria
Central Collegia
DQ
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Miller
,
Rhone
,
Jamrik
,
Sooylal
Donald A. Wilson
45.38
2
2
Riley
,
Riley
,
Kporodu
,
Henry
All Saints - Whi
46.25
2
3
Pileggi
,
Tejan-Co
,
Lemieux
,
Cretaro
St Joan of Arc -
46.37
2
4
Aketepe
,
Holmes
,
Falconer
,
Brown
Innisdale
46.67
2
5
Jarrett
,
Cumberba
,
Abrahams
,
Hull
Pickering - Ajax
46.82
2
6
Barclay
,
Campbell
,
Thom
,
Giles
Sinclair
47.64
2
7
Hutchins
,
Pullen
,
Ingram
,
Bowen
Eastview
48.09
2
8
McRobbie
,
Pichelli
,
Russo
,
Suderman
Sacred Heart Cat
48.15
1
9
Kenny
,
Newell
,
Georgief
,
Solomon
St Maximilian Ko
48.66
1
10
Olay
,
Akeson
,
Fisher
,
Jones
Holy Trinity - C
48.99
1
11
Bi
,
Cheng
,
Tseng
,
Dosanjh
Markville
49.23
1
12
Usher
,
Buck
,
Priest
,
Stadnyk
Collingwood CI
49.30
1
13
Heaney
,
Cano
,
Gostkows
,
Marando
St Peter's - Bar
49.48
1
14
Douglas
,
Shearer
,
Gaines
,
Craig
St Theresa’s -
49.65
1
15
Howe
,
Loupelle
,
Sergi
,
Dykstra
St Joseph's - Ba
51.04
1
--
Helman
,
Gonsalve
,
Hamilton
,
Cheung
Bill Crothers SS
DQ
2
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Anane
,
Williams
,
Joseph
,
Thompson
Pickering - Ajax
43.00
2
2
Anglin
,
Anglin
,
Manuel
,
Kariling
Bill Crothers SS
43.04
2
3
Sharpe
,
Rodrigue
,
Cyrus
,
Marchese
St Mary - Picker
43.37
2
4
Jackson
,
Moton
,
Strelyan
,
Prempeh
St Joan of Arc -
43.88
2
5
Kelly
,
Oyebanjo
,
Solomon
,
Wilkins-
Innisdale
44.07
2
6
Boland
,
Backx
,
DelPlavi
,
Ajomale
Alexander MacKen
45.53
1
7
Vautour
,
Sealy
,
Sigfrids
,
Ellis
Sinclair
45.66
1
8
Wong
,
Mathieu
,
Jerimiah
,
Mittelho
Markville
46.07
2
9
Scott
,
Agnew
,
Hodgson
,
Pfeiffer
Collingwood CI
46.59
1
10
Fisher
,
Matthews
,
Seberras
,
Matthews
Jean Vanier - Co
46.64
1
11
Stoddart
,
Archer
,
Yang
,
Malek
Donald A. Wilson
47.94
1
--
Koopmans
,
Kordich
,
Brown
,
Chesson
Eastview
FS
2
--
Stypulko
,
Seeley
,
Robitail
,
Donkers
St Peter's - Bar
FS
1
--
Seymour
,
Smith
,
Tait
,
Goodier
Park Street CI
DQ
1
--
Miranda
,
Henry
,
dePaulse
,
Bryce
Sacred Heart Cat
DQ
1
--
Campbell
,
Gardner
,
Hayles
,
Francis
Notre Dame - Aja
DQ
2
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Williams
,
Gordon
,
Hyde
,
Jarron
Pickering - Ajax
3:21.79
2
2
Kariling
,
Anglin
,
Ehirim
,
Richards
Bill Crothers SS
3:25.09
2
3
Freemant
,
Penney
,
Henry
,
dePaulse
Sacred Heart Cat
3:26.45
2
4
Kirkup
,
Frith
,
Williams
,
Zeeman-A
Dunbarton
3:27.29
2
5
Koopmans
,
Beaudoin
,
Chesson
,
Brown
Eastview
3:30.03
1
6
Bauer
,
Karwowsk
,
White
,
Allotey
Monsignor Paul D
3:32.33
1
7
Abas
,
Hall
,
Mellipha
,
Khan
Woodbridge Colle
3:33.08
2
8
Falconer
,
Campanic
,
Oyebanjo
,
Solomon
Innisdale
3:33.89
2
9
Bi
,
Jerimiah
,
Dosanjh
,
Mathieu
Markville
3:34.18
1
10
Griffith
,
Stephens
,
Thomson
,
McGowan
RS McLaughlin
3:34.27
2
11
Vanriel
,
Galezows
,
Menecola
,
Allen
Banting Memorial
3:34.58
1
12
Francis
,
Shatalow
,
Hayles
,
Gardner
Notre Dame - Aja
3:35.35
1
13
Bell
,
Pare
,
Solomon
,
Mariette
St Maximilian Ko
3:37.77
2
14
Pfeiffer
,
Fox
,
Hannon
,
Agnew
Collingwood CI
3:43.01
1
15
Cano
,
Stypulko
,
Corona
,
Atkinson
St Peter's - Bar
3:43.38
1
16
Stone
,
Irving
,
Norman
,
Rodie
Huntsville
3:44.60
1
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Melliphant, Kendalle
Woodbridge Colle
16.20m
(53'1.75)
1
2
Dobson, Brandon
Nottawasaga Pine
15.49m
(50'9.75)
1
3
Barker, Greg
Stouffville
15.42m
(50'7)
1
4
Greenwood, Trevor
Clarke
15.08m
(49'5.5)
1
5
Strickland, Jordan
Keswick
14.53m
(47'8)
1
6
Mariani, Francesco
Cardinal Carter
14.51m
(47'7.25)
1
7
Campanico, Christian
Innisdale
13.93m
(45'8.25)
1
8
Cameron, Mac
Eastview
13.37m
(43'10.25)
1
9
Robson, Mitch
Courtice
12.87m
(42'2.5)
1
10
Hewak, Jesse
Anderson Collegi
12.79m
(41'11.5)
1
11
Fischer, Austin
St Joan of Arc -
12.72m
(41'8.75)
1
12
Mei, Rogan
St Joseph's - Ba
12.41m
(40'8.5)
1
13
Austin, Bryan
Almaguin Highlan
12.27m
(40'3)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Joseph, Yanic
Pickering - Ajax
13.44m
(44'1)
1
2
Raspanti, Jonathan
Emily Carr
12.58m
(41'3.25)
1
3
Vinco, Iseo
Cardinal Carter
12.32m
(40'5)
1
4
Allong, Jaysheon
Dunbarton
12.30m
(40'4.25)
1
5
Brady, Kent
Port Perry
12.19m
(39'11.75)
1
6
Georgieff, Anthony
St Maximilian Ko
11.96m
(39'2.75)
1
7
Bowins, Devon
St Dominic Catho
11.81m
(38'8.75)
1
8
Sepp, Luke
Dunbarton
11.72m
(38'5.25)
1
9
Gemme, Alexandre
St Charles Garni
11.56m
(37'11)
1
10
Neumann, Mike
Sutton
11.54m
(37'10.25)
1
11
Stubbs, Caullen
Bradford
11.44m
(37'6.25)
1
12
Rattasid, Alexander
St Thomas Aquina
11.03m
(36'2.25)
1
13
Wang, Alex
Bayview - Richmo
10.97m
(35'11.75)
1
14
Simpson, Blake
Orillia District
10.45m
(34'3.25)
1
15
McDermid, Alex
Nantyr Shores
9.91m
(32'6)
1
16
Williams, Alex
Elmvale
9.67m
(31'8.5)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Blake
St Joseph's - Ba
15.28m
(50'1.5)
1
2
Khan, Haider Ali
Woodbridge Colle
13.62m
(44'8)
1
3
Yeung, Jason
Unionville
13.41m
(43'11.75)
1
4
Winner, Blair
Holy Trinity - C
13.32m
(43'8.25)
1
5
Ozeg, Viktor
Huntsville
13.11m
(43'0)
1
6
Fontana, Alex
Pickering - Ajax
13.04m
(42'9.25)
1
7
Lindo, Jhalil
Dunbarton
13.03m
(42'8.75)
1
8
Bunjaku, Visar
Emily Carr
12.73m
(41'9)
1
9
Findlay, Phil
Elmvale
12.44m
(40'9.75)
1
10
Welch, Jackson
Bill Crothers SS
12.32m
(40'5)
1
11
Brown, Derek
Holy Trinity - C
12.24m
(40'1.75)
1
12
Wilcox, Derek
Keswick
12.06m
(39'6.75)
1
12
Stubbs, Wilder
Bradford
12.06m
(39'6.75)
1
14
Welds, Ben
Clarington Centr
11.81m
(38'8.75)
1
15
Smith, Kirby
Nottawasaga Pine
10.53m
(34'6.5)
1
Mens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Greenwood, Trevor
Clarke
57.81m
(189'7.75)
1
2
Barker, Greg
Stouffville
49.41m
(162'1.25)
1
3
Mariani, Francesco
Cardinal Carter
47.34m
(155'3.75)
1
4
Dobson, Brandon
Nottawasaga Pine
46.58m
(152'9.75)
1
5
Ferlito, Justin
Cardinal Carter
43.83m
(143'9.5)
1
6
Spence, Alex
Elmvale
43.28m
(141'11.75)
1
7
Nogalo, Luke
Holy Trinity - B
38.88m
(127'6.5)
1
8
Boulanger, Patrick
Dunbarton
36.31m
(119'1.5)
1
9
Huitema, Tom
Unity Christian
36.25m
(118'11)
1
10
Kemp, Jackson
Uxbridge
35.42m
(116'2.25)
1
11
Doetsch, Jason
Huntsville
35.41m
(116'2)
1
12
Hudson, Marcus
Pickering - Ajax
35.22m
(115'6.5)
1
13
Koson, Taylor
Bear Creek
34.47m
(113'1)
1
14
Hu, Raymond
Anderson Collegi
34.25m
(112'4.25)
1
15
Jeyaseelan, Aeron
Unionville
33.49m
(109'10.5)
1
16
Froese, Jeff
Our Lady of the
28.67m
(94'0.5)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shearer, Kaden
St Theresa’s -
41.50m
(136'1.75)
1
2
Gaines, Nathan
St Theresa’s -
38.03m
(124'9)
1
3
Sepp, Luke
Dunbarton
35.74m
(117'3)
1
4
Williams, Alex
Elmvale
33.29m
(109'2.5)
1
5
Stubbs, Caullen
Bradford
31.79m
(104'3.5)
1
6
Lloyd, Sam
Orillia District
31.58m
(103'7.25)
1
7
Wang, Alex
Bayview - Richmo
31.20m
(102'4.25)
1
8
Brady, Kent
Port Perry
30.52m
(100'1.5)
1
9
Ray, Noah
Orillia District
30.39m
(99'8.25)
1
10
Raspanti, Jonathan
Emily Carr
30.12m
(98'9.75)
1
11
Brissett, Tarrick
Pickering - Ajax
27.98m
(91'9.5)
1
12
Vinco, Iseo
Cardinal Carter
26.78m
(87'10.25)
1
13
Holiad, Justin
Holy Trinity - C
25.19m
(82'7.5)
1
14
Ahmed, Danyal
Sutton
24.02m
(78'9.5)
1
--
Joseph, Yanic
Pickering - Ajax
FOUL
(--)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Blake
St Joseph's - Ba
51.73m
(169'8.5)
1
2
Wilson, Nolan
Park Street CI
41.47m
(136'0.5)
1
3
Stillwell, Shane
Orillia District
40.82m
(133'11)
1
4
Dutra, Matthew
Cardinal Carter
40.57m
(133'1)
1
5
Armstrong, Mat
Nantyr Shores
40.33m
(132'3.75)
1
6
Earle, Nick
Park Street CI
40.20m
(131'10.5)
1
7
Dajia, Sasha
St Maximilian Ko
39.66m
(130'1.25)
1
8
Lindo, Jhalil
Dunbarton
37.65m
(123'6.25)
1
9
Heliotis, Dean
Innisdale
34.91m
(114'6.25)
1
10
Gideon, Jacob
Dunbarton
34.78m
(114'1.25)
1
11
Furlano, Daniel
St Robert
34.70m
(113'10)
1
12
Fuller, Trey
Dunbarton
34.45m
(113'0.25)
1
13
Winner, Blair
Holy Trinity - C
33.83m
(110'11.75)
1
14
Camp, Nate Van
Port Perry
32.81m
(107'7.5)
1
15
Ho, Russell
Bill Crothers SS
30.82m
(101'1.25)
1
16
Nichol, Garrett
Sacred Heart Cat
29.04m
(95'3.25)
1
Mens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hughes, Ben
Eastview
50.31m
(165'0.5)
1
2
Ferlito, Justin
Cardinal Carter
48.55m
(159'3.25)
1
3
Johnson, Alex
All Saints - Whi
46.07m
(151'1.75)
1
4
Reid, Eric
Stouffville
45.36m
(148'9.75)
1
5
Hudson, Marcus
Pickering - Ajax
44.41m
(145'8.25)
1
6
Marks, Ryan
St Joseph's - Ba
42.90m
(140'8.75)
1
7
Barker, Greg
Stouffville
41.68m
(136'8.75)
1
8
Small, Mitchell
Community Hebrew
40.96m
(134'4.5)
1
9
McCue, Chris
St Joseph's - Ba
40.36m
(132'4.75)
1
10
Pedias, Christian
Clarke
40.21m
(131'11)
1
11
Rodger, Ryan
Patrick Fogarty
38.59m
(126'7.25)
1
12
Robson, Mitch
Courtice
38.56m
(126'6)
1
13
Nogalo, Luke
Holy Trinity - B
37.44m
(122'10)
1
14
Leung, Chris
Bill Crothers SS
36.74m
(120'6.25)
1
15
Lee, Edward
St Joseph's - Ba
36.40m
(119'5)
1
16
Hegan, Connor
Clarke
30.75m
(100'10.5)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Raspanti, Jonathan
Emily Carr
44.49m
(145'11.5)
1
2
Ingram, Owen
Eastview
44.22m
(145'0.75)
1
3
Dykstra, Sean
St Joseph's - Ba
43.31m
(142'1)
1
4
Rodrigues, Rhyan
St Robert
41.17m
(135'0.75)
1
5
Brady, Kent
Port Perry
41.16m
(135'0.25)
1
6
Borrelli, Jacob
Orillia District
38.48m
(126'2.75)
1
7
Stubbs, Caullen
Bradford
37.73m
(123'9.25)
1
8
Ahmed, Danyal
Sutton
35.96m
(117'11.75)
1
9
Vandervecht, Tanner
Huron Heights -
34.79m
(114'1.5)
1
10
Lebel, Mark
Bear Creek
34.32m
(112'7)
1
11
Younghusband, Travis
Dunbarton
33.08m
(108'6.25)
1
12
Stringer, Liam
Elmvale
31.86m
(104'6.25)
1
13
Baronet, Jordan
Monsignor Paul D
31.58m
(103'7.25)
1
14
Benn, Ross
St Maximilian Ko
31.53m
(103'5.25)
1
15
Gemme, Alexandre
St Charles Garni
30.34m
(99'6.25)
1
16
Stachiw, Liam
Father Leo Austi
27.79m
(91'2)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Seymour, Scott
Park Street CI
51.23m
(168'0.75)
1
2
Mistele, Brandon
Henry Street
48.96m
(160'7.5)
1
3
Earle, Nick
Park Street CI
46.93m
(153'11.5)
1
4
Rudan, Alexander
Henry Street
46.77m
(153'5.25)
1
5
Torrone, Joe
Cardinal Carter
46.42m
(152'3.5)
1
6
Armstrong, Mat
Nantyr Shores
44.86m
(147'2)
1
7
Beckett, Ryan
Penetanguishene
43.47m
(142'7.25)
1
8
Taylor, Derek
Eastview
42.73m
(140'2.25)
1
9
Dumphy, Cody
Keswick
41.44m
(135'11.5)
1
10
Stachiw, Terrin
Father Leo Austi
39.60m
(129'11)
1
11
Cunningham, Blake
Brother Andre Ca
38.29m
(125'7.25)
1
12
Rodie, Chris
Huntsville
37.36m
(122'6.75)
1
13
Deighan, Luke
Sacred Heart Cat
36.78m
(120'8)
1
14
Martin, Colin
Port Perry
35.58m
(116'8.75)
1
15
Ho, Russell
Bill Crothers SS
33.33m
(109'4)
1
16
Shepley, Michael
Holy Trinity - C
31.17m
(102'3)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Popov, Aloysha
Sacred Heart Cat
1.85m
(6'0.75)
1
2
Daniel, Myles
Anderson Collegi
1.80m
(5'10.75)
1
3
Laditi, Tomi
Woodbridge Colle
1.75m
(5'8.75)
1
4
Stacey, Nick
Nantyr Shores
1.65m
(5'4.75)
1
5
Markov, Tristan
Eastview
1.65m
(5'4.75)
1
6
O'Brien, Kareem
Monsignor Paul D
1.65m
(5'4.75)
1
7
Wisotzky, Jesse
Barrie Central
1.65m
(5'4.75)
1
8
Barnet, Greg
Sinclair
1.60m
(5'2.75)
1
9
Stone, Jamie
Bradford
1.55m
(5'1)
1
--
Russell, Levar
Pickering - Ajax
NH
(--)
1
--
Daley, Joshua
J Clarke Richard
NH
(--)
1
--
Fisher, Shawn
Jean Vanier Cath
NH
(--)
1
--
Pedvis, Matthew
Richmond Hill
NH
(--)
1
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Joey
Penetanguishene
1.75m
(5'8.75)
1
2
Falconer, JD
Innisdale
1.70m
(5'6.75)
1
3
Newell, Adam
St Maximilian Ko
1.65m
(5'4.75)
1
4
Barclay, Brandon
Sinclair
1.65m
(5'4.75)
1
5
Williamson, Alan
Dr GW Williams
1.60m
(5'2.75)
1
6
Hamilton, Rory
Aurora
1.60m
(5'2.75)
1
7
Walker, TJ
Courtice
1.60m
(5'2.75)
1
7
Edobor, Omar
Pickering - Ajax
1.60m
(5'2.75)
1
10
Francis, Julian
St Theresa of Li
1.55m
(5'1)
1
11
Lynch, Kingsley
Innisdale
1.55m
(5'1)
1
9
Martyn, Daniel
Innisdale
1.55m
(5'1)
1
12
Kell, Jeff
Banting Memorial
1.50m
(4'11)
1
12
Clark, Mac
Unity Christian
1.50m
(4'11)
1
14
Mensah, Jeremiah
St Stephens
1.50m
(4'11)
1
--
Hughes, John
Monsignor Paul D
NH
(--)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lesage, Alex
Almaguin Highlan
1.95m
(6'4.75)
1
2
Grant, Nick
St Mary - Picker
1.95m
(6'4.75)
1
3
Johnson-Powell, Dushawn
Notre Dame - Aja
1.90m
(6'2.75)
1
4
Thompson, Bradley
Maple
1.90m
(6'2.75)
1
5
Wolf, Jonathan
Collingwood CI
1.85m
(6'0.75)
1
5
Hutchcroft, Jacob
Anderson Collegi
1.85m
(6'0.75)
1
5
Morrison, Mackenzie
Barrie Central
1.85m
(6'0.75)
1
8
Khounnoraj, Alex
Maple
1.85m
(6'0.75)
1
9
Whitfield, Drew
Twin Lakes
1.85m
(6'0.75)
1
10
Hall, Knolan
Woodbridge Colle
1.80m
(5'10.75)
1
11
Keates, Jon
Dr GW Williams
1.75m
(5'8.75)
1
12
Richards, Devin
Pine Ridge
1.75m
(5'8.75)
1
13
Yue, Jonathan
St Theresa of Li
1.70m
(5'6.75)
1
14
Vanriel, Brandon
Banting Memorial
1.70m
(5'6.75)
1
--
Kordich, Justice
Eastview
NH
(--)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Strickland, Jordan
Keswick
6.13m
(20'1.25)
nwi
1
2
Daniel, Myles
Anderson Collegi
6.06m
(19'10.5)
nwi
1
3
McLaughlin, Scott
Eastview
6.06m
(19'10.5)
nwi
1
4
Foster, Joey
Penetanguishene
5.94m
(19'5.75)
nwi
1
5
Gutierrez, Rodon
St Elizabeth Cat
5.90m
(19'4.25)
nwi
1
6
Hines, Shemar
Bur Oak S S
5.88m
(19'3.5)
nwi
1
7
Hung, Mackenzie
Unionville
5.83m
(19'1.5)
nwi
1
8
Hibbert, D.J.
St Joseph's - Ba
5.77m
(18'11)
nwi
1
9
Kelly, Jayden
St Joan of Arc -
5.77m
(18'11)
nwi
1
10
Jean-Baptiste, Trever
Pickering - Ajax
5.37m
(17'7.25)
nwi
1
11
Ren, Tony
Bayview - Richmo
5.33m
(17'5.75)
nwi
1
12
Scheneman, Caleb
Almaguin Highlan
5.14m
(16'10.25)
nwi
1
--
Cunningham, David
Patrick Fogarty
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wilson, Joey
Penetanguishene
6.02m
(19'9)
nwi
1
2
Stadnyk, Nick
Collingwood CI
5.89m
(19'3.75)
nwi
1
3
Valin, Timothy
St Robert
5.82m
(19'1)
nwi
1
4
Heaney, Liam
St Peter's - Bar
5.77m
(18'11)
nwi
1
5
Lakeit, Zack
Dunbarton
5.73m
(18'9.5)
nwi
1
6
Reil, Brady
Dr GW Williams
5.51m
(18'0.75)
nwi
1
7
Ingram, Owen
Eastview
5.49m
(18'0)
nwi
1
8
Jarrett, Darnel
Pickering - Ajax
5.48m
(17'11.75)
nwi
1
9
Cervantes, Nico
Unionville
5.44m
(17'10)
nwi
1
10
Gregory, Dylan
Innisdale
5.18m
(16'11.75)
nwi
1
11
Bilotta, Brenden
Dr GW Williams
5.17m
(16'11.5)
nwi
1
12
Fleming, Nick
Innisdale
5.17m
(16'11.5)
nwi
1
13
Stoeckle, Patrick
St Stephens
5.08m
(16'8)
nwi
1
14
Valentine-Ennis, Malik
Woodbridge Colle
5.00m
(16'4.75)
nwi
1
15
Doorenspleet, Gerrit
St Stephens
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hall, Knolan
Woodbridge Colle
6.60m
(21'7.75)
nwi
1
2
Rowe, Wyatt
Bear Creek
6.42m
(21'0.75)
nwi
1
3
Khounnoraj, Alex
Maple
6.34m
(20'9.5)
nwi
1
4
Choghri, Brandon
Innisdale
6.32m
(20'8.75)
nwi
1
5
Ajomale, Bolade
Alexander MacKen
6.25m
(20'6)
nwi
1
6
Fadiya, Rotimi
St Joan of Arc -
6.24m
(20'5.5)
nwi
1
7
Rosenow, Wesley
St Theresa’s -
6.23m
(20'5.25)
nwi
1
8
Owen, Deryk
Bradford
6.19m
(20'3.5)
nwi
1
9
Hutchcroft, Jacob
Anderson Collegi
6.15m
(20'2)
nwi
1
10
Sontag, Brett
Gravenhurst
6.14m
(20'1.5)
nwi
1
11
Ly, Danny
Maple
6.06m
(19'10.5)
nwi
1
12
Grant, Nick
St Mary - Picker
6.03m
(19'9.25)
nwi
1
13
Anglin, Omar
Bill Crothers SS
6.01m
(19'8.5)
nwi
1
13
Jeninga, Andrew
Courtice
6.01m
(19'8.5)
nwi
1
15
Richards, Devin
Pine Ridge
5.74m
(18'9.75)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hines, Shemar
Bur Oak S S
13.39m
(43'11)
nwi
1
2
Daniel, Myles
Anderson Collegi
12.91m
(42'4.25)
nwi
1
3
Foster, Joey
Penetanguishene
12.85m
(42'1.75)
nwi
1
4
Goodwin, Adrian
Bill Crothers SS
12.72m
(41'8.75)
nwi
1
5
Popov, Aloysha
Sacred Heart Cat
12.72m
(41'8.75)
nwi
1
6
McLaughlin, Scott
Eastview
12.34m
(40'5.75)
nwi
1
7
Warner, Isaiah
St Joan of Arc -
12.25m
(40'2.25)
nwi
1
8
Ren, Tony
Bayview - Richmo
12.23m
(40'1.5)
nwi
1
9
Hibbert, D.J.
St Joseph's - Ba
12.13m
(39'9.5)
nwi
1
10
Hung, Mackenzie
Unionville
12.02m
(39'5)
nwi
1
11
Hughes, Ben
Eastview
11.51m
(37'9)
nwi
1
12
Scheneman, Caleb
Almaguin Highlan
10.12m
(33'2.25)
nwi
1
--
Gibbons, Derrick
Clarington Centr
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Abrahams-Webste, Treshau
Pickering - Ajax
11.58m
(37'11.75)
nwi
1
2
Valentine-Ennis, Malik
Woodbridge Colle
11.56m
(37'11)
nwi
1
3
Bowen, Zach
Eastview
11.34m
(37'2.25)
nwi
1
4
Nadarajah, Stefan
Unionville
11.15m
(36'6.75)
nwi
1
5
Usher, Braden
Collingwood CI
11.09m
(36'4.5)
nwi
1
6
Fleming, Nick
Innisdale
11.06m
(36'3.25)
nwi
1
7
Wu, Jesse
Unionville
11.03m
(36'2.25)
nwi
1
8
Oostoyk, Chris
Thornhill
11.00m
(36'1)
nwi
1
9
Ho, Garrick
Unionville
10.85m
(35'7)
nwi
1
10
Rhone, Daiten
Donald A. Wilson
10.81m
(35'5.5)
nwi
1
11
Lippert, David
St Stephens
10.62m
(34'10)
nwi
1
12
Warner, Mike
Bear Creek
10.53m
(34'6.5)
nwi
1
13
Hughes, Bryan
Nantyr Shores
10.45m
(34'3.25)
nwi
1
14
Wilkins-Reeves, Dean
Innisdale
9.86m
(32'4)
nwi
1
15
Olay, Alexander
Holy Trinity - C
9.74m
(31'11.25)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Anglin, Omar
Bill Crothers SS
14.03m
(46'0.25)
nwi
1
2
Choghri, Brandon
Innisdale
13.80m
(45'3.25)
nwi
1
3
Fadiya, Rotimi
St Joan of Arc -
13.47m
(44'2.25)
nwi
1
4
Ly, Danny
Maple
13.39m
(43'11)
nwi
1
5
Hutchcroft, Jacob
Anderson Collegi
13.09m
(42'11.25)
nwi
1
6
Hodgson, Jason
Collingwood CI
12.85m
(42'1.75)
nwi
1
7
Backx, Josh
Alexander MacKen
12.76m
(41'10.25)
nwi
1
8
Hall, Knolan
Woodbridge Colle
12.76m
(41'10.25)
nwi
1
9
Sonego, Lyndon
St Joseph's - Ba
12.52m
(41'0.75)
nwi
1
10
Ramsay, Brynle
Sinclair
12.46m
(40'10.5)
nwi
1
11
Wilkins-Reeves, Steve
Innisdale
12.21m
(40'0.5)
nwi
1
12
Seberras, Jesse
Jean Vanier Cath
12.08m
(39'7.5)
nwi
1
13
Archer, Akeil
Donald A. Wilson
11.86m
(38'10.75)
nwi
1
14
Envidia, Christian
Bur Oak S S
11.85m
(38'10.5)
nwi
1
15
McMillan, Evan
Port Perry
11.61m
(38'1)
nwi
1
16
Gallagher, Chivon
Donald A. Wilson
10.84m
(35'6.75)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kwapis, Chris
Sacred Heart Cat
3.40m
(11'1.75)
1
2
Anthony, Ben
St Theresa’s -
3.00m
(9'10)
1
3
Carles, Estevan
Innisdale
2.70m
(8'10.25)
1
3
Steiner, Nick
Sacred Heart Cat
2.70m
(8'10.25)
1
5
Buttineau, Todd
Penetanguishene
2.70m
(8'10.25)
1
6
Smalley, Brent
Uxbridge
2.55m
(8'4.25)
1
7
Baumer, Randy
St Theresa’s -
2.55m
(8'4.25)
1
8
Whitehead, Britton
Almaguin Highlan
2.25m
(7'4.5)
1
--
Holly, Cody
Almaguin Highlan
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Benn, Ross
St Maximilian Ko
2.80m
(9'2)
1
2
Famulari, Joseph
St Maximilian Ko
2.35m
(7'8.5)
1
3
Kiers, Trevor
Almaguin Highlan
2.20m
(7'2.5)
1
4
Hoenski, Simon
Almaguin Highlan
2.05m
(6'8.5)
1
5
Williamson, Steve
Uxbridge
1.75m
(5'8.75)
1
Mens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Benn, Ward
St Maximilian Ko
3.90m
(12'9.5)
1
2
Heliotis, Dean
Innisdale
3.75m
(12'3.5)
1
3
Callan, Mitch
St Theresa’s -
3.00m
(9'10)
1
Mens 1500m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Protomanni, Anthony
Holy Cross - Woo
5:31.84
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCreath, Sade
Bill Crothers SS
12.37
nwi
1
2
Sharpe, Taylor
St Mary - Picker
12.63
nwi
1
3
Adams, Annesha
GL Roberts
12.86
nwi
1
4
Gordon, Aurea
Bill Crothers SS
12.91
nwi
1
5
Scotland, Savannah
Bear Creek
13.02
nwi
1
6
Hyman, Kenya
Pickering - Ajax
13.33
nwi
1
7
King, Allie
Innisdale
13.45
nwi
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Abdul-Rashid, Mariam
Eastdale - Oshaw
12.63
nwi
1
2
Chinque, Thompson
O'Neill
12.86
nwi
1
3
Gordon, Jenysis
Bill Crothers SS
12.87
nwi
1
4
Wark, Simone
Bill Crothers SS
12.88
nwi
1
5
Hendricks, Alanna
Pickering - Ajax
12.91
nwi
1
6
Williams, Kenisha
Notre Dame - Aja
12.93
nwi
1
7
McIntosh, Zanara
Pickering - Ajax
13.05
nwi
1
8
Okon, Vivienne
Jean Vanier Cath
13.36
nwi
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harrison, Shaina
St Maximilian Ko
12.19
nwi
1
2
Defreitas, Tameran
Bear Creek
12.40
nwi
1
3
Julius-William, Domoni
All Saints - Whi
12.41
nwi
1
4
Olasehinde, Temitope
St Joan of Arc -
12.49
nwi
1
5
Valentine, Khadijah
Markham District
12.57
nwi
1
6
Pollack, Martina
Donald A. Wilson
12.77
nwi
1
7
Thomas, Deanna
Innisdale
12.87
nwi
1
8
Pinheiro, Nkeka
All Saints - Whi
13.07
nwi
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCreath, Sade
Bill Crothers SS
25.51
nwi
1
2
Sharpe, Taylor
St Mary - Picker
25.84
nwi
1
3
Adams, Annesha
GL Roberts
26.53
nwi
1
4
Bulgin, Rochele
Bill Crothers SS
27.01
nwi
1
5
Gordon, Aurea
Bill Crothers SS
27.28
nwi
1
6
Dicianna, Michaela
St Theresa of Li
27.59
nwi
1
7
Scotland, Savannah
Bear Creek
27.86
nwi
1
8
Hyman, Kenya
Pickering - Ajax
27.89
nwi
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Abdul-Rashid, Mariam
Eastdale - Oshaw
26.18
nwi
1
2
Williams, Kenisha
Notre Dame - Aja
26.41
nwi
1
3
Gordon, Jenysis
Bill Crothers SS
26.47
nwi
1
4
McIntosh, Zanara
Pickering - Ajax
26.58
nwi
1
5
Chinque, Thompson
O'Neill
26.94
nwi
1
6
Lemon, Kendra
Woodbridge Colle
26.99
nwi
1
7
Henry, Divina
Pickering - Ajax
27.94
nwi
1
8
Ehirim, Ola
Bill Crothers SS
28.13
nwi
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Valentine, Khadijah
Markham District
25.36
nwi
1
2
Defreitas, Tameran
Bear Creek
25.67
nwi
1
3
Harrison, Shaina
St Maximilian Ko
25.73
nwi
1
4
Julius-William, Domoni
All Saints - Whi
25.75
nwi
1
5
Marsh, Alexis
Notre Dame - Aja
25.91
nwi
1
6
Kelsall, Jenna
Eastview
26.83
nwi
1
7
Olasehinde, Temitope
St Joan of Arc -
27.02
nwi
1
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adams, Annesha
GL Roberts
57.31
2
2
Sharpe, Taylor
St Mary - Picker
57.46
2
3
MacNeil, Mackenzie
Cardinal Carter
59.84
2
4
McCreath, Sade
Bill Crothers SS
1:00.03
2
5
Smith, Mariah
Huntsville
1:01.53
2
6
Hodge, Erin
Innisdale
1:02.04
2
7
Bulgin, Rochele
Bill Crothers SS
1:02.60
1
8
Clarke, Elizabeth
Monsignor Paul D
1:02.78
1
9
Cook, Nicole
Bill Crothers SS
1:03.70
2
10
Rich, Nicole
Twin Lakes
1:05.42
1
11
Wismer, Laura
Bracebridge/Musk
1:06.66
1
12
Selkirk, Sam
Unity Christian
1:08.29
1
13
Jurgeneit, Abbey
Sinclair
1:08.58
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lemon, Kendra
Woodbridge Colle
58.92
2
2
Abdul-Rashid, Mariam
Eastdale - Oshaw
59.14
2
3
Skimming, Nicole
Bill Crothers SS
59.75
2
4
Spear, Chloe
St Peter's - Bar
1:01.36
2
5
Gordon, Jenysis
Bill Crothers SS
1:02.28
2
6
MacNeil, Chelsea
Cardinal Carter
1:03.40
2
7
James, Talika
Pickering - Ajax
1:04.35
1
8
Williams, Alexia
Notre Dame - Aja
1:04.64
1
9
Stewart, Alyssa
St Theresa’s -
1:04.69
1
10
Abbaglivo, Altaya
Bill Crothers SS
1:04.77
2
11
Denboer, Jordane
Unity Christian
1:05.46
1
12
Lowing, Emily
Notre Dame - Aja
1:05.96
2
13
Burnie, Teanna
Twin Lakes
1:06.48
1
14
Richardson, Emily
St Theresa’s -
1:06.98
1
15
Hufnagel, Kaitlyn
Eastview
1:07.38
1
16
Stewart, Grace
Port Perry
1:07.81
1
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marsh, Alexis
Notre Dame - Aja
57.11
2
2
Valentine, Khadijah
Markham District
57.21
2
3
Bennett, Yanique
Nantyr Shores
57.91
2
4
Ayers, Katelyn
Orillia District
58.27
2
5
Kelsall, Jenna
Eastview
58.62
2
6
Daly, Maya
Pickering - Ajax
58.82
2
7
Wood, Abby
Bracebridge/Musk
1:00.79
2
8
Sobolewski, Kristina
Anderson Collegi
1:00.85
1
9
Ambursley, Tatiana
Pickering - Ajax
1:00.92
1
10
Hitchcock, Megan
Almaguin Highlan
1:01.64
1
11
Monteith, Carla
St Joseph's - Ba
1:02.33
2
12
Gilbert, Heather
Sir William Mulo
1:02.40
1
13
Rodin, Jessica
Markham District
1:03.11
1
14
Rowe, Nia
All Saints - Whi
1:03.38
1
15
Adekusibe, Adeife
St Joan of Arc -
1:05.62
1
Womens 800m Blind
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Maria, Christina Di
Cardinal Carter
3:39.40
1
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ward, Charlotte
Barrie Central
2:22.99
1
2
Sitarz, Erin
Bill Crothers SS
2:25.72
1
3
Nest, Olivia Van
Huron Heights -
2:26.45
1
4
Baxter, Julia
Uxbridge
2:27.26
1
5
Walton, Kristy
Bradford
2:28.66
1
6
Hamilton, Sarah
All Saints - Whi
2:29.74
1
7
Cook, Nicole
Bill Crothers SS
2:30.28
1
8
Smith, Mariah
Huntsville
2:31.16
1
9
Webster, Alexandria
Eastdale - Oshaw
2:32.30
1
10
Quinn, Bayley
Bear Creek
2:32.37
1
11
Howe, Olivia
Sinclair
2:35.86
1
12
Bokma, Christina
Innisdale
2:41.12
1
13
Jobb, Riekie
Courtice
2:42.86
1
14
Haibodi, Tina
Cardinal Carter
2:49.73
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kearley, Julia
Uxbridge
2:19.47
1
2
El-Ghana, Ikram
Bill Crothers SS
2:22.81
1
3
Robertson, Hayley
Bill Crothers SS
2:24.47
1
4
Gobbo, Victoria
Bill Crothers SS
2:24.57
1
5
Schaaf, Audrey
Donald A. Wilson
2:30.43
1
6
Stewart, Alyssa
St Theresa’s -
2:30.91
1
7
Cherry, Maddie
Bill Crothers SS
2:31.87
1
8
Heptinstall, Caliegh
Port Perry
2:32.53
1
9
Jelinek, Emily
St Joan of Arc -
2:32.66
1
10
Felstead, Raye
Orillia District
2:33.77
1
11
Cornacchia, Michelle
Notre Dame - Aja
2:34.05
1
12
Carlton, Jane
Bracebridge/Musk
2:36.75
1
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wendt, Rebecca
Henry Street
2:16.46
1
2
Nock, Paige
Courtice
2:17.14
1
3
Klie, Siobhan
Anderson Collegi
2:17.47
1
4
Ayers, Katelyn
Orillia District
2:17.89
1
5
Jones, Taylor
Bill Crothers SS
2:20.20
1
6
Froebel, Jennifer
Renaissance ESC
2:23.26
1
7
Affleck, Mary
Holy Trinity - B
2:24.08
1
8
Codyre, Katey
Courtice
2:27.60
1
9
Lang, Jessie
Eastview
2:27.75
1
10
Butera, Jennifer
Holy Cross - Woo
2:29.36
1
11
Owsiany, Kathryn
St Maximilian Ko
2:29.83
1
12
Hassan, Deena
J Clarke Richard
2:35.78
1
13
Fischer, Jordie
Innisdale
2:39.33
1
14
Nichols, Emily
Bracebridge/Musk
2:44.04
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Armstrong, Madeline
Eastview
4:45.96
1
2
Fisher, Katie
Uxbridge
4:47.27
1
3
Federov, Yulia
Vaughan - Thornh
4:48.81
1
4
Cirone, Katerina
RS McLaughlin
4:55.09
1
5
Boucher, Bettina
Donald A. Wilson
5:02.53
1
6
Quinn, Bayley
Bear Creek
5:10.62
1
7
Baxter, Julia
Uxbridge
5:11.18
1
8
Cianni, Anna
Cardinal Carter
5:17.80
1
9
Nest, Olivia Van
Huron Heights -
5:25.89
1
10
Hatcher, Veronica
Orillia District
5:26.95
1
11
Webster, Alexandria
Eastdale - Oshaw
5:26.96
1
12
Clair, Henry
Parry Sound
5:30.39
1
13
Houlahan, Kristie
Sacred Heart Cat
5:39.35
1
14
Morphy, Brittany
Bill Crothers SS
5:48.41
1
15
Tazzeo, Clare
Patrick Fogarty
6:12.37
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kearley, Julia
Uxbridge
4:50.63
1
2
Henry, Chardae
RS McLaughlin
4:53.02
1
3
Horner, Kelsey
Newmarket
4:53.93
1
4
El-Ghana, Ikram
Bill Crothers SS
4:54.82
1
5
Armstrong, Jessica
St Joan of Arc -
4:55.95
1
6
Tzogas, Lauren
Uxbridge
5:06.63
1
7
Robertson, Hayley
Bill Crothers SS
5:07.00
1
8
Warren, Nicole
Dunbarton
5:13.32
1
9
Gobbo, Victoria
Bill Crothers SS
5:14.38
1
10
Stewart, Alyssa
St Theresa’s -
5:16.71
1
11
Reynolds, Jessie
Bradford
5:16.93
1
12
Jelinek, Emily
St Joan of Arc -
5:21.81
1
13
Schaaf, Audrey
Donald A. Wilson
5:24.62
1
14
Felstead, Raye
Orillia District
5:28.87
1
15
Law, Sarah
Innisdale
5:31.34
1
16
Leighton, Devin
Almaguin Highlan
5:38.30
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hawthorn, Natalia
Bracebridge/Musk
4:40.31
1
2
Wendt, Rebecca
Henry Street
4:42.69
1
3
Cheung, Tiffany
Bill Crothers SS
4:43.43
1
4
Hamilton, Georgia
Twin Lakes
4:43.96
1
5
Nock, Paige
Courtice
4:46.31
1
6
Klie, Siobhan
Anderson Collegi
4:46.85
1
7
Rae, Rebecca
Orillia District
4:48.85
1
8
Froebel, Jennifer
Renaissance ESC
4:54.65
1
9
McCormick, Natalie
St Joseph's - Ba
4:54.89
1
10
Jones, Taylor
Bill Crothers SS
5:00.52
1
11
Rothenbroker, Meghan
Aurora
5:02.48
1
12
Weber, Eartha
Innisdale
5:03.86
1
13
Affleck, Mary
Holy Trinity - B
5:04.80
1
14
Burgess, Raquel
Uxbridge
5:04.90
1
15
Owsiany, Kathryn
St Maximilian Ko
5:23.29
1
16
Chant, Natalie
O'Neill
5:24.51
1
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Federov, Yulia
Vaughan - Thornh
10:16.30
1
2
Fisher, Katie
Uxbridge
10:17.74
1
3
Cirone, Katerina
RS McLaughlin
10:31.71
1
4
Armstrong, Madeline
Eastview
10:32.95
1
5
Boucher, Bettina
Donald A. Wilson
10:49.44
1
6
Cianni, Anna
Cardinal Carter
11:17.17
1
7
Sitarz, Emily
Bill Crothers SS
11:32.24
1
8
Clair, Henry
Parry Sound
11:36.25
1
9
Hatcher, Veronica
Orillia District
11:46.55
1
10
Verbeek, Victoria
Bracebridge/Musk
11:49.23
1
11
Martin, Mckenzie
Uxbridge
11:59.58
1
12
Penney, Heather
Port Perry
12:02.56
1
13
Houlahan, Kristie
Sacred Heart Cat
12:05.08
1
14
Marghetis, Melinda
St Maximilian Ko
12:06.36
1
15
Atwood, Riley
Huntsville
12:12.69
1
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Henry, Chardae
RS McLaughlin
10:24.55
1
2
Armstrong, Jessica
St Joan of Arc -
10:25.07
1
3
Horner, Kelsey
Newmarket
10:30.62
1
4
Tzogas, Lauren
Uxbridge
11:11.90
1
5
Warren, Nicole
Dunbarton
11:15.95
1
6
Haghgoo, Kristina
Thornlea
11:35.24
1
7
Cornacchia, Michelle
Notre Dame - Aja
11:36.17
1
8
Ellis, Kristina
Holy Trinity - B
11:38.31
1
9
Robertson, Hayley
Bill Crothers SS
11:45.45
1
10
Law, Sarah
Innisdale
11:49.08
1
11
Rickard, Brynn
Clarington Centr
11:50.74
1
12
Nicols, Marina
Bill Crothers SS
11:53.10
1
13
McDonald, Lauren
St Joseph's - Ba
11:56.42
1
14
Simms, Hannah
Eastview
12:31.73
1
15
Hatkoski, Sophia
Huntsville
13:10.34
1
16
Ramos, Kim
Nantyr Shores
13:23.46
1
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hawthorn, Natalia
Bracebridge/Musk
10:14.43
1
2
Rae, Rebecca
Orillia District
10:18.57
1
3
Cheung, Tiffany
Bill Crothers SS
10:20.73
1
4
Hamilton, Georgia
Twin Lakes
10:28.53
1
5
Smegal, Alison
Monsignor Paul D
10:46.76
1
6
McCormick, Natalie
St Joseph's - Ba
10:50.95
1
7
Burgess, Raquel
Uxbridge
11:02.76
1
8
Rothenbroker, Meghan
Aurora
11:03.86
1
9
Weber, Eartha
Innisdale
11:08.45
1
10
Harvey, Rebecca
Uxbridge
11:37.36
1
11
Fiorini, Nicole
St Maximilian Ko
11:38.60
1
12
Denault, Carolyn
Aurora
11:47.80
1
13
Balon, Lauren
Cardinal Carter
11:56.54
1
14
Gill, Serena
Pickering - Ajax
12:40.88
1
15
Devilliers, Jessica
Courtice
12:52.37
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smegal, Alison
Monsignor Paul D
5:14.83
1
2
Nolan, Katrina
Elmvale
5:17.45
1
3
Codyre, Katey
Courtice
5:17.77
1
4
Jackson, Jenn
Eastview
5:20.84
1
5
Walton, Kristy
Bradford
5:28.31
1
6
Graatmans, Jennicka
Newmarket
5:29.29
1
7
Boucher, Bettina
Donald A. Wilson
5:30.95
1
8
Phillips, Katie
Emily Carr
5:30.98
1
9
Sitarz, Emily
Bill Crothers SS
5:46.03
1
10
Butera, Jennifer
Holy Cross - Woo
5:48.92
1
11
Hassan, Deena
J Clarke Richard
5:49.34
1
12
Ellis, Kristina
Holy Trinity - B
5:59.55
1
13
Balon, Lauren
Cardinal Carter
6:00.96
1
14
Weber, Eartha
Innisdale
6:03.25
1
15
McTavish, Meghan
Port Perry
6:12.96
1
16
Verbeek, Victoria
Bracebridge/Musk
6:27.99
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thevenin, Tia
Pine Ridge
12.10
nwi
1
2
Sharpe, Sommer
St Mary - Picker
12.26
nwi
1
3
Prince, Kendra
Pickering - Ajax
12.40
nwi
1
4
Li, Emma
Bill Crothers SS
12.48
nwi
1
5
Thomas, Taija
Notre Dame - Aja
12.51
nwi
1
6
Boyle, Jordan
Bill Crothers SS
12.73
nwi
1
7
Cheung, Paige
Nantyr Shores
13.23
nwi
1
8
MacIsaac, Erin
Uxbridge
13.28
nwi
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hendricks, Alanna
Pickering - Ajax
11.75
nwi
1
2
Skimming, Nicole
Bill Crothers SS
12.46
nwi
1
3
Thomas, Shannice
Pickering - Ajax
13.12
nwi
1
4
Bailey, Chelayne
Pickering - Ajax
13.17
nwi
1
5
Zagas, Matina
St Maximilian Ko
13.24
nwi
1
6
Daechsel, Olivia
Sacred Heart Cat
13.32
nwi
1
7
Sandoval, Jessie
St Thomas Aquina
13.65
nwi
1
--
Ramos, Alyson
Donald A. Wilson
DQ
nwi
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thomas, Deanna
Innisdale
14.51
nwi
1
2
Daly, Maya
Pickering - Ajax
14.55
nwi
1
3
Bennett, Yanique
Nantyr Shores
14.63
nwi
1
4
Dholakia, Meira
Jean Vanier Cath
14.81
nwi
1
5
Jorgensen, Trista
Emily Carr
15.12
nwi
1
6
Evans, Karena
Pickering - Ajax
15.28
nwi
1
7
Batten, Lyndsay
Aurora
15.28
nwi
1
8
Gordon, Sam
Bill Crothers SS
15.96
nwi
1
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hodge, Erin
Innisdale
45.11
2
2
Thevenin, Tia
Pine Ridge
45.71
2
3
Graves, Brittany
St Joan of Arc -
46.99
2
4
Slater, Tyra
Pickering - Ajax
47.60
2
5
Keenan, Mandy
Bill Crothers SS
48.03
2
6
Hebert, Miranda
Sacred Heart Cat
48.74
2
7
Prince, Kendra
Pickering - Ajax
49.67
2
8
MacIntosh, Melissa
Innisdale
51.69
1
9
Bartley, Katie
Almaguin Highlan
52.57
1
10
Enright, Sophie
Collingwood CI
52.61
2
11
Negrazis, Lauren
Uxbridge
53.45
1
12
Clement, Kristy
Elmvale
53.48
1
13
MacIsaac, Erin
Uxbridge
55.12
1
14
Yu, Claudia
Unionville
57.55
1
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Skimming, Nicole
Bill Crothers SS
44.90
2
2
Hendricks, Alanna
Pickering - Ajax
47.03
2
3
Wark, Simone
Bill Crothers SS
47.65
2
4
Spear, Chloe
St Peter's - Bar
47.99
2
5
Zagas, Matina
St Maximilian Ko
49.33
2
6
Ramos, Alyson
Donald A. Wilson
50.09
2
7
Kreps, Allyson
Almaguin Highlan
51.30
1
8
Carley, Hannah
Sacred Heart Cat
51.50
2
9
Minshull, Sinclair
Uxbridge
51.95
1
10
Stratton, Chloe
Nottawasaga Pine
52.85
1
11
Tuszkiewicz, Heidi
All Saints - Whi
52.89
1
12
Whitton, Maddy
Collingwood CI
52.93
1
13
Latimer, Kayla
Park Street CI
52.97
2
14
Crossley, Paige
St Maximilian Ko
53.77
1
15
Klis, Kaytlin
Sinclair
55.73
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bennett, Yanique
Nantyr Shores
1:01.70
2
2
Daly, Maya
Pickering - Ajax
1:04.95
2
3
Monteith, Carla
St Joseph's - Ba
1:05.27
2
4
Nolan, Katrina
Elmvale
1:05.52
2
5
MacIsaac, Caileigh
Uxbridge
1:05.87
2
6
Kent, Gennell
Maxwell Heights
1:07.93
2
7
Biehl, Michelle
St Peter's - Bar
1:09.19
1
8
Manion, Nicole
Bracebridge/Musk
1:09.48
1
9
Dholakia, Meira
Jean Vanier Cath
1:10.16
2
10
Steiner, Carley
St Maximilian Ko
1:11.47
1
11
Park, Hanna
Bill Crothers SS
1:14.18
1
12
Drew, Kristen
St Maximilian Ko
1:15.14
1
13
Leung, Jasmine
Bur Oak S S
1:15.55
1
14
Hitchcock, Megan
Almaguin Highlan
1:17.52
2
15
Larchie, Aisha
Pickering - Ajax
1:18.52
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Jeune
,
Sharpe
,
Melville
,
Sharpe
St Mary - Picker
50.25
2
2
Morelli
,
Gordon
,
Bulgin
,
Archer
Bill Crothers SS
50.39
2
3
Prince
,
Hyman
,
Slater
,
Ljubevsk
Pickering - Ajax
50.97
2
4
Heron
,
Jurgenei
,
Knowles
,
Liburd-E
Sinclair
51.77
2
5
Linzner
,
Warner
,
Terkovic
,
Graves
St Joan of Arc -
51.90
2
6
MacIntos
,
Fuhrmann
,
King
,
Hodge
Innisdale
52.54
2
7
Noble
,
Thanni
,
James
,
Clarke
Monsignor Paul D
52.76
2
8
Christen
,
Kavaratz
,
Labatt
,
Wyatt
Eastview
52.87
2
9
Wideman
,
VonZuben
,
Empringh
,
Goodwin
Stouffville
53.23
1
10
Donaldso
,
Gosio
,
Espinoza
,
Anderson
St Theresa of Li
53.79
1
11
Tuck
,
Clement
,
McNamara
,
Beam
Elmvale
54.16
1
12
Relay Team
Uxbridge
54.48
1
13
Blais
,
Spadafor
,
Brennan
,
Rewucki
St Joseph's - Ba
54.71
1
14
Relay Team
Unionville
56.65
1
--
Trottier
,
West
,
Filiplic
,
Madigan
Collingwood CI
DQ
1
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Gordon
,
Wark
,
Abbagliv
,
Ehirim
Bill Crothers SS
49.34
2
2
Henry
,
Hendrick
,
James
,
McIntosh
Pickering - Ajax
49.54
2
3
Lowing
,
Williams
,
Wilmot
,
Williams
Notre Dame - Aja
53.06
2
4
Marchewk
,
Daechsel
,
Kelly
,
Hamilton
Sacred Heart Cat
53.40
2
5
Eng-Bail
,
Thompson
,
Thompson
,
Wright
Pine Ridge
53.61
2
6
Park
,
Yousufza
,
Zagas
,
Crossley
St Maximilian Ko
54.35
1
7
Norrie
,
Tordimah
,
Spear
,
Hewitt
St Peter's - Bar
54.38
2
8
MacDonal
,
VanDunen
,
Rickard
,
Rodrigue
Clarington Centr
54.46
1
9
Jones
,
Graham
,
Wise
,
Prust
Eastview
54.61
1
10
Song
,
Girdwood
,
Whitton
,
Stukator
Collingwood CI
54.97
2
11
Felstead
,
Theaker
,
Scott
,
Bertucci
Orillia District
55.45
2
12
Richards
,
Gendron
,
Frandsen
,
Stewart
St Theresa’s -
55.47
1
13
Rosalle
,
Milana
,
Madore
,
Warren
Dunbarton
55.51
1
14
Campbell
,
Asha
,
Armstron
,
Duberry
St Joan of Arc -
56.85
1
15
Rothenbr
,
McNern
,
Bell
,
Royes
Dr GW Williams
57.07
1
16
Brown
,
Ego
,
Latimer
,
Angus
Park Street CI
58.04
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Evans
,
Prince
,
Ambursle
,
Daly
Pickering - Ajax
49.18
2
2
Bevan
,
Adekusib
,
Bevan
,
Olasehin
St Joan of Arc -
49.50
2
3
Gordon
,
Park
,
Skimming
,
Murugana
Bill Crothers SS
49.99
2
4
Defreita
,
Blake
,
Deane
,
Scotland
Bear Creek
50.20
2
5
Thevenin
,
Forbes
,
Kikulis
,
Wilmot
Pine Ridge
51.19
2
6
Ireland
,
Pollack
,
Ohaeme
,
Francis
Donald A. Wilson
51.19
2
7
Kelsall
,
Loucks
,
Lang
,
Carson
Eastview
52.24
2
8
Weaver
,
Hitchcoc
,
Bartley
,
Butson
Almaguin Highlan
53.00
1
9
Harrison
,
Tombari
,
Retnakan
,
Steiner
St Maximilian Ko
53.02
1
10
Boyd
,
Torre
,
Mateyk
,
Hebert
Sacred Heart Cat
53.42
1
11
Catchpol
,
Wang
,
Woolgar
,
Williams
Dunbarton
53.57
1
12
Tushingh
,
Sobolews
,
Matsushi
,
Irvine
Anderson Collegi
53.83
2
13
King
,
Valendar
,
Nolan
,
KleinGeb
Elmvale
53.89
1
14
Nims
,
Ellison
,
Abou-Akl
,
Iaboni
St Jean de Brebe
54.90
1
15
Hutchins
,
Linton
,
Worsley
,
Armstron
Collingwood CI
55.05
1
--
Belanger
,
Wood
,
Manion
,
Nichols
Bracebridge/Musk
DQ
1
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Prince
,
Ambursle
,
Slater
,
Daly
Pickering - Ajax
3:59.80
2
2
Skimming
,
Cook
,
Jones
,
Sitarz
Bill Crothers SS
4:00.93
2
3
Mundle
,
Jeffreys
,
Kent
,
Mundle
Maxwell Heights
4:01.78
2
4
Lang
,
Kelsall
,
Jackson
,
Wyatt
Eastview
4:04.47
2
5
Pinheiro
,
Julius-W
,
Rowe
,
Ford
All Saints - Whi
4:04.79
2
6
Aggarwal
,
Croft
,
Ayers
,
Rae
Orillia District
4:07.50
2
7
Belanger
,
Wood
,
Hawthorn
,
Nichols
Bracebridge/Musk
4:12.96
1
8
Thomas
,
Hodge
,
Goguen
,
King
Innisdale
4:14.67
1
9
CoDyre
,
Nock
,
Jobb
,
Collier
Courtice
4:14.84
2
10
Collison
,
Collison
,
Anim-ans
,
Lemon
Woodbridge Colle
4:16.27
1
11
Relay Team
St Maximilian Ko
4:23.06
1
12
Deane
,
Defreita
,
Quinn
,
Scotland
Bear Creek
4:25.57
1
13
Relay Team
Uxbridge
4:26.05
2
14
Relay Team
Cardinal Carter
4:32.56
1
15
Worsley
,
Wills
,
Enright
,
West
Collingwood CI
4:34.74
1
16
Carley
,
Hebert
,
Houlahan
,
Reed
Sacred Heart Cat
4:39.30
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Megan
Eastview
10.58m
(34'8.5)
1
2
Davis, Rayvn
Dunbarton
10.35m
(33'11.25)
1
3
Brooks, Kaitlin
St Peter's - Bar
10.03m
(32'10.75)
1
4
Fearon, Shaneka
Maxwell Heights
9.91m
(32'6)
1
5
Wells, Kendra
Innisdale
9.85m
(32'3.75)
1
6
Minicola, Paige
Clarke
9.70m
(31'9.75)
1
7
Reddick-Joseph, Jasmine
Maple
9.41m
(30'10.25)
1
8
Dermenjian, Ayden
Parry Sound
8.56m
(28'1)
1
9
Lin, Jenny
Unionville
8.11m
(26'7.25)
1
10
Goodwin, Kayla
Dunbarton
8.03m
(26'4)
1
11
Iaboni, Danielle
St Jean de Brebe
7.75m
(25'5)
1
12
Weeks, Terri
Parry Sound
7.68m
(25'2.25)
1
13
Fringinette, Krystal
St Mary - Picker
7.06m
(23'1.75)
1
14
Arsenault, Maddison
Almaguin Highlan
6.53m
(21'5)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kordez, Samantha
Dr JM Denison
9.95m
(32'7.5)
1
2
Wallace, Ashley
Park Street CI
9.87m
(32'4.5)
1
3
Telesford, Nikita
Pickering - Ajax
9.61m
(31'6.25)
1
4
Martin, Amanda
Donald A. Wilson
9.47m
(31'0.75)
1
5
Cassell, Cyerra
Bill Crothers SS
9.27m
(30'4.75)
1
6
Lawrence, Shawnelle
Monsignor Paul D
8.87m
(29'1)
1
7
Street, Holly
Nottawasaga Pine
8.41m
(27'7)
1
8
Zilney, Alyssa
Eastview
8.26m
(27'1)
1
9
Ajala-Alexis, Paula
Notre Dame - Aja
7.73m
(25'4.25)
1
10
Wright, Ashley
Pine Ridge
7.72m
(25'3.75)
1
11
Tacilauskas, Mikyla
Collingwood CI
7.57m
(24'10)
1
12
Henestrosa, Allison F. d
Sacred Heart Cat
7.55m
(24'9)
1
13
Slingerland, Paige
Barrie Central
7.31m
(23'11.75)
1
14
Edos, Maxine
St Maximilian Ko
7.01m
(22'11.75)
1
15
Courtney, Kiana
Thornlea
6.80m
(22'3.5)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pollock, Hailey
St Joseph's - Ba
11.40m
(37'4.75)
1
2
Pollock, Hannah
St Joseph's - Ba
11.23m
(36'10)
1
3
Irwin, Sam
Elmvale
10.97m
(35'11.75)
1
4
Morgan, Natania
Pine Ridge
10.32m
(33'10.25)
1
5
Bursey, Taylor
Port Perry
10.28m
(33'8.5)
1
6
Jones, Samantha
Sinclair
10.16m
(33'4)
1
7
O'Connel, Sydney
Holy Trinity - B
9.62m
(31'6.5)
1
8
Campos, Priscilla
Almaguin Highlan
9.57m
(31'4.75)
1
9
Bourolias, Anthoula
Markville
9.50m
(31'2)
1
10
Jackson, Keeyana
Thornlea
9.25m
(30'4)
1
11
Martin, Paulyna
St Joan of Arc -
9.23m
(30'3.25)
1
12
Shields, Katelynn
Holy Trinity - C
9.03m
(29'7.5)
1
13
O'Connel, Kelsey
Holy Trinity - B
8.78m
(28'9.5)
1
14
Mallory, Taylor
Newmarket
8.75m
(28'8.25)
1
15
Tejan-Cole, Hamida
St Joan of Arc -
8.68m
(28'5.5)
1
16
Lue, Cassesha
St Mary - Picker
6.47m
(21'2.5)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Megan
Eastview
32.18m
(105'6.75)
1
2
Minicola, Paige
Clarke
25.73m
(84'4.75)
1
3
Simpson, Taylor
Nantyr Shores
25.09m
(82'3.75)
1
4
Brooks, Kaitlin
St Peter's - Bar
24.20m
(79'4.75)
1
5
Baldwin, Sydney
St Joseph's - Ba
23.17m
(76'0)
1
6
Moon-chong, Kimberly
St Robert
22.10m
(72'6)
1
7
Cousins, Shyhien
J Clarke Richard
21.36m
(70'0.75)
1
8
Dermenjian, Ayden
Parry Sound
20.82m
(68'3.5)
1
9
Macauley, Taylor
Bill Crothers SS
20.54m
(67'4.5)
1
10
Harris, Holly
Pickering - Ajax
19.63m
(64'4.75)
1
11
Davis, Rayvn
Dunbarton
19.58m
(64'2.75)
1
12
Fearon, Shaneka
Maxwell Heights
18.91m
(62'0.25)
1
13
Reddick-Joseph, Jasmine
Maple
18.87m
(61'10.75)
1
14
Shwed, Alanna
St Robert
18.74m
(61'5.75)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wallace, Ashley
Park Street CI
30.75m
(100'10.5)
1
2
Cassell, Cyerra
Bill Crothers SS
29.32m
(96'2.25)
1
3
Buck, Sam
Orillia District
26.97m
(88'5.75)
1
4
O'Neill, Jenn
Elmvale
25.64m
(84'1.25)
1
5
Wilson, Mackenzie
Thornlea
24.11m
(79'1)
1
6
Tacilauskas, Mikyla
Collingwood CI
22.65m
(74'3.5)
1
7
Kordez, Samantha
Dr JM Denison
22.57m
(74'0.5)
1
8
DiBacco, Evangelyn
Orillia District
22.17m
(72'8.75)
1
9
Shepley, Kristen
Holy Trinity - C
20.64m
(67'8.5)
1
10
Henestrosa, Allison F. d
Sacred Heart Cat
20.02m
(65'8)
1
11
Lawrence, Shawnelle
Monsignor Paul D
19.83m
(65'0.5)
1
12
Ajala-Alexis, Paula
Notre Dame - Aja
19.43m
(63'8.75)
1
13
McMechan, Kaitlynn
Elmvale
19.34m
(63'5.25)
1
14
Edos, Maxine
St Maximilian Ko
17.79m
(58'4.25)
1
15
Wright, Ashley
Pine Ridge
17.72m
(58'1.5)
1
16
Cummings, Elissa
Uxbridge
17.05m
(55'11.25)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Irwin, Sam
Elmvale
36.64m
(120'2.5)
1
2
Pollock, Hannah
St Joseph's - Ba
33.45m
(109'8.75)
1
3
Pollock, Hailey
St Joseph's - Ba
33.40m
(109'6.75)
1
4
Durtnall, Elicia
Elmvale
31.94m
(104'9.25)
1
5
Bursey, Taylor
Port Perry
29.95m
(98'3)
1
6
Simpson, Lindsay
Orillia District
28.30m
(92'10)
1
7
Kortko, Jordan
Sutton
27.07m
(88'9.75)
1
8
Clancy, Erin
Emily Carr
24.89m
(81'7.75)
1
9
Morgan, Natania
Pine Ridge
24.85m
(81'6.25)
1
10
Jones, Samantha
Sinclair
24.84m
(81'5.75)
1
11
Cheung, Priscilla
St Robert
24.47m
(80'3.25)
1
12
Christie, Jordan
Eastview
23.61m
(77'5.5)
1
13
Sinclair, Shantel
Anderson Collegi
23.15m
(75'11.25)
1
14
Laing, Krista
Monsignor Paul D
22.19m
(72'9.5)
1
15
Jackson, Keeyana
Thornlea
20.24m
(66'4.75)
1
16
Pollack, Sarah
Thornlea
18.31m
(60'0.75)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson-Bennett, Breanne
Bill Crothers SS
38.10m
(125'0)
1
2
Simmons, Deidrah
Woodbridge Colle
30.25m
(99'2.75)
1
3
Harris, Holly
Pickering - Ajax
28.15m
(92'4.25)
1
4
Brooks, Kaitlin
St Peter's - Bar
27.51m
(90'3)
1
5
Krupl, Madeleine
Pickering - Ajax
27.47m
(90'1.5)
1
6
Brunette, Madison
Barrie Central
27.08m
(88'10)
1
7
Nieleszurek, Katie-Lynn
Banting Memorial
25.27m
(82'10.75)
1
8
Simpson, Taylor
Nantyr Shores
24.81m
(81'4.75)
1
9
Devitt, Paige
Uxbridge
23.93m
(78'6)
1
10
Goodwin, Kayla
Dunbarton
23.51m
(77'1.5)
1
11
Samuel, Steffei
Brother Andre Ca
23.42m
(76'10)
1
12
Weeks, Terri
Parry Sound
23.11m
(75'9.75)
1
13
Dermenjian, Ayden
Parry Sound
23.05m
(75'7.25)
1
14
Richard, Jelisa Gnanagur
Sinclair
18.45m
(60'6.25)
1
15
Incognito, Amanda
Cardinal Carter
16.46m
(54'0)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Buck, Sam
Orillia District
32.05m
(105'1.75)
1
2
Bickell, Arlana
Twin Lakes
27.41m
(89'11)
1
3
O'Neill, Jenn
Elmvale
27.19m
(89'2.25)
1
4
Wilson, Mackenzie
Thornlea
26.94m
(88'4.5)
1
5
Gendron, Melissa
St Theresa’s -
26.62m
(87'4)
1
6
Lawrence, Shawnelle
Monsignor Paul D
26.28m
(86'2.5)
1
7
Kennedy, Victoria
Emily Carr
25.12m
(82'4.75)
1
8
Ado, Selda
Brother Andre Ca
24.97m
(81'11)
1
9
Cassell, Cyerra
Bill Crothers SS
24.57m
(80'7.25)
1
10
Marchand, Emily
St Theresa’s -
24.08m
(79'0)
1
11
Cummings, Elissa
Uxbridge
23.52m
(77'1.75)
1
12
Baran, Nicole
Monsignor Paul D
21.86m
(71'8.5)
1
13
Zilney, Alyssa
Eastview
21.51m
(70'6.75)
1
14
Wilson, Alysa
Uxbridge
21.26m
(69'9)
1
15
Inibhunu, Happy
All Saints - Whi
20.92m
(68'7.5)
1
16
Lapid, Henley
Community Hebrew
20.44m
(67'0.5)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Durtnall, Elicia
Elmvale
35.55m
(116'7.5)
1
2
Jones, Samantha
Sinclair
34.92m
(114'6.75)
1
3
Loucks, Samantha
Eastview
32.22m
(105'8.5)
1
4
Ecker, Victoria
All Saints - Whi
31.56m
(103'6.5)
1
5
Kortko, Jordan
Sutton
31.24m
(102'5.75)
1
6
McBride, Megan
Huron Heights -
31.07m
(101'11)
1
7
Korte, Marie
Brother Andre Ca
30.18m
(99'0)
1
8
Thomson, Laura
Bear Creek
28.16m
(92'4.5)
1
9
Lam, Doris
Brother Andre Ca
27.96m
(91'8.75)
1
10
Nayman, Candace
Westmount - Hami
27.35m
(89'8.75)
1
11
Lamorie, Lacie
Bear Creek
25.68m
(84'3)
1
12
Mogavaro, Robyn
All Saints - Whi
24.91m
(81'8.5)
1
13
O'Connel, Sydney
Holy Trinity - B
24.52m
(80'5.25)
1
14
Kingsbury, Meagan
Park Street CI
22.74m
(74'7.25)
1
15
Trask, Veronica
Anderson Collegi
19.92m
(65'4.25)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dombroski, Skylar
Banting Memorial
1.61m
(5'3.25)
1
2
Thanni, Moyin
Monsignor Paul D
1.61m
(5'3.25)
1
3
McBride, Elizabeth
Bracebridge/Musk
1.58m
(5'2)
1
4
Stevens, Saralyn
Patrick Fogarty
1.50m
(4'11)
1
5
Boyle, Jordan
Bill Crothers SS
1.50m
(4'11)
1
6
Robert, Myriam
St Charles Garni
1.50m
(4'11)
1
10
Espinoza, Francesca
St Theresa of Li
1.45m
(4'9)
1
11
Liburd-Edwards, Shayna
Sinclair
1.45m
(4'9)
1
7
Walton, Kristy
Bradford
1.45m
(4'9)
1
7
Lipsett, Alannah
Uxbridge
1.45m
(4'9)
1
7
Medved, Rachel
Twin Lakes
1.45m
(4'9)
1
12
Graham, Nicole
Barrie Central
1.40m
(4'7)
1
13
Lambrinos, Gina
Dr GW Williams
1.35m
(4'5)
1
13
Sawan, Beatrice
Sacred Heart Cat
1.35m
(4'5)
1
15
Gallagher, Ireland
Clarke
1.35m
(4'5)
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Abou-Akl, Ashley
St Jean de Brebe
1.61m
(5'3.25)
1
2
Denboer, Jordane
Unity Christian
1.53m
(5'0)
1
3
Wise, Rachael
Eastview
1.50m
(4'11)
1
4
Lipsett, Lauren
Uxbridge
1.40m
(4'7)
1
5
Lyon, Brooklyn
Eastview
1.40m
(4'7)
1
6
Hamilton, Bethanie
St Charles Garni
1.40m
(4'7)
1
6
Johnson, Ali
St Joan of Arc -
1.40m
(4'7)
1
8
Thomas, Shannice
Pickering - Ajax
1.35m
(4'5)
1
9
Zilney, Alyssa
Eastview
1.35m
(4'5)
1
10
Lee, Grace
Maple
1.30m
(4'3)
1
11
Guillen, Katarina
St Theresa of Li
1.30m
(4'3)
1
11
Crossley, Paige
St Maximilian Ko
1.30m
(4'3)
1
11
Davies, Chloe
Collingwood CI
1.30m
(4'3)
1
14
Williams, Madi
Central Collegia
1.30m
(4'3)
1
15
Fontana, Desiree
Woodbridge Colle
1.25m
(4'1)
1
15
Baran, Nicole
Monsignor Paul D
1.25m
(4'1)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kikulis, Emma
Pine Ridge
1.61m
(5'3.25)
1
2
Smiljanic, Nicole
Midland Secondar
1.59m
(5'2.5)
1
3
Borgdorff, Melissa
Unity Christian
1.55m
(5'1)
1
4
Gripper, Lucy
Banting Memorial
1.50m
(4'11)
1
5
Mateyk, Emily
Sacred Heart Cat
1.50m
(4'11)
1
10
Korte, Marie
Brother Andre Ca
1.45m
(4'9)
1
11
Doyley, Alecia
Maple
1.45m
(4'9)
1
12
Chau, Chanel
Unionville
1.45m
(4'9)
1
6
Pollack, Martina
Donald A. Wilson
1.45m
(4'9)
1
6
Thomson, Laura
Bear Creek
1.45m
(4'9)
1
6
Lamorie, Lacie
Bear Creek
1.45m
(4'9)
1
6
White, Tara
Banting Memorial
1.45m
(4'9)
1
13
Wong, Stacey
Bayview - Richmo
1.40m
(4'7)
1
14
Newman, Mackenzi
Sinclair
1.40m
(4'7)
1
15
Ireland, Katiya
Donald A. Wilson
1.35m
(4'5)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Heron, Daijha
Sinclair
5.18m
(16'11.75)
nwi
1
2
Graves, Brittany
St Joan of Arc -
5.16m
(16'11)
nwi
1
3
Scotland, Savannah
Bear Creek
4.98m
(16'4)
nwi
1
4
Simons, Jazlyn
Notre Dame - Aja
4.93m
(16'2)
nwi
1
5
Christensen, Reeve
Eastview
4.91m
(16'1.25)
nwi
1
6
King, Allie
Innisdale
4.91m
(16'1.25)
nwi
1
7
Campbell, Kaitlyn
Innisdale
4.82m
(15'9.75)
nwi
1
8
Vimalendran, Keishane
Middlefield
4.78m
(15'8)
nwi
1
9
Hollingshead, Tanya
Courtice
4.66m
(15'3.25)
nwi
1
10
Montague, Devena
Thornlea
4.47m
(14'7.75)
nwi
1
11
James, Jayde
Monsignor Paul D
4.40m
(14'5)
nwi
1
12
Gubert, Chantelle
St Theresa’s -
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
13
Espinoza, Francesca
St Theresa of Li
4.08m
(13'4.5)
nwi
1
--
Simmons, Deidrah
Woodbridge Colle
FOUL
(--)
nwi
1
--
Thevenin, Tia
Pine Ridge
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mughal, Jasmine
Bill Crothers SS
4.91m
(16'1.25)
nwi
1
2
Campbell, Taliyah
Milliken Mills
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
3
Prust, Anna
Eastview
4.79m
(15'8.5)
nwi
1
4
Rosalle, Ruth
Dunbarton
4.78m
(15'8)
nwi
1
5
Ramos, Alyson
Donald A. Wilson
4.68m
(15'4.25)
nwi
1
6
McNulty, Claudia
Sinclair
4.66m
(15'3.25)
nwi
1
7
Jeyathavapiriya, Rusha
Bur Oak S S
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
8
Barrett, Chawntay
Pickering - Ajax
4.50m
(14'9)
nwi
1
9
Hyman, Anukis
Pickering - Ajax
4.47m
(14'7.75)
nwi
1
10
Marchewka, Sarah
Sacred Heart Cat
4.39m
(14'4.75)
nwi
1
11
Beirnes, Emily
Parry Sound
4.33m
(14'2.25)
nwi
1
12
Stukator, Alex
Collingwood CI
4.23m
(13'10.5)
nwi
1
13
Hufnagel, Kaitlyn
Eastview
4.19m
(13'8.75)
nwi
1
14
Ajomale, Anjola
Alexander MacKen
4.15m
(13'7.25)
nwi
1
15
Hawkins, Micheala
Parry Sound
3.97m
(13'0.25)
nwi
1
16
Johnstone, Tori
Almaguin Highlan
3.91m
(12'9.75)
nwi
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Weeks, Allie
Parry Sound
5.40m
(17'8.5)
nwi
1
2
Pollack, Martina
Donald A. Wilson
5.31m
(17'5)
nwi
1
3
Forbes, Tyra
Pine Ridge
5.29m
(17'4.25)
nwi
1
4
Nastasiuk, Madison
St Joseph's - Ba
5.21m
(17'1)
nwi
1
5
Mundle, Donique
Maxwell Heights
5.17m
(16'11.5)
nwi
1
6
Cowan, Hannah
St Theresa’s -
4.96m
(16'3.25)
nwi
1
7
Bevan, Emily
St Joan of Arc -
4.95m
(16'2.75)
nwi
1
8
Torre, Sydney De La
Sacred Heart Cat
4.88m
(16'0)
nwi
1
9
Catchpole, Cheyenne
Dunbarton
4.83m
(15'10)
nwi
1
10
Deane, Janet
Bear Creek
4.81m
(15'9.25)
nwi
1
11
Lingham, Sharnae
Brother Andre Ca
4.77m
(15'7.75)
nwi
1
12
Blake, Cecily
Bear Creek
4.77m
(15'7.75)
nwi
1
13
Monteith, Carla
St Joseph's - Ba
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
14
Butler, Alicia
Pine Ridge
4.60m
(15'1)
nwi
1
15
Bolender, Olivia
Stouffville
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
16
Lalsingh, Rhea-Ann
St Elizabeth Cat
4.50m
(14'9)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Graves, Brittany
St Joan of Arc -
10.94m
(35'10.5)
nwi
1
2
Nguyen, Sarra
Nantyr Shores
10.65m
(34'11.25)
nwi
1
3
Heron, Daijha
Sinclair
10.64m
(34'10.75)
nwi
1
4
Slater, Tyra
Pickering - Ajax
10.53m
(34'6.5)
nwi
1
5
Christensen, Reeve
Eastview
10.39m
(34'1)
nwi
1
6
Kwong, Joyce
Bur Oak S S
10.30m
(33'9.5)
nwi
1
7
Simons, Jazlyn
Notre Dame - Aja
10.23m
(33'6.75)
nwi
1
8
Onianwah, Ada
Bill Crothers SS
10.13m
(33'2.75)
nwi
1
9
Simmons, Deidrah
Woodbridge Colle
10.01m
(32'10)
nwi
1
10
Stevens, Saralyn
Patrick Fogarty
9.74m
(31'11.25)
nwi
1
11
Kapor, Nikolina
Emily Carr
9.72m
(31'10.5)
nwi
1
12
Barnett, Alex
Banting Memorial
9.62m
(31'6.5)
nwi
1
13
Brennan, Aimee
St Joseph's - Ba
9.35m
(30'8)
nwi
1
14
Lipsett, Alannah
Uxbridge
8.21m
(26'11)
nwi
1
15
McDonald, Khamree
St Mary - Picker
8.15m
(26'8.75)
nwi
1
--
Li, Emma
Bill Crothers SS
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barrett, Chawntay
Pickering - Ajax
10.25m
(33'7.5)
nwi
1
2
Mughal, Jasmine
Bill Crothers SS
10.24m
(33'7)
nwi
1
3
Jones, Tristyn
Eastview
10.20m
(33'5.5)
nwi
1
4
Campbell, Taliyah
Milliken Mills
10.11m
(33'2)
nwi
1
5
Rosalle, Ruth
Dunbarton
10.04m
(32'11.25)
nwi
1
6
Street, Holly
Nottawasaga Pine
9.92m
(32'6.5)
nwi
1
7
Moore, Alexa
Sinclair
9.84m
(32'3.25)
nwi
1
8
McNulty, Claudia
Sinclair
9.78m
(32'1)
nwi
1
10
Marchewka, Sarah
Sacred Heart Cat
9.76m
(32'0.25)
nwi
1
9
Girdwood, Brooke
Collingwood CI
9.76m
(32'0.25)
nwi
1
11
Prust, Anna
Eastview
9.70m
(31'9.75)
nwi
1
12
Reesor, Caitlin
Uxbridge
9.46m
(31'0.25)
nwi
1
13
Barrett, Kassidy
Newmarket
9.30m
(30'6)
nwi
1
14
Ajomale, Anjola
Alexander MacKen
9.18m
(30'1.25)
nwi
1
15
Beck, Adah
St Joan of Arc -
8.99m
(29'5.75)
nwi
1
--
Lyon, Brooklyn
Eastview
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Slowley, Monique
Markville
11.30m
(37'0.75)
nwi
1
2
Forbes, Tyra
Pine Ridge
10.96m
(35'11.5)
nwi
1
3
Weeks, Allie
Parry Sound
10.90m
(35'9)
nwi
1
4
Worsley, Audra
Collingwood CI
10.69m
(35'0.75)
nwi
1
5
Rodin, Jessica
Markham District
10.60m
(34'9.25)
nwi
1
6
Bolender, Olivia
Stouffville
10.39m
(34'1)
nwi
1
7
Nastasiuk, Madison
St Joseph's - Ba
10.36m
(33'11.75)
nwi
1
8
Mateyk, Emily
Sacred Heart Cat
10.14m
(33'3)
nwi
1
9
Sahlle, Feaven
Bur Oak S S
10.10m
(33'1.5)
nwi
1
10
Deane, Janet
Bear Creek
10.07m
(33'0.25)
nwi
1
11
Adams, Kayla
Pickering - Ajax
9.94m
(32'7.25)
nwi
1
12
Blake, Cecily
Bear Creek
9.93m
(32'6.75)
nwi
1
13
Gripper, Lucy
Banting Memorial
9.79m
(32'1.25)
nwi
1
14
Newman, Mackenzi
Sinclair
9.58m
(31'5)
nwi
1
15
Smith, Sheridan
Sinclair
9.57m
(31'4.75)
nwi
1
16
Dykeman, D'Arcy
Holy Trinity - C
9.52m
(31'2.75)
nwi
1
Womens Pole Vault Midget / Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Li, Emma
Bill Crothers SS
2.90m
(9'6)
1
2
Boyle, Jordan
Bill Crothers SS
2.75m
(9'0.25)
1
3
Miller, Chelsea
Sacred Heart Cat
2.45m
(8'0.25)
1
4
Robitaille, Celine
Penetanguishene
2.45m
(8'0.25)
1
5
Stollery, Hannah
Bill Crothers SS
2.45m
(8'0.25)
1
6
Cruise, Emily
Penetanguishene
2.30m
(7'6.5)
1
7
LeClair, Cassie
Penetanguishene
2.15m
(7'0.5)
1
--
Leggett, Selena
Almaguin Highlan
NH
(--)
1
--
Minshull, Sinclair
Uxbridge
NH
(--)
1
--
MacIsaac, Erin
Uxbridge
NH
(--)
1
--
Murdoch, Kelsey
Almaguin Highlan
NH
(--)
1
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kokron, Felicite
St Theresa’s -
2.75m
(9'0.25)
1
2
Kelly, Sarah
Midland Secondar
2.60m
(8'6.25)
1
3
Cowan, Hannah
St Theresa’s -
2.60m
(8'6.25)
1
4
Boyd, Kasia
Sacred Heart Cat
2.45m
(8'0.25)
1
5
Wainright, Amy
Almaguin Highlan
2.15m
(7'0.5)
1
6
Butson, Kristi
Almaguin Highlan
1.85m
(6'0.75)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#ofsaa
More news
2011 Results - OFSAA Cross Country Championships
108 shares:
OFSAA Central Regional Track Championships
,
Alexander Mackenzie High Sch Track & Field and Cross Country - Richmond Hill, Ontario
,
All Saints Catholic Track and Field and Cross Country - Whitby, Ontario
,
Almaguin Highlands Sec Sch Track & Field and Cross Country - South River, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Bill Crothers Secondary School Track & Field and Cross Country - Unionville, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
4
2016
1
2015
26
1
2014
42
4
2013
56
5
2012
117
10
2011
115
13
2010
44
11
2009
5
Show 6 more
Hashtags
#ofsaa
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!